Ginekomastijos gydymas mankštos metu | CK Birla ligoninė

Ginekomastija yra medicininis terminas, vartojamas padidėjusioms ar patinusioms vyrų krūtims. Tai atsiranda dėl audinių pertekliaus po krūtimis. Kai kuriems asmenims krūtų padidėjimą gali lydėti skausmas ir jautrumas.

Krūtys susideda iš liaukinio ir riebalinio audinio. Liaukinis audinys yra tankus ir tvirtas, o riebalinis audinys yra minkštas. Vyras, sergantis ginekomastija, gali turėti daugiau nei įprasta abiejų audinių tipų, todėl krūtys atrodo neįprastai didelės.

Pseudoginekomastija arba klaidinga ginekomastija reiškia riebalų perteklių po krūtų srityje. Tačiau tikroji ginekomastija atsiranda, kai po krūtimis auga liaukinis audinys. Tokiu atveju atliekama vyrų krūtinės mažinimo operacija geriausias ginekomastijos gydymas.

Tai dažna vyrų ir berniukų būklė, o hormonų disbalansas yra labiausiai paplitusi priežastis.

Kas gali susirgti ginekomastija? Ir kokios galimos priežastys?

Hormonas testosteronas reguliuoja vyrų seksualines savybes, o estrogenas – moterų seksualines savybes. Tačiau tiek vyrai, tiek moterys turi tam tikru santykiu abu hormonus. Vyrai gamina daugiau testosterono, o moterys – estrogeno.

Estrogenai pirmiausia yra atsakingi už moterų krūtų vystymąsi. Tačiau kai vyro organizmas pradeda gaminti per daug estrogeno ir sumažėti testosterono, tai gali sukelti nenormalų krūtų padidėjimą.

Natūralūs hormonų pokyčiai

Ginekomastija gali pasireikšti natūraliai vyrams įvairiais gyvenimo etapais.

 • Kūdikiams: Vyriški kūdikiai kartais paima per daug estrogenų iš savo motinų gimdami, todėl padidėja krūtys. Nepaisant to, būklė išnyksta per dvi ar tris savaites po gimimo.
 • Brendimo metu: Vyrams brendimo metu gali išsivystyti ginekomastija dėl hormoninių pokyčių organizme. Tokiais atvejais ginekomastija gali praeiti nuo šešių mėnesių iki dvejų metų.
 • Vyrams: Vienas iš keturių vyrų Ši būklė gali išsivystyti nuo 50 iki 69 metų. Su amžiumi vyrai gamina mažiau testosterono ir dažniausiai priauga riebalų.

Sveikatos sąlygos

Medicininės būklės, kurios gali sutrikdyti natūralią hormonų pusiausvyrą ir sukelti ginekomastiją, apima:

 • Piktnaudžiavimas alkoholiu
 • Inkstų ar kepenų liga
 • Hipertiroidizmas
 • Antinksčių ar hipofizės navikas
 • Prasta mityba

Vaistai

Tarp nuo 10 iki 25 proc. atvejų ginekomastija gali atsirasti dėl vaistų ir vaistažolių produktų. Jie apima:

 • Chemoterapija
 • Vaistai nuo nerimo
 • Tam tikri antibiotikai
 • Antidepresantai
 • Kai kurie vaistai nuo ŽIV
 • Amfetaminai, marihuana, heroinas (nelegali narkotikai)
 • Arbatmedžio ir levandų aliejus

Tačiau medicininių įrodymų apie jų poveikį ginekomastijai yra nedaug.

Skaityti: Kaip chemoterapija veikia prieš vėžį

Kaip atsikratyti ginekomastijos?

Svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte padaryti, kai tik pastebėsite ką nors neįprasto savo krūtinėje, tai kreiptis į gydytoją. Jūsų gydytojas pirmiausia atliks kai kuriuos kraujo tyrimus ir vaizdo tyrimus, kad tiksliai diagnozuotų jūsų būklę ir nustatytų galimą priežastį.

Geriausias ginekomastijos gydymas priklausys nuo jos priežasties, kurią įvertins gydytojas. Jei būklė atsiranda natūraliai, ji paprastai praeina savaime. Daugumai žmonių, sergančių lengva ginekomastija, nebūtinai reikia gydymo.

Tačiau tais atvejais, kai ginekomastija atsiranda dėl tam tikrų sveikatos problemų, tikslinės problemos gydymas bus naudingas.

Jei krūtų padidėjimą sukelia tam tikri vaistai, gydytojai pataria nutraukti jų vartojimą arba pakeitus vaistą, jūsų būklė pagerės per kelis mėnesius.

Vyrai, kuriems ši būklė yra gėdinga ir kurių gyvenimo kokybei ji turi įtakos, tikrai gali pasirinkti chirurginį gydymą, kad atsikratytų ginekomastijos.

Vyrų krūtinės mažinimo operacija

Vyrų krūtinės mažinimo operacija yra veiksmingiausias būdas atsikratyti ginekomastijos ir atkurti įprastą krūtinės išvaizdą.

Gydytojai taip pat gali patarti atlikti operaciją vyrams, kurie mano, kad jų būklė veikia juos emociškai ir mažina jų savigarbą.

Ginekomastijos procedūras gydytojai atlieka taikant bendrąją nejautrą. Visa operacija paprastai trunka nuo vienos iki dviejų valandų.

 • Riebalų nusiurbimas: Riebalų nusiurbimas apima riebalinio audinio pašalinimą po krūties sritimi.
 • Mastektomija: Tai apima liaukinio audinio pašalinimą. Jis yra mažiau invazinis ir apima nedidelius pjūvius.

Norint toliau išlaikyti ginekomastijos procedūros poveikį, būtinas visapusiškas požiūris. Sveiko svorio išlaikymas, mankšta, sveikos mitybos įpročiai turės ilgalaikį vaidmenį bendram operacijos veiksmingumui.

Ar svorio metimas ir mankšta gali padėti gydyti ginekomastiją?

Ar ginekomastija gali būti išgydoma be operacijos? Šį klausimą dažnai užduoda vyrai. Be jokios abejonės, tokios galimybės kaip svorio metimas ir mankšta yra puikus būdas pagerinti bendrą sveikatą ir kūno rengybą, tačiau jomis negalima išgydyti tikros ginekomastijos.

Nors dauguma žmonių mano, kad nutukimas yra pagrindinė ginekomastijos priežastis, taip būna retai. Antsvoris gali tik pabloginti problemą, bet nėra pagrindinis kaltininkas.

Pratimai ir dieta padeda pašalinti riebalus iš kūno ir yra populiarūs tarp žmonių, kai kalbama apie vyrų krūtų mažinimą be operacijos. Kadangi tikrosios ginekomastijos priežastis yra liaukinio audinio perteklius krūtyse, ji nereaguoja į dietą ir treniruotes. Tiesą sakant, kai kuriais atvejais dėl svorio metimo ir mankštos ginekomastija tapo akivaizdesnė, todėl jūs turite vienintelę chirurginę galimybę.

Tai reiškia, kad svorio metimas ir mankšta gali būti iš dalies veiksmingi gydant pseudoginekomastiją arba kai po krūties srityje yra riebalų perteklius. Galite pabandyti bėgioti, plaukioti, važinėti dviračiu, kad degintumėte kūno riebalus, ir daryti atsispaudimus, kad tonizuoti krūtinės raumenis.

Kad ir kaip būtų, pirmiausia turite pasikonsultuoti su gydytoju, kad nustatytumėte tinkamą diagnozę ir rastumėte geriausią jūsų būklę atitinkantį ginekomastijos gydymą.

Kova su ginekomastija

Negalima paneigti fakto, kad ginekomastija dažnai gali sukelti stresą, nerimą ir vyrų pasitikėjimo problemas. Todėl svarbu susisiekti su savo šeima ar draugais dėl savo emocinės gerovės. Taip pat galite pasikonsultuoti su konsultantu, kuris nukreips jus teisinga kryptimi.

Visada atminkite, kad pagalbos ir palaikymo ieškojimas nėra silpnumo požymis. Pasikalbėkite su specialistu tuoj pat ir greitai atsigausite.