Kaip kovoti su baltomis išskyrų išskyros nėštumo metu

Nėštumas sukels emocijų kalnelius. Vienu metu jausitės laimingi, ašaroti, susijaudinę ir sunerimę. Tačiau emocijos nėra viskas, apie ką nėštumas susijęs. Jūsų kūnas patirs didžiulius fizinių pokyčių pokyčius, o kaip besilaukianti motina, šie pokyčiai kartais gali būti gluminantys. Vienas iš tokių įvykių, galinčių sukelti įtarimą, yra baltos išskyros nėštumo metu – požymis, būdingas beveik 43 % nėščių moterų.

Dauguma moterų yra susipažinę su įvairiais tipais makšties išskyros bet ką reiškia išskyros nėštumo metu?

Šiame straipsnyje Dr Astha Dayal – pirmaujanti akušerė Gurgaone išnagrinės viską, ką reikia žinoti apie makšties išskyras nėštumo metu ir kaip su jomis kovoti.

Kas yra baltos išskyros nėštumo metu?

Kaip rodo pavadinimas, baltos išskyros nėštumo metu yra išskyros, kurias moterys patiria nėštumo metu. Jis yra plonas, baltos spalvos ir pieno tekstūros.

Nėštumo metu ar be jo, išskyros iš makšties yra dažnas reiškinys. Prieš pradėdami aptarti pieno baltumo išskyras nėštumo metu, supraskime normalių išskyrų, dar žinomų kaip leukorėja, sąvoką.

Kas yra leukorėja?

Leukorėja yra medicininis makšties išskyrų terminas. Makšties išskyros yra makšties ir gimdos kaklelio gaminamas skystis, kuris padeda išlaikyti makštį drėgną ir švarią. Tai taip pat padeda apsisaugoti nuo infekcijos.

Yra įvairių tipų makšties išskyros, priklausomai nuo jų spalvos, tekstūros ar priežasties. Kai kurie įprasti tipai yra –

 • Švarus ir vandeningas
 • Skaidrus ir tamprus
 • Ruda arba kruvina
 • Geltona arba žalia

Makšties išskyros nėštumo metu yra žinomos kaip leukorėjos nėštumas. Paprastai jis yra bekvapis arba kartais jaučiamas švelnus kvapas.

Nėštumo metu iš makšties gali išsiskirti daugiau nei įprastai. Tačiau makšties išskyrų pasikeitimas gali būti kažko, kurį reikia gydyti, požymis. Svarbu žinoti, kas yra normalu ir kada kreiptis medicininės pagalbos.

Jei esate nėščia moteris, išskyros iš leukorėjos nėštumui nesiskiria nuo to, ką patyrėte tarp mėnesinių. Taip pat atsižvelgiama į leukorėjos nėštumą ankstyvas nėštumas iškrovimas. Tikėtina, kad likus savaitei iki pastojimo pastebėsite įprastų išskyrų pasikeitimą.

Dauguma moterų jaučia padidėjusią išskyrų kiekį, kuris tęsiasi nėštumo metu. Nėštumo metu tirštos baltos išskyros taps tankesnės, kai nėštumas vystysis. Paprastai jis yra storiausias, kai nėštumas artėja prie pabaigos.

Kodėl atsiranda leukorėja?

Leukorėja arba išskyros iš makšties yra normali kūno funkcija, rodanti gerą sveikatą. Beveik visos moterys reprodukciniais metais patiria išskyrų iš makšties. Yra daug priežasčių, dėl kurių atsiranda leukorėja.

Visų pirma, tai yra natūralus jūsų kūno būdas išvalyti makštį. Dėl įprasto kūno išskyrimo jūsų kūnas paruošia kelią apsisaugoti nuo kelių rūšių bakterijų. Be kūno funkcijų, normalias makšties išskyras gali sukelti bakterinė ar mielių infekcija.

Kodėl atsiranda leukorėjos nėštumas?

Tačiau leukorėjos nėštumo priežastys gali šiek tiek skirtis. Baltos išskyros nėštumo metu (nenormalios) priežastys yra įvairios, įskaitant:

 • Lytiniu keliu plintančios infekcijos – Gonorėja ir chlamidijos yra keletas LPI, kurios nėštumo metu gali sukelti nenormalias pieno baltumo išskyras.
 • Dubens uždegiminė liga
 • Gimdos kaklelio vėžys
 • Mielių infekcijos: Kartais tirštos baltos išskyros nėštumo metu gali būti mielių ar grybelinės infekcijos požymis. makšties infekcija.

Ar baltos išskyros nėštumo metu yra normalu?

Išskyros iš makšties yra labai dažnas reiškinys. Be to, baltos išskyros nėštumo metu yra normalu, tačiau turėtumėte sekti bet kokius nenormalius pokyčius.

Kaip minėta pirmiau, ankstyvos nėštumo išskyros yra plonos, baltos ir mažiau dvokiančios. Jei pastebėjote ką nors netipiško ar kitokio nei šis aprašymas, įspėkite apie tai savo akušerį.

Galite vesti dienoraštį, kuriame įrašysite makšties išskyrų spalvos, tekstūros ir kvapo pokyčius, kad išvengtumėte nėštumo komplikacijų sau ir savo vaikui.

Kada kreiptis pagalbos dėl nenormalių skaidrių išskyrų nėštumo metu?

Kaip aptarėme aukščiau, leukorėja yra sveika kūno funkcija. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į bet kokius netipinius požymius, ypač nėštumo metu.

Dabar, kai žinote, koks yra sveikas leukorėjos nėštumas, galėsite nustatyti nenormalius požymius. Kai kurie įprasti netipiniai požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra šie:

 • Geltonos, pilkos arba žalios spalvos išskyros
 • Pernelyg stiprus ir nemalonus kvapas
 • Niežulys ir paraudimas ant vulvos
 • Karščiavimas
 • Skausmas pilvo srityje
 • Nepaaiškinamas ir staigus svorio kritimas
 • Nuovargis
 • Kraujavimas
 • Padidėjęs šlapinimasis

Rožinės arba rudos spalvos išskyros gali parodyti kraujavimo po implantacijos požymius. Net nežymios makšties dėmės nėštumo metu nekelia nerimo. Tačiau dėl bet kokių rūpesčių geriausia apsilankyti pas akušerį.

Bandant pastoti, jums ir jūsų partneriui patariama išsitirti dėl LPI, kad išvengtumėte spėlionių dėl baltų išskyrų nėštumo metu.

Be to, nenormalios išskyros gali rodyti galimas nėštumo komplikacijas. Neturėtumėte jaudintis, jei pajutote kurį nors iš aukščiau išvardytų simptomų. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas yra tinkamas asmuo, kuris nustatys tikslią problemą ir pasiūlys tinkamą jos gydymą.

„Šou“, kai jūsų kūnas ruošiasi gimdymui

Daugelis nėščių moterų patiria „šou“ paskutinėmis nėštumo dienomis. Čia jūs pastebėsite, kad turite makšties išskyrų. Paprastai jis yra kreminės baltos spalvos ir aptaškytas rausva, želė primenančia medžiaga.

Taip atsitinka, kai pasišalina gleivės, buvusios ties gimdos kakleliu. Tai ženklas, kad jūsų kūnas ruošiasi gimdymui. Kai kurios moterys prieš gimdymą turi keletą pasirodymų.

Jei turite pasirodymą, nedelsdami kreipkitės į savo akušerį, jei:

 • esate nėščia mažiau nei 37 savaites
 • gleivės yra ryškiai raudonos ir iš makšties kraujuoja daugiau nei nedaug

Kaip atsikratyti baltų išskyrų nėštumo metu?

Nepaisant to, kad tai beveik kasdienybė, nėščios moterys gali jaustis irzlios dėl nuolatinių išskyrų. Dėl drėgmės ir su tuo susijusio drėgnumo moteris gali būti labai irzli. Tačiau yra veiksmingų būdų, kaip atsikratyti baltųjų išskyrų nėštumo metu.

Štai keletas geriausių namų gynimo būdų, kurie padės jums padėti:

 • Reguliariai maudykitės vonioje: Kasdienis maudymasis vonioje ir apatinių drabužių keitimas yra pirmas žingsnis, kurį galite žengti. Šviežia vonia gali akimirksniu išvalyti lytinius organus ir atsikratyti išskyrų. Kol į apatinius susikaups daugiau makšties išskyrų, jau gali būti laikas dar kartą išsimaudyti. Be to, kasdien maudantis galima išvengti bakterijų kaupimosi ir apsisaugoti nuo infekcijų.
 • Dėvėkite kvėpuojančius medvilninius apatinius: Nesvarbu, ar esate nėščia, ar ne, apatinių drabužių kokybė gali rodyti jūsų lytinių organų sveikatą. Jei jūsų apatiniai nepraleidžia oro, tikimybė užsikrėsti infekcija yra didelė. Medvilniniai paminkštinti drabužiai yra idealūs, nes jie sugeria išskyrų perteklių. Be to, turėtumėte įsitikinti, kad kiti drabužių sluoksniai, tokie kaip džinsai ar antblauzdžiai, yra patogūs ir nėra itin aptempti.
 • Venkite naudoti bet kokius produktus ant makšties: Nenaudokite jokių kosmetikos ar valymo priemonių savo makštyje, nebent to patartų jūsų akušeris. Tokie produktai gali dar labiau pakenkti jūsų lytinių organų sričiai arba sukelti uždegimą.
 • Laikykitės geros vonios higienos: Nėštumo metu jūsų kelionių į tualetą padaugės. Būtinai išvalykite makštį kiekvieną kartą, kai šlapinatės.
 • Valgykite sveiką maistą: Jūsų gimdos kaklelio gleives taip pat gali paveikti jūsų valgomų maisto produktų tipas. Nevalgykite maisto, kuris sukelia uždegimą ar virškinimo sutrikimus. Nepaisant potraukio maistui, rekomenduojama išlaikyti savo cukraus suvartojimas kontroliuoti, kad būtų išvengta iškrovimo. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kokius maisto produktus tinka valgyti, kad išvengtumėte infekcijų galimybės.

Kaip gydyti baltąsias išskyras nėštumo metu?

Kartais pirmiau nurodytos namų gynimo priemonės nėra veiksmingos. Jei jūsų simptomai yra sunkūs ir gali turėti įtakos jūsų sveikatai, patartina pasikonsultuoti su patyrusiu gydytoju ir tinkamai gydyti baltąsias išskyras nėštumo metu.

Leukorėjos nėštumo gydymas kiekvienam pacientui yra individualus. Idealiu atveju tai priklauso nuo baltų išskyrų nėštumo metu priežasties.

Jei sukūrėte a bakterinė infekcija, kurią sukelia nėštumasGydytojas akušeris paskirs jums atitinkamų antibiotikų. Kita vertus, jei jūsų išskyras sukelia lytiniu keliu plintančios infekcijos, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas sieks jas gydyti, kad sumažintų simptomus.

Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, prieš paskirdamas gydymą, įvertins jūsų būklę ir nustatys priežastį.

Baigiamoji pastaba

Nėštumo metu baltos išskyros nekelia nerimo. Nepaisant to, kadangi per šį laiką pajusite įvairius naujus simptomus ir pokyčius, jūsų interesas yra būti informuotas apie tai, ką jie reiškia.

Norėdami sužinoti daugiau apie nėštumą ar pagrindinę ginekologinę sveikatą, užsisakykite susitikimą su Dr Astha Dayal – geriausia akušerė ir ginekologė šiandien CK Birla ligoninėje.

DUK

Klausimai: Kada turėčiau nerimauti dėl išskyrų nėštumo metu?

Atsakymas: Baltos išskyros nėštumo metu yra normalus reiškinys. Tačiau turėtumėte kreiptis į klinikinę pagalbą, jei išskyros yra geltonos, rudos, rožinės arba žalios spalvos, nemalonaus kvapo, kartu su karščiavimu, pilvo skausmu ir niežuliu.

Klausimas: Ar baltos išskyros gali reikšti persileidimą?

Atsakymas: Pieno baltumo išskyros nėštumo metu yra sveikos. Tačiau, jei jūsų išskyros iš makšties yra nuspalvintos krauju, nedelsdami kreipkitės į akušerį.

Klausimas: kiek baltų išskyrų yra normalu nėštumo metu?

Atsakymas: Patirsite, kad baltos išskyros nėštumo metu palaipsniui didės nėštumo metu. Padidėjęs išskyrų kiekis yra normalus, jei jis nesusijęs su netipiniais požymiais.