Kūdikio pirmųjų metų augimo etapai – 2022 m. atnaujinimas

Tėvai yra didžiausi vaikų linksmintojai gyvenimo rate. Kiekvienas vaiko pasiekimas yra pasididžiavimas, nesvarbu, ar tai mažas žingsnelis lavinant puodą, ar baigiant aukštąją mokyklą. Kūdikio vystymosi etapai smalsiai stebimi netrukus po gimimo.

Pirmieji vaiko gyvenimo metai yra nepaprastai svarbūs. Šiuo laikotarpiu jie patiria didžiulę augimo transformaciją. Nors nėra dviejų vienodų vaikų, yra bendrų kūdikio vystymosi etapų rinkinys.

Vaikų sveikatos priežiūros ekspertai visame pasaulyje patvirtino kai kurias bendras kūdikio augimo stebėjimo gaires. Šiame straipsnyje Dr Shreya Dubey, viena geriausių pediatrų ir neonatologų CK Birla ligoninėje tyrinėja kūdikio pirmųjų gyvenimo metų etapus.

Ką reiškia kūdikio vystymosi etapai?

Augimo ir vystymosi etapai yra pagrindiniai fiziniai ir fiziologiniai kontroliniai taškai, kuriuos vaikas įgyja augdamas. Šie etapai gali būti laikomi pagrindiniais gyvenimo įgūdžiais, padedančiais kūdikiui tobulėti.

Vaiko vystymosi etapai skirstomi į keturias pagrindines sritis:

  • Variklio vystymosi etapai
  • Sensorinio vystymosi etapai
  • Kalbos raidos etapai
  • Maitinimo etapai

Kūdikio vystymosi etapai pirmaisiais metais

Pirmieji kūdikio metai yra didžiausio džiaugsmo ir augimo metas. Tai būtinas gyvenimo įvykis vaikui ir įdomus laikas tėvams.
augimo etapai, kūdikio vystymosi etapai, kūdikio vystymosi etapai, vaiko vystymosi etapai, augimo ir vystymosi etapai, motorikos vystymosi etapai, naujagimio vystymosi etapai, kalbos raidos etapai, kūdikio pirmųjų metų etapai, kūdikio vystymosi etapai pirmaisiais metais

0-3 mėnesiai

Sveiki atvykę į kelionę, vadinamą tėvyste! 0-3 mėnesių naujagimis ką tik pradėjo savo gyvenimą. Jūsų kūdikis per pirmuosius kelis mėnesius patirs didžiulius pokyčius. Tai taip pat laikas, kai jūsų kūdikiui reikės daugiausia dėmesio ir meilės. majoras Žemiau pateikiami pirmųjų 3 mėnesių augimo ir vystymosi etapai.

Variklio vystymosi etapai – Jūsų naujagimis galės judinti rankas. Sulaukusi 3 mėnesių ji atidarydavo ir surišdavo kumštį ir įkišdavo rankas į burną. Jei jūsų kūdikis bus paguldytas ant pilvo, jis galės pakelti galvą aukštyn. Per pirmuosius 3 mėnesius jūsų kūdikis šiek tiek valdys savo kūną. Ji galėtų gyventi savo galvą labai trumpai. Jei jūsų kūdikis linksmas ir žaismingas, ji taip pat iš džiaugsmo mėtys rankas ir kojas.

Sensorinio vystymosi etapai – Jūsų kūdikis galės atkreipti jos dėmesį į konkrečius dalykus, pavyzdžiui, kai kuriuos žaislus. Jei perkeltumėte jos mėgstamą žaislą iš vienos pusės į kitą, ji galėtų sekti jo kryptis. Ji taip pat galbūt atsilieptų į lopšines, švelnią žaismingą ir raminančią muziką.

Kalbos raidos etapai – Bendravimo aspektas kūdikiams prasideda anksti. Jūsų mažylis imtų reaguoti šypsodamasis. Ji grįždavo prie konkrečių garsų ir taip pat užmegs akių kontaktą su tėvais. Taip pat galėsite pastebėti skirtumą tarp jos verksmų, priklausomai nuo jos poreikių.

Maitinimo etapai – Jūsų kūdikis entuziastingai norėtų maitinti iki 3 mėnesių. Galite tikėtis, kad ji pragers spenelį ar buteliuką. Galite tikėtis, kad ji bus maitinama mažiausiai 6 kartus per dieną.

4-6 mėnesiai

Variklio vystymosi etapai Iki 6 mėnesių jūsų kūdikio motoriniai įgūdžiai iš esmės išsivystys. Ji galėtų priimti didžiąją dalį savo kūno svorio. Ji pradėdavo sėdėti arba stovėti su papildomos atramos pagalba. Matote, kad ji taip pat žaismingai pradės suktis ant pilvo ir voliotis atgal. Šiuo laikotarpiu ji pradės lenkti kojas ir siekti pirštų.

Sensorinio vystymosi etapai – Jūsų kūdikis geriau susipažins su aplinka. Ji supras konkrečius garsus ir galėsite ją nuraminti siūbuodami ar švelniai judėdami. Sulaukusi 6 mėnesių galite matyti, kaip ji rankomis tyrinėja žaislus ir kitus daiktus.

Kalbos raidos etapai – Jūsų kūdikis pradės bendrauti su jumis per kūdikio garsus. Išreikšdama ji burbėdavo ir kikendavo. Papildomo dėmesio ji skirtų ir garsus skleidžiantiems žaislams.

Maitinimo etapai – Jūsų kūdikis jau galės pastebėti maistą. Ji pradės valgyti kūdikių maistą, pavyzdžiui, grūdus, tyres ir vaisius.

7-9 mėnesiai

Variklio vystymosi etapai – Šiuo metu jūsų kūdikis jau galės sėdėti. Jai sėdėti nereikės jokios papildomos paramos. Ji judėdavo į priekį, siekdama žaislų. Ji greitai reaguotų į tam tikrus garsus. Galite tikėtis, kad jūsų kūdikis pasiims daiktus.

Sensorinio vystymosi etapai – Tai eksperimentinis laikas kūdikiui. Jūsų mažylis labai norėtų tyrinėti įvairius objektus. Ji smalsiai apžiūrinėjo savo žaislus abiem rankomis. Galite analizuoti, koks žaismingas judesys jai patinka. Jūsų kūdikio jutimo regėjimas taip pat išsiplės ir ji taip pat galės sutelkti dėmesį į tolimus objektus.

Kalbos raidos etapai – Jūsų kūdikio burbėjimas bus išraiškingesnis. Galite atpažinti tam tikrų skiemenų pasikartojimą jos šlamesiuose. Ji sustiprins konkrečių žmonių ir objektų atpažinimą. Ji sužinos, kas yra jos tėvai, kokie žaislai yra jos mėgstamiausi ir dar daugiau. Ji taip pat gali linktelėti ar reaguoti į pažįstamą vardą arba elgtis paprastais gestais.

Maitinimo etapai – Iki 9 mėnesių jūsų kūdikis pradės laikyti savo pieno buteliuką. Jai ims patikti kramtyti dantukus. Ji taip pat pradės reaguoti į tam tikrus kvapus ir maistą.

9–12 mėnesių (1 metai)

Sveikiname! Jūsų naujagimis per pirmuosius metus virto kūdikiu. Ji įvykdė daugumą savo vaiko raidos etapų. Vis dar yra daug ko saugotis.

Variklio vystymosi etapai – Jūsų kūdikis pradės judėti aplink baldus rankomis. Jos pusiausvyra žymiai pagerėtų. Šiuo metu galite išmokyti kūdikį ploti rankomis. Ji imdavo mėtyti daiktus į vietas su didele anga, pavyzdžiui, konteinerius. Jos judėjimas būtų lankstesnis ir savarankiškesnis.

Sensorinio vystymosi etapai – Jūsų kūdikis taps smalsesnis apie savo žaislus. Ji taip pat tikriausiai turės savo mėgstamas dainas ir garsus. Ji plačiau reaguos į objektus, kurie jai patinka ar nepatinka.

Kalbos raidos etapai – Sulaukęs 12 mėnesių jūsų kūdikis ne tik atpažins, bet ir pradės jus vadinti „mama“ arba „tėte“. Ji taip pat suprastų prasmingus nurodymus. Ji gali kalbėti plačiau ir galbūt panaudoti keletą suprantamų žodžių. Jos bendravimas bus aiškesnis.

Maitinimo etapai – Jūsų kūdikis pradės atrasti įvairų maistą. Iki šiol ji galėtų virškinti daugiau minkštai paruošto maisto. Ji gali gerti per atvirą burną. Ji gali pradėti savarankiškai maitinti pirštais.

Trūksta etapų

Ką daryti, jei mano kūdikis nepasiekia šių augimo ir vystymosi etapų?

Kiekvienas vaikas yra savaip unikalus. Vaiko vystymosi etapai turėtų būti laikomi gairėmis tėvams stebėti kūdikio augimą. Šie pokyčiai nebūtinai stebimi kiekvieno vaiko atveju. Jei pagimdėte neišnešiotą kūdikį, turėtumėte atsižvelgti į šias rekomendacijas kitaip.

Jei jūsų vaikas negali pasiekti šių kūdikio vystymosi etapų, turėtumėte vengti panikos ir pasikalbėti su ekspertu. A patikrintas pediatras galėčiau jums padėti, jei jūsų kūdikis auga kitaip.

Baigiamoji pastaba

Šių augimo vystymosi etapų registravimas pirmaisiais metais yra žavus požiūris. Jūs galite geriau paremti savo vaiką, jei žinote šį aspektą.

Jei jums reikia klinikinės pagalbos, kad galėtumėte stebėti kūdikio etapus pirmaisiais metais, galite apsilankyti CK Birla ligoninė Gurgaone.