Kaip diagnozuoti nušalusį pečių: gydymas ir gydymas

Dažnai peties skausmui netinkamai diagnozuojama „užšalęs petys“. Pirmasis daugelio žmonių veiksmas yra fizioterapija. Tačiau be tinkamos diagnozės neužtenka netiksmingos fizinės terapijos. Daugiau nei 50% vyresnio amžiaus žmonių, sergančių cukriniu diabetu, yra nušalę pečiai. Todėl svarbu suprasti šios ligos pagrindus. Šiame straipsnyje Dr Reetadyuti, geriausias pečių specialistas Gurgaonesiūlo išsamų vadovą kas yra sušalęs petys ir kaip diagnozuoti nušalusį peties.

Kas yra sušalęs petys?

Sušalęs petys yra dažna raumenų ir kaulų sistemos liga, pažeidžianti peties sąnarį. Medicinoje tai vadinama lipniu kapsulitu.

Šiai būklei būdinga pečių standumasskausmas ir ribotas judesių diapazonas.

Kas yra užšalusio peties simptomai?

Visų pirma, sušalusio peties simptomai yra nuobodus skausmas ir pečių standumas. Taip pat galite patirti panašų skausmą, plintantį į žastą. Esant tokiai būklei, diskomforto pojūtis naktį pablogėja.

Sušalęs petys palaipsniui progresuoja trimis etapais. Kiekviename etape būdingi tam tikri simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

 • Užšalimo stadija: Tai pradinė lipniojo kapsulito fazė. Sušalimo stadijoje jūs pastebėsite, kad pečių judesiai pablogėja. Tikėtina, kad judindami peties sąnarį pajusite nuobodų skausmingą skausmą.
 • Užšaldyta stadija: Šiame etape pajusite, kad jūsų judėjimas tapo labiau ribotas. Nors jaučiate mažesnį skausmą, jūsų sąnario standumas labai padidės.
 • Atšildymo stadija: Šiame etape pradėsite atgauti mobilumą ir jėgas. Atšildymo stadija pasiekiama po tinkamos diagnozės ir gydymo.

Kokie yra užšalusių pečių priežastys ir gydymas?

Jūsų peties anatomija susideda iš trijų kaulų. Šie kaulai yra suformuoti taip, kad sudarytų rutulinį ir lizdinį jungtį, apsaugotą jungiamojo audinio kapsule. Laikui bėgant peties sąnario jungiamieji audiniai gali tapti storesni, stangresni ir uždegti. Šis standumas riboja jūsų peties mobilumą ir sukelia stiprų skausmą.

Sušalęs petys gali paveikti bet kurį žmogų, nepriklausomai nuo jo amžiaus ir lyties. Tačiau kai kurios gyventojų grupės labiau kenčia nuo šios būklės. Dažniausi sušalusių pečių rizikos veiksniai yra šie:

 • Amžius: Su senėjimu susijusi audinių degeneracija gali sukelti pečių nušalimą. Dauguma žmonių šia liga serga po 40 metų.
 • Lytis: Moterys turi didesnį polinkį į šią ligą nei vyrai.
 • Nejudrumas: Kartais jūsų gyvenimo būdas ar trauma gali sumažinti peties judrumą. Ilgas nejudrumas yra sušalusio peties rizikos veiksnys. Kai kurios sąlygos, tokios kaip rotatoriaus manžetės sužalojimas, rankos lūžis ar operacija, gali turėti įtakos peties sąnario judesių diapazonui.
 • Diabetas: Tyrimai parodė, kad beveik 10-20% diabetu sergančių pacientų yra linkę nušalti pečius. Diabeto valdymas gali padėti išvengti nušalusių pečių.
 • Kitos sveikatos sąlygos: Yra keletas sveikatos būklių, tokių kaip insultas, hipotirozė, hipertiroidizmas, Parkinsono liga ir kitos širdies ligos, taip pat gali padidinti peties nušalimo tikimybę.

Kaip diagnozuoti nušalusį pečių?

Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas aptars su jumis jūsų ligos istoriją. Jis/ji paklaus jūsų apie simptomus, pirmą kartą pastebėjus skausmą ir sustingimą bei simptomų poveikį jūsų kasdienėje veikloje.

Bendras fizinis egzaminas ir užšaldyto peties testas užtenka diagnozuoti užšaldytą pečių. Yra trys esminiai a elementai užšaldyto peties testas.

 • Aktyvus judesių diapazonas: Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paprašys jūsų pajudinti petį. Jis/ji analizuos, kiek judesių galite atlikti patys.
 • Pasyvus judesių diapazonas: Gydytojas pajudins jūsų petį už jus. Jis/ji atliks įvairius judesius, kad patikrintų jūsų pečių standumas.
 • Palyginus abu: Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas palygins aktyvų ir pasyvų judesių diapazoną. Šis palyginimas leidžia gydytojui pastebėti skirtumus, kad nustatytų tikslią diagnozę.

Jūsų peties specialistas taip pat gali užsisakyti kai kuriuos vaizdo tyrimus, pvz., Rentgeno spindulius ir MRT, kad būtų išvengta kitų raumenų ir kaulų sistemos ligų, tokių kaip artritas ar rotatoriaus manžetės plyšimas, galimybė.

Kaip greitai išgydyti sušalusius pečius?

Pagrindinis žingsnis kaip greitai išgydyti sušalusį petį yra skausmo valdymas. Etapai progresuojant, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali nurodyti kitus gydymo būdus, kaip atsikratyti sušalusio peties.

Karštas ir šaltas kompresas: Atsižvelgdamas į jūsų diagnozę ir simptomų sunkumą, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas pasiūlys karštą arba šaltą kompresą. Šilumos ir šalčio kompresai padeda sumažinti sąnario skausmą ir sustingimą.

Vaistai: Gydytojas paskirs atitinkamus skausmą malšinančius vaistus jūsų būklei. Skausmo malšinimas yra svarbiausias žingsnis link šaldytų pečių gydymas.

Fizinė terapija: Sumažėjus skausmui ir patinimui, gydytojas tęs gydymą, nurodydamas fizioterapiją. A apmokytas kineziterapeutas atliks tempimo pratimus, kad pagerintų jūsų judesių amplitudę.

Chirurginės procedūros: Dažniausiai nušalęs petys pagerėja vartojant vaistus ir fizioterapiją per kelis mėnesius. Nepaisant to, pasitaiko retų atvejų, kai prireikia chirurginės intervencijos. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali nurodyti sąnarių išsiplėtimą, peties manipuliavimą ir kt artroskopinės procedūros nuolat sušalusiam pečiui gydyti.

Kas yra užšalusių pečių prevencija?

nors užšalusių pečių priežastys ir gydymas dažnai nepastebimi, galima išvengti nušalusių pečių atvejų, ypač kai esate atsigauna po peties traumos. Fizinė terapija, kurią atlieka patikrintas terapeutas, yra puiki profilaktikos priemonė. Jei patyrėte peties traumą arba pradėjote jausti skausmą, turėtumėte pasinaudoti fizioterapija, kad sustabdytumėte ligos progresavimą.

Kai kuriuos pratimus galima atlikti ir namuose. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali padėti suformuluoti veiksmingą mankštos režimą, kurį galėtumėte atlikti namuose.

Baigiamoji pastaba

Jei jis nėra tinkamai gydomas, sušalęs petys gali sukelti ilgalaikį skausmą ir nejudrumą. Savalaikė ir tinkama diagnozė yra labai svarbi norint prižiūrėti sušalusį petį. Jūsų pečių specialistas nukreips jus link sveikos gyvensenos, apimančios veiklą, tinkamą jūsų pečių sąnariams.

Rezervuokite susitikimą su Dr Reetadyuti, geriausias pečių specialistas Gurgaone CK Birla ligoninėje, kad sužinotumėte daugiau apie peties ir sąnarių būklę.

DUK

Klausimai: Kaip atrodo užšalęs peties skausmas?

Sušalęs peties skausmas yra tarsi bukas ir skausmingas peties skausmas, kuris gali pablogėti naktį.

Klausimas: Ar gerai masažuoti sušalusį petį?
Taip, galite masažuoti ir ištempti sušalusį petį, kad sumažintumėte įtampą ir spaudimą.

Klausimas: Kodėl nušalusį petį labiau skauda naktį?

Taip yra todėl, kad naktį, kai atsigulate, uždegiminė peties sritis susispaudžia ir sukelia padidėjusį sustingimą bei skausmą.

Klausimas: ar operacija gali būti sušalusiam pečiui?

Taip, chirurginis sušalusio peties taisymas yra galimybė. Tačiau dauguma nušalusių pečių gydomi nechirurginiu būdu.