Gimdos fibroma – miomektomija vs histerektomija: kurią turėčiau pasirinkti?

Moterų reprodukcinė sistema yra labai sudėtinga. Sąlygos, kurios gali turėti įtakos vaisingam moters sveikatai, yra įvairios. Labai svarbu, kad vaisingo amžiaus moterys išmanytų šiuos negalavimus. Viena iš labiausiai paplitusių moterų sveikatos problemų yra gimdos fibromų atsiradimas. Šiame straipsnyje Gydytoja Aruna Kalra, viena geriausių ginekologų Gurgaone, aptarsime, kas yra gimdos mioma. Be to, ji pateikia savo įžvalgų, kuris gydymo būdas yra geresnis: miomektomija ar histerektomija.

Pradėkime nuo supratimo, kas yra fibroma.

Kas yra gimdos fibroma?

Gimdos fibroma yra raumenų audinių atauga, kuri išsivysto moters gimdoje (įsčiose) arba aplink ją. Šios išaugos yra skirtingo dydžio; kai kurie yra tokio mažo dydžio kaip avinžirniai, o kiti gali išaugti, kad net padidėtų gimda.

Gimdos fibroma gali pasirodyti kaip ataugų grupė arba kaip vienas navikas. Gimdos fibromų dydis ir vieta lemia, kokių simptomų moteris gali patirti. Kai kurie dažniausiai pasitaikantys fibroidų simptomai:

  • Sunkios ir skausmingos mėnesinės
  • Skausmas lytinio akto metu
  • Spaudimo ar skausmo pojūtis dubens srityje
  • Dažnas noras šlapintis
  • Sunku šlapintis
  • Vidurių užkietėjimas
  • Apatinės nugaros dalies skausmas

Ar įmanoma pašalinti gimdos fibromą?

Kaip miomų gydymo priemonę ginekologai gali pasiūlyti pašalinti šiuos gabalėlius. Gimdos miomų gydymas yra įmanomas chirurginėmis ir nechirurginėmis intervencijomis, atsiradus šiuolaikinėms mokslinėms priemonėms.

Tinkamas fibromų gydymas priklausys nuo kelių veiksnių. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas išanalizuos jūsų bendrą sveikatos būklę, simptomus, fibroidų dydį ir vietą bei jūsų lūkesčius dėl gimdos fibromų gydymo.

Paprastai, jei fibroma yra maža, gydytojai siekia gydyti vaistais. Tačiau chirurginė intervencija tampa būtina, jei fibroma yra didelė. Didelės fibromos histerektomija ir miomektomija yra dvi veiksmingos gydymo galimybės.

Kokia yra gimdos fibromų gydymo diagnozė?

Gimdos mioma gali būti aptikta įprastinės ginekologinės patikros metu. Jei nesikreipiate į reguliarų patikrinimą, gydytojas nurodys įvairius tyrimus, jei įtariate šią būklę.

Kai kurie iš labiausiai paplitusių diagnostinių testų yra šie:

Ultragarsinis skenavimas

Pilvo ultragarsinis skenavimas padės gydytojui vizualizuoti nenormalių auglių buvimą. Jei atliekant pilvo skenavimą jūsų fibromos nėra lengvai nustatomos, gydytojas gali atlikti transvaginalinį ultragarsinį tyrimą. Transvaginalinio skenavimo metu gydytojas per makštį įves nedidelį ultragarsinį zondą, kad pamatytų aiškius fibromų vaizdus.

Histeroskopija

Histeroskopija yra išplėstinis atrankos testas, kurio metu gydytojas naudotų medicinos prietaisą, vadinamą histeroskopu. Histeroskopas yra mažas apšviestas teleskopas, padedantis ištirti vidines gimdos sieneles. Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas histeroskopą įdės į gimdą per makštį ir gimdos kaklelį.

Laboratoriniai tyrimai

Be šių vaizdinių tyrimų, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas įvertins jūsų bendrą sveikatą, atlikdamas reguliarius dubens tyrimus, kraujo ir šlapimo tyrimus.

Kuris yra geresnis: miomektomija prieš histerektomijos fibroidų gydymą?

Gimdos fibroma gali sukelti sunkių sveikatos komplikacijų, jei ji nebus gydoma. Jie dažnai yra nevaisingumo veiksnys. Yra du geriausi gydymo būdai – miomektomija ir histerektomijos fibroidų gydymas. Panagrinėkime juos abu išsamiai.

Miomektomija dėl didelės fibromos

Tai laikoma pagrindiniu didelių fibromų gydymo būdu. Tradicinės miomektomijos metu chirurgas daro didelį pjūvį pilvo srityje. Per šį chirurginį pjūvį jis (ji) nustato gimdos fibromų vietą ir jas pašalina. Chirurgas vėliau susiuva arba susiuva atgal pjūvį ir tęsia atsigavimą.

Taip pat yra pažangesnis šios operacijos metodas. Ji žinoma kaip laparoskopinė miomektomija, skirta miomų pašalinimui. Laparoskopinė procedūra yra naudingesnė pacientui. Šios procedūros metu chirurgas pilvo srityje padaro keletą nedidelių pjūvių. Jis (ji) toliau įkiša ploną vamzdelį, kurio viename gale yra pritvirtinta maža kamera. Šis vamzdelis žinomas kaip laparoskopas.

Šis medicinos prietaisas padeda chirurgui geriau nustatyti ir vizualizuoti gimdos miomas. Per kitus pjūvius chirurgas pašalina nenormalias ataugas. Laparoskopinė miomektomija miomų pašalinimui yra neskausmingesnis metodas. Tai sukelia mažiau randų ir skatina greitesnį paciento atsigavimą.

Histerektomija dėl fibromų

Histerektomija dėl fibroidų dažnai yra paskutinė šios būklės gydymo priemonė. Histerektomija yra invazinė medicininė procedūra, kurios metu chirurgas visiškai pašalina gimdą iš paciento kūno. Ši procedūra skirta pacientams, kuriems gimdos viduje susidarė didelės fibromos.

Gimdos pašalinimas dėl fibromų yra nuolatinis šios ligos sprendimas. Tačiau tai negrįžtamas procesas. Jei gimda pašalinama iš reprodukcinės sistemos, moterys ateityje negalės susilaukti vaikų.

Renkantis histerektomija, pacientė turėtų atidžiai apsvarstyti, ar ji nori pastoti vėliau. Jei taip, ji neturėtų tęsti šios procedūros, o su ginekologu aptarti kitas galimybes.

Miomektomija vs histerektomija – žvilgsnis

miomektomija vs histerektomija, gimdos miomos, miomų miomektomija vs histerektomija fibromos, gimdos miomų pašalinimas, miomų gydymas, laparoskopinė miomektomija miomoms pašalinti, miomektomija dėl didelės fibromos, histerektomija dėl fibromų, gimdos miomų gydymas

Baigiamoji pastaba

Miomektomijos ir histerektomijos fibroidų gydymas yra labai individualus. Abu gydymo metodai yra labai veiksmingi ir nekelia pavojaus gyvybei. Tačiau jūsų bendra sveikata ir klinikinių rezultatų lūkesčiai lemia, kas jums geriau.

Norėdami sužinoti daugiau apie gimdos fibromų gydymą, galite susitarti dėl susitikimo su Gydytoja Aruna Kalra, geriausia ginekologė CK Birla ligoninėje.