12 kasdienių patarimų, kaip išspręsti diabetinės pėdos problemą

Cukrinis diabetas yra sveikatos problema, kuri gali paveikti kelias kūno dalis po vieną. Vienas iš šešių diabetu sergančių žmonių gyvena Indija, kurios apytikslis skaičius siekia 77 mln. Pastebėta, kad 10-15% žmonių sergantiems cukriniu diabetu, tam tikru metu išsivystys pėdos opa. Tai atskleidė 2014 metais atlikta apklausa Indijoje diabetu serga tik 54 proc žinojo, kad diabetas gali sukelti pėdų problemų, ir tik 22 % jų pėdas apžiūrėjo sveikatos priežiūros darbuotojas arba gydytojas.

Ar žinote, kad tai gali paveikti ir jūsų pėdas? Jei turite nedidelį pėdų pjūvį, jis gali virsti rimta žaizda, nes diabetas sutrikdo žaizdų gijimą jūsų kūne. Be to, dėl nervų pažeidimo galite nieko nejausti kojose. Dėl diabeto taip pat sutrinka kojų kraujotaka. Dėl to nedidelė žaizda padaugės į užsispyrusią infekciją, dėl kurios jums gresia amputacija.

Patarimai dėl diabetinės pėdos problemos

Jei sergate cukriniu diabetu, turite imtis atsargumo priemonių, kad apsaugotumėte savo kojas ir išvengtumėte rimtų pėdų problemų. Norint išvengti diabetinės pėdos problemos, reikia laikytis šių rekomendacijų:

Mirkykite kojas drungname vandenyje

Jūs visada turite išlaikyti savo pėdą švarią. Elkitės su savo pėda taip, kaip prižiūrėtumėte ką tik gimusį kūdikį. Drungnu vandeniu pamirkykite kojas ir jas nuvalykite. Venkite per karšto vandens.

Reguliarus kojų patikrinimas

Turite reguliariai tikrinti kojas, ar nėra pūslių, įpjovimų, patinimų, paraudimų ar nagų problemų. Norėdami patikrinti kojų apačią, galite naudoti didinamąjį rankinį veidrodį. Pastebėję ką nors įtartino, kreipkitės pagalbos į gydytoją.

Valydami kojas būkite švelnūs

Minkšta kempinėle ir šluoste nuvalykite kojas. Išdžiovinkite kojas švelniai paglostydami, ypač tarp pirštų.

Kruopščiai kirpkite nagus

Jums reikia kirpti nagus tiesiai. Taip pat nepamirškite dildyti nagų kraštų. Nekirpkite nagų per trumpai, nes tai gali sukelti įaugusių nagų atsiradimą. Jei nerimaujate dėl kojų nagų, tuomet galite kreiptis patarimo į pėdų ir čiurnos specialistą.

Drėkinkite kojas, bet ne tarp pirštų

Visada naudokite drėkinamąjį kremą, kad išvengtumėte sausos odos niežėjimo ir įtrūkimų. Tačiau visada turite nepamiršti, kad vieta tarp pirštų neturėtų būti drėkinama, nes tai gali sukelti grybelinės infekcijos atsiradimą.

Tinkamas kukurūzų ar nuospaudų gydymas

Jei yra kukurūzų ir nuospaudų, neturėtumėte bandyti jų visų gydyti patys. Norėdami jų atsikratyti, turite apsilankyti pas gydytoją.

Periodiškai tikrinti pėdą

Tai viena iš pagrindinių gairių, kurios reikia laikytis, jei norite išvengti diabetinės pėdos problemų. Jūs turite reguliariai tikrinti savo kojas pėdų ir kulkšnių ekspertas.

Kad diabetas būtų kontroliuojamas

Visada būtina stebėti cukraus kiekį kraujyje, kad išvengtumėte diabetinės pėdos problemų.

Mesti rūkyti

Rūkymas pablogins kojų kraujotaką. Taigi, jei sergate cukriniu diabetu ir turite įprotį rūkyti, pats laikas mesti rūkyti visam laikui.

Einant dėvėti šlepetes ar batus

Jūs negalite sau leisti vaikščioti basomis net savo namuose. Turite avėti basutes arba avėti batus, kad išvengtumėte kojų įpjovimų ar sužeidimų.

Prieš dėvėdami apžiūrėkite batų vidų

Visada pakratykite ir apčiuopkite bato vidų, kad pamatytumėte, ar viduje nėra akmenukų ar vinies, nes dėvėdami galite to nejausti.

Pratimas

Vaikščiojimas padeda kontroliuoti svorį ir gerina kraujotaką. Dėvėkite tinkamai išmatuotus ir prigludusius batus, nes laikui bėgant pėdos dydis ir forma gali keistis.

Susiję skaitymai: Diabeto komplikacijos ir kaip jų išvengti