• Lietuvių
  • English

Manufuture.lt

Energetinis auditas pramonės įmonėse – lūkesčiai, galimybės, nauda

Seminare bus aptariami 2014-2020 m. ES paramos teikimo principai didinant energijos vartojimo efektyvumą, energetinio audito įtaka pramonės įmonių konkurencingumui, jo atlikimo principai, IT priemonių taikymas atliekant auditą,  priemonės, kuriomis bus siekiama įgyvendinti įpareigojimų sistemą, šių priemonių ir audito finansinė nauda pramonės įmonėms.

Seminare taip pat bus pateikta informacija apie š.m. pabaigoje planuojamus pradėti skelbti kvietimus teikti paraiškas ES finansinei paramai energijos vartojimo efektyvumo didinimui gauti.

Europos Sąjungos (ES) teisės aktai įpareigoja valstybes nares iki 2020 m. 20 proc. sumažinti suvartojamos energijos kiekį. Lietuva įsipareigojo iki 2020 m. kiekvienais metais po 1,5 proc. mažinti energijos vartojimą. Pradedant 2015 m. sausio 1 d. kasmet turėtų būti sutaupoma po 3,3 TWh. Tai reiškia, kad kiekvienais metais privalu investuoti į naujas energijos taupymo priemones. Apskaičiuota, kad energijos taupymo priemonių kainai esant 4 Lt/kWh, kasmetinė investicija turėtų būti 2,2 mlrd. Lt, o per 6 metus - 13,4 mlrd. Lt. Tokią kasmetinę investiciją perkėlus tik į energijos kainą, elektros kaina padidėtų apie 8 cnt/kWh, šilumos kaina - apie 11 cnt/kWh, o gamtinės dujų pabrangtų apie 1100 Lt/1000 m3. Akivaizdu, kad ES finansinė parama energijos vartojimo efektyvumo didinimui nulems pramonės konkurencingumo lygį, užtikrins energijos tiekimo saugumą ir garantuos įmonių indėlį į 2030 m. klimato kaitos strategijos įgyvendinimą.

Renginio programa

Renginys vyks 2014 m. gegužės 21 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, 4 salė (Mokslo ir inovacijų alėja).

Registracija į renginį

 

 

 

Papildoma informacija teikiama el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu +370 5 207 4768

 

 

Research and innovation in Lithuania

Industrial research

Research policy and International cooperation

Science, business and society

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd