Diabetu sergančio paciento kasdienė rutina: nuo ryto iki vakaro

Dalykai, kuriuos reikia žinoti:

  • Diabetas yra būklė, kuri šiuo metu nėra išgydoma, todėl valdymas ir sąmoningumas yra vienintelė galimybė išgyventi
  • Diabetikai tapo nerimą keliančia situacija jaunajai kartai nei vyresnio amžiaus žmonėms
  • Tai gali būti nepastebėta daugelį metų ir gali sukelti rimtų sveikatos komplikacijų

Supratimas apie diabetus: diabetu sergančio paciento kasdienė rutina

Ne visada lengva kontroliuoti diabetą ir išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje, tačiau labai svarbu šiek tiek planuoti, organizuoti ir užtikrinti, kad tai būtų gerai atlikta, kad sumažėtų aukštų ir žemų rodiklių rizika.

Būtina laikytis rutinos, dėl kurios esate tikri ir kurios galėsite laikytis ilgainiui, nes diabetikų valdymas yra raktas į tinkamą cukraus kiekį kraujyje ištisus metus.

Pradedame iš naujo: AM

  • Išnagrinėti: Patikrinkite cukraus kiekį kraujyje pirmiausia ryte, kai atsikeliate prieš valgydami. Tai suteikia gerą pradinį tašką ir leidžia atlikti pakeitimus dienos metu
  • Vaistas: Visus vaistus vartokite tiksliai taip, kaip rekomendavo jūsų sveikatos priežiūros specialistas
  • Patiekalai: Pusryčius valgykite laiku ir nevalgykite, nes sergant cukriniu diabetu svarbu, kiek valgote ir ką valgote per dieną.
  • Tinkamo maisto kiekio suvartojimas: Užsirašykite kiekvieno maisto, kurį turėtumėte vartoti, porcijas ir laikykitės to porcijos dydžio, kad žinotumėte tikslų suvartotų angliavandenių skaičių. Įsitikinkite, kad jūsų maistas yra gerai subalansuotas ir maistingas
  • Keliaukite saugiai: Jei vykstate į kur nors, visada pasilikite sveikų užkandžių, kuriuos rekomenduojama valgyti kritiniais atvejais, pvz., rekomenduojamos gliukozės tabletės, šviežios sultys, švieži vaisiai ar jamunai.

Pietų laikas

Išnagrinėkite dar kartą: Prieš valgydami dar kartą ištirkite cukraus kiekį kraujyje, kad geriau suprastumėte porcijų kiekį.

Maistingas maistas: Visada ieškokite sveiko naminio valgio, kad numalšintumėte alkį, o tai netrukdytų cukraus kiekiui.

Poilsis: Jei esate namuose, pailsėkite bent 30-45 minutes, o jei esate darbe, šiek tiek atsipalaiduokite ir išeikite šiek tiek pasivaikščioti.

Vakaras

Likite aktyvūs: Vaikščiojimas, bėgiojimas, mankšta, lengva aerobika ar šokiai gali padėti išlaikyti sveiką svorį ir kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

(Pastaba: jei jaučiatės nepatogiai sportuodami ir jaučiate mažai cukraus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.)

Užkandžių metas: Valgykite morkas, vyšninius pomidorus, agurkus, virtus kiaušinius ar saują riešutų.

Pavadink tai naktimi

Vakarienė: Venkite persivalgyti vakarienės metu. Stenkitės valgyti mažas, bet maistingas porcijas, kad būtumėte sotūs ir sveiki.

Atsipalaiduokite: Po vakarienės įpraskite šiek tiek pasivaikščioti po apylinkes, kad išliktumėte aktyvūs ir fiziškai tinkami.

Miegas: Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, svarbu pakankamai išsimiegoti, nes miego trūkumas gali apsunkinti cukraus kiekio kraujyje valdymą. Kad kitą dieną veiktų kuo geriau, kiekvieną naktį privaloma miegoti bent 6–7 valandas.

(Pastaba: jei kyla problemų dėl miego, pasitarkite su savo specialistu. Miego sutrikimus gali sukelti cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas arba padidėjimas.)

Dar kartą patikrinkite cukraus kiekį: Prieš eidami miegoti, visada įpraskite paskutinį kartą pasitikrinti cukraus kiekį.


DUK

K. Kaip dažnai turėčiau valgyti sergant 2 tipo cukriniu diabetu?

Per dieną reikėtų valgyti bent 5-6 kartus.

K. Kiek laiko po insulino vartojimo turėčiau tikrinti cukraus kiekį kraujyje?

Išgėrę insulino palaukite mažiausiai 2 valandas, kad patikrintumėte cukraus kiekį.

K. Kas yra stebuklingas vaisius, kuris gydo diabetą?

Yra žinoma, kad Jamun ir mėlynės reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

K. Ar ryžiai tinka diabetui?

Ryžiai gali būti įtraukti į cukriniu diabetu sergančių pacientų dietos lentelę, tačiau juos reikia valgyti saikingai.