Kaip sustiprinti savo imuninę sistemą ir imunitetą

Dabartinės pandemijos metu „Kaip padidinti imunitetą? „Kas yra imunitetą stiprinantys maisto produktai? „Patarimai, kaip stiprinti imunitetą? „Maisto produktai, padedantys sustiprinti imuninę sistemą? yra vienos iš labiausiai ieškomų užklausų. Yra daug būdų, kaip sustiprinti imunitetą natūraliai arba naudojant papildus. Pakalbėkime apie tai, kokius imuniteto stiprintuvus turėtumėte įtraukti į savo kasdienę mitybą. Bet pirmiausia pradėkime nuo supratimo, kaip veikia imuninė sistema?

Kas atsitinka, kai nusilpsta imuninė sistema?

Žmonės su silpna imunine sistema turi didesnę riziką dažnai užsikrėsti infekcijomis ir susirgti sunkesniais virusinių ir bakterinių ligų simptomais. Bakterijos ir virusai gali turėti žalingą poveikį žmogui, kurio imuninė sistema silpna. Kreipkitės į gydytoją, jei atrodo, kad dažnai sergate, pavyzdžiui, dažnai peršalote ar sergate gripu.

Kaip galite sustiprinti savo imuninę sistemą?

Jūsų imuninė sistema susideda iš kelių organų, kuriems reikia skirtingų vitaminų ir mineralų, kad jie gerai veiktų ir kad jie turėtų vitaminų ir mineralų – jūsų organizmui reikia subalansuotos ir sveikos mitybos. Tuo tarpu sveikos gyvensenos įpročiai gali padėti sustiprinti imuninę sistemą.

Rūpinimasis savo kūnu ir protu yra geriausias būdas stiprinti imunitetą. Kuo geriau veikia jūsų imuninė sistema, tuo geriau veiks jūsų kūnas.

1. Tinkamo maisto valgymas

Sveika ir subalansuota mityba yra vienas iš svarbiausių dalykų stiprinant imunitetą. Stenkitės į savo racioną įtraukti visą maistą, vaisius ir nevalgykite daug druskos, cukraus ar perdirbto maisto. Be to, turėtumėte valgyti daugiau viso augalinio maisto.

Maisto medžiagos yra svarbi sveikos imuninės sistemos kūrimo dalis. Gera sveika mityba su daugybe vaisių, daržovių ir liesų baltymų yra geras daugelio šių maistinių medžiagų šaltinis. Papildai gali būti įtraukti pagal gydytojo patarimą, kad užpildytumėte bet kokią mitybos spragą.

Vitaminas A: Tai galingas antioksidantas ir veikia kaip natūrali apsauga nuo ligų ir infekcijų.

Šaltinis: saldžiosios bulvės, moliūgai, morkos ir moliūgai.

Vitamino C: Tai antioksidantas, kovojantis su laisvaisiais radikalais organizme.

Šaltinis: citrusiniai vaisiai (pvz., apelsinas, citrina), lapinės žalios daržovės, braškės, morkos, paprikos ir daugelis kitų vaisių bei daržovių.

Vitaminas B6: Jis palaiko biochemines imuninės sistemos reakcijas.

Šaltinis: liesa paukštiena, tunas, bananai ir avinžirniai.

Vitaminas D: Vitaminas D apsaugo jus nuo daugelio sveikatos problemų ir tai išsaugo jūsų dantis, kaulus ir raumenis. Kūnas gamina vitaminą D iš saulės spindulių, esančių lauke, tačiau jums gali prireikti papildo, kad patenkintumėte poreikį.

Šaltinis: riebi žuvis, raudona mėsa, kepenys, kiaušinių tryniai ir spirituotas maistas.

Vitaminas E: Antioksidantas, kovojantis su infekcijomis organizme.

Šaltinis: špinatai, migdolai, žemės riešutai, brokoliai ir lazdyno riešutai.

Folio rūgštis (folio rūgštis): Tai padeda organizmui formuoti sveikus raudonuosius kraujo kūnelius. Folio rūgšties trūkumas gali sukelti imuninės sistemos susilpnėjimą. Folio rūgštis sumažina neįprastų apsigimimų, tokių kaip spina bifida, riziką negimusiems kūdikiams.

Šaltinis: pupelės, žirniai, lapinės žalios daržovės, brokoliai ir briuselio kopūstai.

Geležis: Geležis sudaro svarbią hemoglobino dalį, kuri sugeria deguonį ir perneša jį į kraują, kad patektų į likusį kūną.

Šaltinis: raudona mėsa, pupelės, riešutai, spirituoti pusryčių dribsniai, sojų miltai ir džiovinti vaisiai.

Cinkas: Tai padeda kontroliuoti uždegimą organizme.

Šaltinis: austrės, krabai, paukštiena, pupelės ir avinžirniai.

Be šių elementų, taip pat turėtumėte sumažinti suvartojamo cukraus kiekį. Kadangi didelis cukraus kiekis kraujyje padidina galimybę susirgti įvairiomis sveikatos ligomis, įskaitant susilpnėjusią imuninę sistemą.

2. Valdykite stresą

Stresas ir nerimas gali turėti fizinį ir psichinį poveikį mūsų kūnams, paveikdami natūralią organizmo apsaugą.

Vienas tyrimas atskleidžia ryšį tarp autoimuninių ligų ir lėtinių su stresu susijusių būklių. Išbandykite keletą stresą mažinančių technikų, pavyzdžiui, kvėpavimo metodus, meditaciją ar jogą, kad suvaldytumėte stresą.

3. Pratimas

Jei kasdien ar 3–4 dienas per savaitę reguliariai mankštinsite savo kūną, galite sustiprinti imuninę sistemą. Be to, jis taip pat padeda geriau miegoti ir sumažina streso lygį. Stenkitės užsiimti saikingu pratimu, o ne labai varginančia veikla.

4. Miegokite 8 valandas

Miegas ir imunitetas yra labai glaudžiai tarpusavyje susiję. Prasta miego kokybė daro jus labiau linkę į pažeistą imuninę sistemą. Kai miegate, jūsų kūnas gamina baltymus, vadinamus citokinais, kurie kovoja su infekcija ir uždegimu. Taigi, nepakankamas miegas turės įtakos imuninei sistemai. Jei visą dieną jūsų kūnas jaučiasi pavargęs, greičiausiai jūs nepakankamai miegate.

5. Ypatingas dėmesys žarnyno sveikatai

Gydytojai visada pataria, kad jūsų žarnyno sveikata turi įtakos jūsų sveikatai. Jei turite silpną virškinimo sistemą, tai turės įtakos jūsų imuninei sistemai. Sveikos žarnyno mikrobiomos skatina sveiką imuninę sistemą.

Atliekama daug tyrimų apie žarnyno mikrobiomų svarbą bendrai sveikatai ir kūno funkcijoms. Žarnyno bakterijų kiekio disbalansas prisideda prie lėtinių ligų, tokių kaip diabetas, karcinoma ir IBS. Žarnyno sveikata yra susijusi su depresija, psichine sveikata, nutukimu ir cholesterolio kiekiu.

6. Asmeninė higiena

Rūpindamiesi visais aukščiau išvardintais dalykais ir laikydamiesi geros asmeninės higienos, jūsų imuninė sistema bus stipri ir sveika. Laikydamiesi geros asmeninės higienos, bakterijos nepateks į jūsų kūną ir jūsų sveikata bus gera.

Kiti būdai sustiprinti imuninę sistemą

Sveikas gyvenimo būdas yra pirmasis būdas sustiprinti imuninę sistemą. Pakeitimai pagal geros sveikatos gaires, kurias siūlo ekspertai, taip pat padės išlaikyti stiprią imuninę sistemą. Nedideli pokyčiai ir šių įpročių ugdymas pagerins jūsų imunitetą:

  • Nerūkyti.
  • Valgykite vieną sezoninį vaisių per dieną.
  • Išlaikyti sveiką kūno svorį.
  • Venkite besaikio alkoholio vartojimo.
  • Kad išvengtumėte infekcijos, dažnai plaukite rankas.
  • Venkite valgyti pusiau paruoštą maistą.
  • Imkitės visų rekomenduojamų vakcinų. Vakcinos gerina imuninę sistemą.

Paskutinės mintys

Jei esate įstrigę kokioje nors situacijoje, kai nesuprantate, kaip sustiprinti imuninę sistemą, visada galite pasitelkti išorinę pagalbą. Norėdami gauti daugiau informacijos ar asmeninių patarimų, galite užsisakyti susitikimą su pirmaujančiu vidaus ligų specialistu CK Birla ligoninėje.

DUK

Klausimas: Kokie yra silpnos imuninės sistemos požymiai?

Atsakymas: Paprastai mūsų imuninė sistema apsaugo mūsų kūną nuo infekcijų ir ligų ir natūraliai gamina antikūnus, kovojančius su bet kokiais svetimas organizmas kūno viduje.

Tačiau dėl kelių priežasčių imuninė sistema gali susilpnėti ir tapti mažiau veiksminga kovojant su infekcijomis. Šios priežastys apima gyvenimo būdo veiksnius, tokius kaip per didelis alkoholio vartojimas, rūkymas ir prasta mityba.

Jei jūsų imuninė sistema yra nusilpusi, jūsų kūnas jums tai praneš kai kuriais ženklais, įskaitant:

  • Dažnai būna blogai
  • Nuovargio jausmas visą dieną
  • Žaizdos, kurios gyja lėtai

Klausimas: Ar medus stiprina imuninę sistemą?

Atsakymas: Medus turi antioksidacinių, antivirusinių, priešgrybelinių ir antibakterinių fitonutrientų savybių, gerinančių virškinimo sistemą. Kitos dvi pagrindinės bioaktyvios molekulės – flavonoidai ir polifenoliai – veikia kaip antioksidantai. Šie antioksidantai padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus organizme.

Medus gali būti laikomas imuninės sistemos stiprikliu, turinčiu antioksidacinių, antibakterinių ir priešnavikinių savybių. Suaugusiesiems ir vyresniems nei 1 metų vaikams valgyti medų paprastai saugu. Kai kurie žmonės yra alergiški tam tikriems medaus komponentams ir gali patirti tokius simptomus kaip švokštimas, pykinimas, vėmimas ir galvos svaigimas. Jei taip pat patiriate tą patį, kreipkitės į gydytoją.

Klausimas: Kaip sužinoti, ar jūsų imuninė sistema stipri?

Atsakymas: Jei greitai atsigaunate nuo įprastų ligų ir sezoninio gripo ir paprastai nesergate, tikriausiai turite stiprią imuninę sistemą.

Klausimas: ar papildai padeda imuninei sistemai?

Atsakymas: Papildai gali padėti užpildyti mitybos spragas. Su amžiumi, remiantis gydytojo patarimu, gali būti rekomenduojama vartoti vitaminų papildus, tokius kaip vitaminas C ir D, kalcio ir vitamino B12 tabletės.

Klausimas: Kodėl turiu silpną imuninę sistemą?

Atsakymas: Yra daug priežasčių, dėl kurių silpna imuninė sistema. Žmonėms, kuriems yra pirminis imunodeficitas, trūksta kai kurių organizmo imuninės gynybos priemonių, kurios veikia jų kūną ir daro juos jautresnius mikrobams, kurie gali sukelti infekcijas. Šie imunodeficitai gali atsirasti nuo gimimo arba gali būti įgyti vėliau. Be to, kai kurie kiti veiksniai taip pat yra atsakingi už silpną imuninę sistemą, pavyzdžiui, nesveiką gyvenimo būdą.