Gimdymas vandenyje mažiau skauda: faktas ar fikcija

Nuspręsti, kaip norite pagimdyti kūdikį, yra gana svarbus sprendimas nėštumo metu. Daugelis besilaukiančių moterų nublanksta pagalvodamos apie tai gimdymo skausmai. Jie taip pat gali būti priblokšti geranoriškų draugų ir šeimos patarimų. Gimdymas vandenyje, norint suvaldyti gimdymo skausmus, yra vienas iš tokių patarimų, kurie, atrodo, vis pasirodo.

Pažvelkime atidžiau į šią gimdymo techniką, kad pamatytume, ar jos iš tikrųjų pakanka veiksmingai suvaldyti gimdymo skausmus.

Kas yra gimdymas vandenyje?

Norėdami suprasti, ar gimdymas vandenyje yra geriausias būdas suvaldyti gimdymo skausmus, turime daugiau žinoti apie gimdymą vandenyje. Gimdymas vandenyje – tai senovinis gimdymo būdas vandenyje gilios vonios pagalba arba „gimdymo baseinas”. Šiuolaikinis apibrėžimas teigia, kad gimdymas vandenyje reiškia bent dalį darbo ir (arba) gimdymo šilto vandens baseine. Tai atliekama vadovaujant gydytojui (gydytojui arba akušerei).

Pirmasis gimdymo vandenyje paminėjimas datuojamas 1805 m., o išpopuliarėjo devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose. Gimdymo vandenyje idėja yra sukurti gimdymo aplinką, panašią į gimdos aplinką. Manoma, kad tai palengvina kūdikio perėjimą iš gimdos į pasaulį ir sumažina motinos įtampą gimdant.

Pirmuoju gimdymo etapu, kai prasideda susitraukimai, bet gimdos kaklelis nėra visiškai išsiplėtęs, panardinimas į vandenį (vandenyje, kurio temperatūra reguliuojama) gali padėti sumažinti skausmus ir jaustis labiau kontroliuojamas. Tyrimai taip pat rodo, kad gimdymas vandenyje gali sumažinti sunkaus makšties plyšimo riziką, tačiau įtikinamų šio fakto įrodymų dar nerasta.

Antrojo gimdymo etapo metu, kai gimdos kaklelis yra visiškai išsiplėtęs ir pradedate veržtis, kad atneštumėte savo kūdikį į šį pasaulį, galite pasirinkti išlipti iš gimdymo baseino arba pagimdyti kūdikį pačiame vandenyje.

Jei gydytojas manote, kad yra komplikacijų pavojus, jūsų gali būti paprašyta išeiti iš baseino gimdyti.

Kodėl gimdymas vandenyje yra gera gimdymo technika?

Panardinimas į vandenį gimdymo metu yra įrodytas būdas suvaldyti gimdymo skausmus. Kai kurios moterys taip pat teigia, kad gimdydamos vandenyje jautėsi ramesnės ir labiau kontroliuojamos, o tai padidino privatumo jausmą.

Yra žinoma, kad šiltas vanduo skatina atsipalaiduoti, mažina stresą ir skatina endorfinų išsiskyrimą, suaktyvindamas paties organizmo apsaugos nuo skausmo mechanizmą. Tai taip pat sumažina motinos kraujospūdį, kuris galėjo pakilti dėl nerimo.

Kai kuriais atvejais buvo įrodyta, kad vanduo padidina moters energiją paskutinėse gimdymo stadijose. Vandens plūdrumas skatina efektyvesnius gimdos susitraukimus ir gerina gimdos raumenų kraujotaką. Tai reiškia mažiau skausmo mamai ir daugiau deguonies kūdikiui.

Vanduo taip pat daro tarpvietę elastingesnę ir atsipalaidavusią, todėl sumažėja didelių plyšimų rizika gimdymo metu. Tarpvietė yra sritis tarp makšties angos ir išangės. Tarpvietės plyšimai yra gana dažni gimdymo metu, ypač didesniems ar keliems kūdikiams. Atsižvelgiant į plyšimo mastą, jis gali būti suskirstytas į 4 laipsnius. 3 ir 4 laipsnio tarpvietės plyšimams reikalingas chirurginis gydymas, o 1 ir 2 laipsnio plyšimai paprastai užgyja savaime.

Yra keletas kitų privalumų, susijusių su gimdymu vandenyje, įskaitant trumpesnį gimdymą, mažesnį kraujo netekimą po gimdymo, sumažėjusį fizinį kontaktą (nešiojamas rankų gimdymas) ir didesnį pasitenkinimo jausmą. Tačiau norint gauti galutinių rezultatų, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Ar gimdymas vandenyje yra atsakas į gimdymo skausmus?

Daugelis moterų teigia, kad panirusios į vandenį jautė žymiai mažesnį gimdymo skausmą. Vandens temperatūra padeda atpalaiduoti raumenis, todėl gimdymo skausmai motinai tampa lengviau pakeliami.

Tačiau nėštumo ir gimdymo patirtis labai skiriasi nuo moters iki moters. O gimdymas vandenyje visiškai nepanaikina gimdymo skausmų. Nors kai kurios moterys gali jausti beveik nulinį skausmą gimdydamos vandenyje, kitoms gali tekti išeiti iš baseino, kad galėtų imtis kitų skausmo malšinimo būdų.

Žiūrėkite vaizdo įrašą, kaip gydytoja Deepika Aggarwal (CK Birla ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius) tyrinėja šią gimdymo techniką ir daugybę jos privalumų.

Ar gimdymas vandenyje yra tinkamas pasirinkimas visiems?

Deja, gimdymas vandenyje tinka ne visiems. Dėl šių veiksnių gimdymas vandenyje gali būti netinkamas jums:

  • Jei esate jaunesnis nei 17 metų arba vyresnis nei 35 metų
  • Jei jūsų nėštumas turėjo kokių nors komplikacijų, tokių kaip preeklampsija, nėštumo hipertenzijaarba diabetas
  • Jei gimdote kelis kūdikius
  • Jei turite priešlaikinį gimdymą
  • Jei jūsų kūdikis per didelis
  • Jei sergate kokia nors infekcija

Jei jūsų akušerė ar akušerė mano, kad jūsų gimdymą reikia atidžiai stebėti, arba jei atsiranda kokių nors komplikacijų, gimdymas vandenyje gali būti nerekomenduojamas. Jei tai įvyksta gimdymo vandenyje viduryje, jūsų taip pat gali būti paprašyta išeiti iš gimdymo baseino.

Skaityti: Namų gynimo priemonės kovojant su gestacine hipertenzija

Kokie yra gimdymo vandenyje pavojai?

Nėra įtikinamų įrodymų, kad gimdymas vandenyje yra rizikingesnis nei gimdymas ne vandenyje. Norint suprasti naudą ir riziką, susijusią su gimdymu vandenyje, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

Tačiau prieš nusprendžiant gimdyti vandenyje, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dėl vandens nuolatinis elektroninis vaisiaus stebėjimas yra sudėtingas. Taigi ši gimdymo technika įmanoma tik esant mažos rizikos nėštumui.

Ligoninės itin kruopščiai palaiko savo gimdymo baseinų higieną pagal griežtus medicinos institucijų nustatytus protokolus. Nors nėra statistinių įrodymų, kad gimdymas vandenyje padidina kūdikio užsikrėtimo riziką, yra keletas išimčių.

Jei turite sklandų, nėštumas be komplikacijų ir jūs linkstate į natūralų gimdymą su alternatyviu, konservatyviu skausmo valdymu; Gimdymas vandenyje tikrai yra pasirinkimas, į kurį turėtumėte pažvelgti atidžiau.

DUK

Klausimas: Ką dėviu per gimdymą vandenyje?

Turėtumėte dėvėti tai, kas leistų jaustis patogiai. Tiesiog atminkite, kad iš esmės esate didelėje vandens vonioje. Daugelis moterų gali pasirinkti dėvėti patogius chalatus gimdydamos, kitos gali dėvėti liemenėlę, liemenę ar marškinėlius, jei nori daugiau privatumo. Taip pat galite nuspręsti atsisakyti drabužių, jei tai jums patogu.

Klausimas: Kas yra hipnogimdymas?

Hipnogimdymas naudojant savihipnozę, gilų kvėpavimą ir kitus atsipalaidavimo būdus gimdymo skausmams valdyti. Jis taip pat gali būti naudojamas kartu su kitomis skausmo malšinimo formomis. Kai kuriais atvejais įrodyta, kad tai netgi sutrumpina gimdymą. Tyrimai hipnogimdymo srityje yra riboti. Taigi tikrasis hipnogimdymo naudos ir rizikos mastas dar neištirtas.

Klausimas: Kokie yra gimdymo vandenyje pranašumai?

Gimdymo vandenyje privalumai yra šie:

  • Sumažėję gimdymo skausmai
  • Sumažėjęs kūdikio stresas jam pereinant iš gimdos į pasaulį
  • Daugiau privatumo jausmo
  • Daugiau kontrolės

Kai kuriais atvejais įrodyta, kad gimdymas vandenyje žymiai sutrumpino darbo laiką.

Skaityti: Gimdymas vandenyje: natūraliausia normalaus gimdymo forma