Dažnas vyrų šlapinimasis: priežastys, diagnozė ir kt

Ar pastebite, kad kas 20 minučių skubate į tualetą? Jei taip, tada šis straipsnis skirtas jums. Dažnas šlapinimasis vyrams yra bendras vargas. Dauguma vyrų, ypač vyresnių nei 50 metų amžiaus, patiria nerimą keliančius simptomus, susijusius su šlapinimu. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime įvairius dažno šlapinimosi priežastys ir jo valdymo būdai.

Žemiau esančiame kūrinyje Dr Shalabh Agrawal, pagrindinis urologas CK Birla ligoninėje, paaiškina vyrų dažno šlapinimosi priežastys.

Ką reiškia dažnas šlapinimasis vyrams?

Šlapinimasis yra natūralus mūsų kūno mechanizmas, padedantis atsikratyti skysčių. Jūsų šlapimo takai apima inkstus, šlapimo pūslę, šlapimtakius ir šlaplę.

Šlapimas susidaro inkstuose, kur atliekos ir toksinai yra filtruojami iš kraujo. Tada šlapimas teka per šlapimtakius ir kaupiasi šlapimo pūslėje. Per šlaplę šlapimas išsiskiria iš šlapimo pūslės ir iš mūsų kūno. Vidutiniškai žmogus per dieną šlapinasi beveik 4–8 kartus.

Dažnas šlapinimasis vyrams būtent tai ir reiškia pavadinimas. Tai iš esmės yra pagrindinės būklės, dėl kurios žmogus šlapinasi kelis kartus (daugiau nei 4–8 kartus) per dieną, simptomas. Esant tokiai būklei, vyro gebėjimas sulaikyti šlapimą šlapimo pūslėje sumažėja ir padidėja noras šlapintis.

Dažnas šlapinimasis dažnai siejamas su pagrindine sveikatos būkle. Tai netgi gali priversti jus kelis kartus pabusti naktį šlapintis. Būklė, kai šlapimo pūslė verčia jus pabusti vidury nakties, vadinama nikturija.

Kas patiria dažną šlapinimąsi?

Dažnas šlapinimasis gali turėti įtakos visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Tačiau kai kurie vyrai turi didesnę riziką susirgti šia problema nei kiti.

Vyresnio amžiaus, vyresniems nei 50 metų ir vyrams, kurių prostata išsiplėtė, dažno šlapinimosi rizika yra didesnė.

Kokie yra dažno šlapinimosi priežastys?

Kaip minėta aukščiau, dažnas šlapinimasis yra kitos sveikatos būklės požymis ir simptomas. Padidėjęs poreikis šlapintis reiškia, kad su šlapimo takų dalimi gali būti kažkas negerai.

Yra keletas skirtingų dažno šlapinimosi priežasčių. Įvairios sveikatos problemos gali turėti įtakos jūsų šlapimo takų organams.

Štai keletas bendrų vyrų dažno šlapinimosi priežastys:

Šlapimo takų infekcijos (UTI): Vyrų šlapimo takų infekcija yra labai dažna šlapimo pūslės infekcija. UTI skirstoma į du tipus – viršutinių takų UTI (kuri pažeidžia šlapimtakius arba inkstus) ir apatinių takų UTI (pažeidžianti šlapimo pūslę arba šlaplę). UTI dažniau randama moterims nei vyrams. Tačiau šios infekcijos paplitimas tarp vyrų taip pat didėja.

Kartu su dažnu šlapinimusi UTI simptomai yra skausmingas šlapinimasis, deginimo pojūtis šlapinantis, skausmas apatinėje pilvo dalyje ir kraujas šlapime.

Gerybinė prostatos hiperplazija (GPH): Gerybinė prostatos hiperplazija arba prostatos padidėjimas yra tarp viršūnių vyrų dažno šlapinimosi priežastys. Tai su amžiumi susijusi sveikatos būklė, sukelianti nenormalų prostatos augimą. Tada padidėjusi prostata pradeda spausti šlaplę ir susilpnina šlapimo pūslę.

Dažni GPH simptomai, be dažno šlapinimosi, yra pilnos šlapimo pūslės jausmas net iškart po šlapinimosi, silpnas šlapimo tekėjimas ar srovė, sutrikusi šlapimo nutekėjimas ir kt.

Šlapimo pūslės akmenys: Jei jums įdomu kodėl dažnas šlapinimasis šlapimo pūslės akmenys gali būti atsakymas. Šlapimo pūslės akmenys yra mažos kietos mineralų sankaupos, susidarančios šlapimo pūslės viduje. Ši būklė atsiranda, kai šlapime esantys mineralai kristalizuojasi ir susilieja.

Šlapimo spalvos pokyčiai, kraujas šlapime, sutrikęs tekėjimas ir padidėjęs noras šlapintis yra dažnos šlapimo pūslės akmenligės priežastys.

Prostatitas: Prostatos liauka yra tiesiai po šlapimo pūsle. Jis yra atsakingas už sėklinio skysčio gamybą. Prostatitas yra būklė, sukelianti prostatos patinimą ir uždegimą. Tai dažna būklė, kuri dažniausiai paveikia vyresnių nei 50 metų vyrų sveikatą.

Dažno šlapinimosi simptomai gali rodyti šio negalavimo buvimą. Kiti dažni požymiai yra kirkšnių, lytinių organų ar dubens srities skausmas ir į gripą panašūs simptomai.

Šlapimo nelaikymas: Šlapimo nelaikymas yra nesugebėjimas sulaikyti šlapimo, dažnai sukeliantis netyčinį šlapimo nutekėjimą. Paprasčiau tariant, šlapimo nelaikymas yra šlapimo pūslės kontrolės praradimas. Šlapimo nelaikymas labai skiriasi nuo dažno šlapinimosi. Šlapimo nelaikymas yra susijęs su šlapimo nutekėjimu, o dažnas šlapinimasis – su padažnėjusiu.

Šlapimo nelaikymas yra įvairių tipų ir simptomų, tokių kaip streso nelaikymas, priverstinis šlapimo nelaikymas, funkcinis šlapimo nelaikymas ir perpildymo nelaikymas.

Diabetas: Cukrinis diabetas yra lėtinė liga dėl to padidėja cukraus kiekis kraujyje. Diabetu sergančio žmogaus inkstai turi dirbti papildomai, kad filtruotų per didelį cukraus kiekį kraujyje. Kartais inkstai negali tinkamai funkcionuoti, todėl perteklinė gliukozė išsiskiria iš organizmo su šlapimu. Cukraus išsiskyrimas taip pat gali sukelti dehidrataciją.

Dažno šlapinimosi simptomai yra dažni žmonėms, sergantiems 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu.

Intersticinis cistitas: Intersticinis cistitas arba skausmingos šlapimo pūslės sindromas yra lėtinė būklė, sukelianti skausmą ir spaudimą šlapimo pūslėje. Intersticinis cistitas dažniau diagnozuojamas moterims nei vyrams.

Dažni simptomai yra lėtinis arba periodiškas skausmas, spaudimas ar diskomfortas šlapimo pūslėje, dažnas šlapinimasis dieną ir naktį.

Jei jums įdomu kokia yra dažno šlapinimosi priežastis, jūsų atsakymas gali būti viena iš aukščiau nurodytų sąlygų. Tačiau teisingai diagnozuoti problemą gali tik patyręs urologas.

Kaip suvaldyti dažną šlapinimąsi? | Diagnozė

Dažno šlapinimosi valdymas ar gydymas priklauso nuo pagrindinės jo priežasties. Jei simptomai pradeda trikdyti jūsų gyvenimo kokybę, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją.

Jūsų urologas atliks įvairius tyrimus ir analizes, kad nustatytų teisingą dažno šlapinimosi priežastį. Štai ko galite tikėtis diagnozės metu:

  • Išsami konsultacija: Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas užduos jums įvairių klausimų. Jie sieks geriau suprasti jūsų simptomus ir ligos istoriją.
  • Fizinis egzaminas: Jūsų gydytojas analizuos bendrą jūsų savijautą. Per fizinį apžiūrą bus patikrintas jūsų svoris, kraujospūdis, širdies susitraukimų dažnis ir bendra sveikatos būklė.
  • Šlapimo analizė: Šlapimo analizė yra tyrimų serija, skirta vizualiai ir mikroskopiškai ištirti šlapimo komponentus, tokius kaip kraujas, bakterijos, raudonieji kraujo kūneliai, baltieji kraujo kūneliai, kristalai, baltymai, pH ir kt.
  • Ultragarsas: Inkstų ar šlapimo pūslės ultragarsinis skenavimas gali padėti gydytojui vizualizuoti anomalijas.
  • Urodinaminis testas: Atlikdamas urodinaminius tyrimus, gydytojas įvertina šlapimo pūslės stiprumą ir efektyvumą.

Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali paskirti papildomus tyrimus diagnozei patvirtinti, jei įtaria, kad tai reikalinga.

Kaip sustabdyti dažną šlapinimąsi pas vyrus? | Gydymas

Dažno šlapinimosi gydymas priklauso nuo jo priežasties. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas sieks suvaldyti arba gydyti pagrindinę priežastį, sukeliančią šlapinimosi simptomus.

Jei esate dažnas šlapinimasis dėl diabeto gydytojas pasiūlys veiksmingą cukraus kiekio kraujyje valdymą. Jei tą patį sukelia infekcija, pvz., UTI, jums bus pasiūlyta tam tikrų vaistų, skirtų bakterinei infekcijai gydyti.

Kartu su vaistais jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas padės jums susigrąžinti šlapimo pūslės kontrolę per mokymus ir pratimus. Yra įvairių formų šlapimo pūslės mokymo metodų, kuriuos gydytojai naudoja nuolatiniam vyrų norui šlapintis kontroliuoti.

  • Kegelio pratimai: Kegelio pratimai padeda stiprinti raumenis žemiau šlapimo pūslės ir kontroliuoti šlapinimąsi.
  • Šlapimo pūslės treniruotės: Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas padės jums treniruoti šlapimo pūslę ir kontroliuoti šlapinimąsi ilgiau nei įprastai.

Kaip natūraliai sustabdyti dažną šlapinimąsi?

Dažnas šlapinimasis gali lengvai virsti įpročiu. Tačiau skubumą galima veiksmingai kontroliuoti tam tikromis natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip:

  • Skysčių suvartojimo stebėjimas: Galite išvengti dažno šlapinimosi, atidžiai stebėdami skysčių suvartojimą visą dieną. Turėtumėte įsitikinti, kad negersite per daug skysčių, išlaikydami hidratacijos būseną.
  • Apriboti alkoholio ir kofeino vartojimą: Kofeino turintys gėrimai gali sudirginti šlapimo pūslę ir padidinti norą šlapintis.
  • Valgykite daug skaidulų turintį maistą: Žinoma, kad maistas, kuriame gausu skaidulų, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir pagerina šlapimo išsiskyrimą.

Baigiamoji pastaba

Dažnas šlapinimasis vyrams yra pagrindinė vyresnio amžiaus vyrų nerimo priežastis. Ši būklė taip pat gali turėti įtakos jaunesniems vyrams.

Jei padažnėja šlapinimasis kartu su simptomais, tokiais kaip karščiavimas, pykinimas, vėmimas, apatinės nugaros ar šono skausmas, šlapimo pokyčiai ar nenormalios išskyros, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Norėdami gauti daugiau informacijos arba asmeninių patarimų apie vyrų šlapimo sistemos būklę, užsisakykite susitikimą su Dr Shalabh Agarwal, pagrindinis CK Birla ligoninės, Gurgaon, urologas.

DUK

Klausimas: Kokia yra dažno vyrų šlapinimosi priežastis?

Atsakymas: Yra keletas priežasčių, kodėl vyrai dažnai šlapinasi, įskaitant prostatos problemas, šlapimo takų infekciją, lytiniu keliu plintanti infekcijadiabetas ir kt.

Klausimas: Kiek kartų per dieną vyras turėtų šlapintis?

Atsakymas: Paprastai vyras turėtų šlapintis nuo keturių iki aštuonių kartų per dieną.

Klausimai: Kada reikėtų kreiptis į gydytoją dėl dažno šlapinimosi?

Atsakymas: Turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei pajutote karščiavimą, šaltkrėtį, pykinimą, vėmimą, drumstą ar smirdantį šlapimą, nenormalių išskyrų ir apetito praradimą kartu su dažnu šlapinimusi.

Klausimas: ar dažnas šlapinimasis naktį yra diabeto požymis?

Atsakymas: Taip, diabetas gali sukelti dažną šlapinimąsi dieną ir net naktį.

Klausimas: ar dažnas šlapinimasis kenkia inkstams?

Atsakymas: Taip, dažnas šlapinimasis gali pakenkti inkstų funkcijai.