Afazija – reikšmė, tipai. Priežastys ir diagnozė

Afazija: apibrėžimas

Afazija yra su kalba susijusios smegenų dalies nervinis sutrikimas. Paprastai šiai funkcijai skirta kairioji smegenų pusė. Su Afazija, pažeidžiama ši smegenų dalis. Tai gali nutikti dėl galvos traumos ar insulto.

Ši būklė gali atsirasti staiga arba išsivystyti lėtai, ypač kai ji atsiranda dėl smegenų auglio. Jis taip pat vystosi kaip būklė, susijusi su progresuojančiomis neurologinėmis ligomis, tokiomis kaip Alzheimerio liga.

Jei turite šią būklę, jūsų gebėjimas suprasti ir bendrauti kalbomis susilpnėja. Tai taip pat turi įtakos jūsų skaitymo ir rašymo įgūdžiams. Afazija lydi kalbos sutrikimai, tokie kaip kalbos apraksija ir dizartrija (raumenų kalbos sutrikimai).

Afazija: prasmė

Mediciniškai mes apibrėžti afaziją kaip visiška arba dalinė galia suprasti žodžius po smegenų pažeidimo dėl įvairių priežasčių. Afazijos reikšmė anglų kalba iš tikrųjų yra prancūzų ir graikų žodžių vedinys. Jis kilęs iš prancūziško žodžio „aphasie“, kuris pažodžiui reiškia afazijabet afazijos prasmė taip pat turi graikišką konotaciją su graikišku žodžiu „phasis“, kuris reiškia „pasitarimas, pareiškimas“.

Afazija: priežastys

Afaziją galite gauti dėl kelių įvykių. Paprastai jį galite gauti po insulto ar galvos traumos. Bet tada tai gali sukelti ir smegenų auglys. Žala yra progresuojanti ir nuolatinė.

Jei jums išsivystys ši būklė, jūsų simptomai gali būti lengvi arba sunkūs, priklausomai nuo kelių veiksnių. Paprastai mastas afazija galite nukentėti, priklauso nuo smegenų pažeidimo masto.

Afazija: simptomai

Svarbu pažymėti, kad yra keletas afazijos tipų ir į afaziją panašūs simptomai. Norėdami geriau suprasti simptomus, pirmiausia turite suprasti dvi žmogaus smegenų dalis:

Brokos rajonas

Ši smegenų dalis pavadinta ją atradusio prancūzų gydytojo vardu. Brokos sritis yra smegenų dalis, kuri kontroliuoja raumenis kurios leidžia jums kalbėti.

Wernicke rajone

Jis pavadintas vokiečių neurologo, atradusio šią smegenų dalį, vardu. Wernicke sritis yra smegenų dalis, kuri kontroliuoja jūsų pažintinius gebėjimus suprasti ir vartoti tinkamus žodžius, kai kalbate.

Pirmiau nurodytos dvi sveikų smegenų dalys veikia kartu ir leidžia mums kalbėti, skaityti, rašyti ir bendrauti įvairiomis kalbomis. Kai Wernicke sritis atlieka savo darbą ir padeda pasirinkti tinkamus žodžius, ji siunčia signalus į Brokos sritį, todėl raumuo gamina tuos žodžius.

Afazijos tipai

Yra keli afazijos tipai. Dažniausiai pasitaikantys tipai yra:

  • Brokos afazija
  • Wernicke’s afazija
  • Anominis afazija

Brokos afazija

Mes taip pat vadiname šį tipą afazija nekalbantis afazija sukeltas priekinės smegenų skilties pažeidimo. Čia jūs žinote, ką norite pasakyti, bet kažkaip jūsų burnos ir gerklės raumenys neleidžia jums jų išreikšti.

Jei turite Broca afazija, galite apriboti savo kalbą pavieniais žodžiais ir trumpais sakiniais. Jūsų žodynas yra ribotas, todėl net ir tuos žodžius jums gali būti sunku išreikšti.

Nors jūsų visapusiški gebėjimai gali būti palyginti nepakitę, jūsų rašymo ir kalbėjimo gebėjimai gali susilpnėti. Tačiau žmonės dažniausiai supras, ką jūs sakote.

Wernicke afazija

Taip pat žinomas kaip laisvas afazija arba imlus afazijaWernicke’s afazija turi įtakos jūsų gebėjimui laisvai kalbėti ir vartoti ilgus sakinius. Jį sukelia laikinosios smegenų skilties pažeidimas. Galbūt nesuvokiate, kad jūsų žodžiai neturi prasmės, bet galite pastebėti kažką ne taip, kai žmonės jūsų nesupranta.

Jei jus kankina Wernicke’s liga afazija, gali sutrikti skaitymas ir rašymas. Jūsų kalba bus pažymėta tuo, kad trūks sakinių, kurie gerai sutampa, taip pat kalbėdami galite naudoti nereikšmingus žodžius.

Anominė afazija

Su anomine afazija, jums gali būti sunku rasti tinkamus žodžius tam, apie ką norite kalbėti. Jums bus ypač sunku rasti daiktavardžius ir veiksmažodžius. Dėl to jūsų kalba gali atrodyti iškraipyta klausytojui. Tai taip pat gali turėti įtakos jūsų rašymo galimybėms.

Turėdami aukščiau išvardytus tris afazijos tipus, daugelis žmonių gali tęsti darbą ilgą laiką. Jei dirbate darbą, kuriam reikia daug bendrauti su kitais, galite nesugebėti atlikti savo kasdienių užduočių pagal numatytus reikalavimus.

Dėl afazijos gyvenimo trukmės, apskaičiavimas paprastai yra nuo trejų iki dvylikos metų nuo pradinės ligos diagnozės.

Afazijos diagnozė

Teigiama diagnozė afazijos liga apima testų rinkinį. Turėsite išlaikyti keletą išsamių kalbos testų. Kalbos patologas yra profesionalas, kuris atliks šiuos tyrimus. Tolesni tyrimai gali apimti kompiuterinę tomografiją (KT), magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimą ir pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimą.

Afazės gydymasa

Pirmoji eilutė afazijos gydymas dažniausiai yra kalbos ir kalbos terapija. Taip pat nėra neįprasta, kad afazijos simptomai sumažinti net ir be gydymo.

Specialistas, į kurį kreipsitės, bus logopedas (SLT). Jūsų gydytojas gali rekomenduoti jums SLT. Po daugelio valandų kalbos ir kalbos terapijos jūsų kalbos ir kalbos gebėjimai gali būti žymiai atstatyti.

Apibendrinant

Atsakymas į klausimą „Kas yra afazija” ir kita informacija apie jos simptomus dabar turėtų būti jums aiški. Kitas jūsų klausimas būtų „Kokia jūsų gyvenimo trukmė? Tai labai priklauso nuo pirminio jūsų ligos šaltinio. Viena iš ekstremaliausių formų afazija atsiranda dėl glioblastomos (vėžinio smegenų auglio). Tikėtina, kad gyvenimo trukmė bus trumpa.

Kita vertus, galbūt patyrėte lengvą insultą su nemaža tikimybe visiškai pasveikti. Tokiais atvejais prognozė yra puiki. Bendra sveikatos būklė ir amžius taip pat turi įtakos jūsų atsigavimo galimybėms. Taip pat pasitaiko atvejų, kai net po insulto pagyvenę pacientai visiškai pasveiko afazija.

Jei pasireiškia į afaziją panašūs simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Galite aplankyti CK Birla ligoninę ir Suplanuoti susitikimą su daktaru Sonali Bali, kuris kuo anksčiau suteiks jums individualų gydymą.


DUK

Klausimai 1. Kokie yra trys afazijos tipai?

Yra trys pagrindiniai tipafazija yra Wernicke’s afazijaBroca afazijair anomiškas afazija. Tuo tarpu Wernicke afazija yra sukeltas smegenų laikinosios skilties Brokos pažeidimo afazija yra priekinės skilties pažeidimo rezultatas. Anominė afazijatačiau gali atsirasti dėl įvairių smegenų dalių pažeidimo.

2 klausimai. Kiek laiko galite gyventi su afazija?

Jei turite pirminę progresuojančią afaziją, galite palaipsniui prarasti kalbos įgūdžius. Jūsų gebėjimas bendrauti gali palaipsniui mažėti. Jums taip pat gali prireikti kasdienės paramos kasdienei veiklai. Pirmą kartą diagnozavus, galite gyventi dar iki 12 metų afazija.

3 klausimas. Ar afazija yra Alzheimerio ligos forma?

Afazija yra Alzheimerio ligos simptomas, bet ne jo forma. Jei sergate Alzheimerio liga, galite sirgti įvairiomis demencijos stadijomis, kurias lydi lengvas afazijos simptomai. Jums gali būti sunku rasti žodžius ir žmonių vardus.

Paprastai klaidingai suprantama, kad Alzheimerio liga sergantys žmonės neatpažįsta ir neprisimena žmogaus. Galite tiksliai žinoti, kas tas asmuo, bet dėl ​​to negalite suformuoti vardo ant liežuvio afazija.

4 klausimai. Ar stresas gali sukelti afaziją?

Jūs negalite tapti anominiu afazija per stresą. Tačiau lėtinis stresas, kurį galite patirti dėl insulto, gali sukelti anomiją afazija. Tačiau jūsų simptomai yra afazija gali pasunkinti esant stresui.