Makšties fistulė – simptomai, priežastys, diagnostika ir gydymas

Jūsų kūno organai yra sudaryti iš audinių, kurie yra kelių ląstelių grupės, kurios susijungia tam, kad atliktų funkciją. Organų audinių sienelės juos apgaubia ir neleidžia nenormaliam apsikeitimui su organais įvairiose kūno sistemose, tokiose kaip virškinimo, reprodukcinės ir šlapimo sistemos.

Fistulė apibrėžiama kaip neįprasta anga, kuri atsiranda tarp dviejų kūno organų. A makšties fistulė yra tunelį primenanti anga, kuri išsivysto makšties sienelėje.

Kas yra makšties fistulė?

Jūsų makštis yra raumeninis vamzdelis, kuris eina iš jūsų vulvos ir jungiasi su jūsų gimdos burna. A makšties fistulė atsidaro tarp makšties ir kito organo, pvz., virškinimo sistemos storosios žarnos arba šlapimo pūslės. Paprastai tai yra skylė, atsiradusi dėl audinių pažeidimo makšties sienelėje.

The makšties fistulė gali sukelti nenormalų skysčių, dujų ir medžiagų mainus tarp skirtingų sistemų organų ir makšties. Dėl to į makštį gali patekti šlapimas, dujos ar išmatos.

Makšties fistulės taip pat gali išsivystyti tarp makšties ir organų, tokių kaip šlapimtakiai, plonoji žarna ir tiesioji žarna. Skirtingiems fistulių tipai, į apibrėžimas tipo priklauso nuo dalyvaujančių organų. Pavyzdžiui, vezikovaginalinė fistulė yra viena iš dažniausių fistulių tipai kuri susidaro tarp šlapimo pūslės ir makšties.

Kokie yra makšties fistulės simptomai?

Simptomai skiriasi priklausomai nuo makšties fistulės tipo. Tai padeda suprasti makšties fistulės požymius, kad žinotumėte, ar jums reikia pasitikrinti.

Urogenitalinė fistulė

Tai fistulės tipas susidaro tarp makšties ir šlapimo sistemos organų. Urogenitalinės fistulės simptomai yra šie:

 • Šlapimo nelaikymas (šlapimas nevalingai išteka per makštį)
 • Dažnos šlapimo takų infekcijos (UTI)
 • Skausmas makštyje ar šlapimo pūslėje
 • Odos dirginimas makšties ir vulvos srityje
 • Išskyros iš makšties fistulės su kvapu

Labiausiai paplitęs urogenitalinės fistulės tipas yra vezikovaginalinė fistulė. Jis vystosi tarp makšties sienelės ir šlapimo pūslės. Tai veda prie šlapimo nutekėjimo per makštį ir sukelia nemalonų kvapą. Vezikovaginalinės fistulės dažniausiai atsiranda dėl komplikacijų po operacijos, apimančios šlapimo pūslę ar makštį.

Žarnyno-makšties fistulės

Šios fistulės tarp makšties ir virškinimo sistemos organų. Žarnyno-makšties fistulės simptomai yra šie:

 • Netyčia praleidžiamos dujos dėl dujų nuotėkio
 • Išmatų nelaikymas (išmatų nutekėjimas)
 • Skausmas ar diskomfortas pilve
 • Išskyros iš makšties fistulės su kvapu
 • Makšties infekcijos
 • Skausmas ar dirginimas vulvoje ir makštyje

Dažnas fistulės tipas tarp makšties ir virškinimo sistemos yra tiesiosios žarnos fistulė. Tiesiosios žarnos fistulė yra neįprasta anga tarp tiesiosios žarnos (žemiausios storosios žarnos dalies) ir makšties. Dėl to žarnyno turinys, pvz., dujos ir išmatos, gali patekti į makštį.

Tiesiosios žarnos fistulė susidaro dėl:

 • Uždegiminės žarnyno ligos, tokios kaip Krono liga
 • Vėžys arba spindulinis gydymas dubens srityje
 • Chirurgija, apimanti makštį, tiesiąją žarną ar išangę

Tiesiosios žarnos fistulės simptomai yra šie:

 • Dujų, išmatų ar pūlių nutekėjimas per makštį
 • Kvapios išskyros iš makšties
 • Pasikartojančios makšties infekcijos arba UTI
 • Skausmas lytinių santykių metu

Kokios yra makšties fistulės priežastys?

Moterų fistulė dažniausiai atsiranda dėl audinių pažeidimo ar uždegimo. Trauminės makšties fistulės atsiranda dėl žarnyno, šlapimo takų ar makšties audinių sienelių pažeidimo. Taip gali nutikti dėl chirurginių procedūrų/operacijų ar užsitęsusio gimdymo gimdymo metu.

Moterų uždegiminė fistulė gali susidaryti dėl abscesų ar cistų makštyje arba dėl kitų traumų, atsiradusių dėl ligos ar infekcijos, pvz., naviko ar uždegiminės žarnyno ligos, tokios kaip Krono liga.

Genitalijų fistulė gali susidaryti, kai nepakankamai aprūpinama makšties audiniais, todėl audiniai miršta. Laikui bėgant, audinyje susidaro skylė. Nors ir retai, kartais žmogus gali gimti su įgimta makšties fistule.

Makšties fistulės diagnozė

Per iš makšties fistulė, gydytojas įvertins jūsų simptomus ir atliks fizinį patikrinimą. Gydytojas taip pat rekomenduos tam tikrus tyrimus, tokius kaip:

 • Ultragarsas, kompiuterinė tomografija arba MRT
 • Kolonoskopija storajai žarnai ištirti
 • Urograma (makšties ir šlapimo takų kompiuterinė tomografija)

Kokie yra makšties fistulės gydymo būdai?

Gydymas skiriasi priklausomai nuo fistulių tipai. Tam tikros fistulės, pvz., sukeltos infekcijos, išgydomos vaistais, tokiais kaip antibiotikai. A uždegimo sukelta fistulė gali išgyti vartojant vaistus nuo uždegimo.

Gydymo kursai gali apimti gastroenterologiją (gydymą, nukreiptą į virškinimo sistemą), storosios žarnos chirurgiją (storosios žarnos ar tiesiosios žarnos takų chirurgiją) ir urologinę chirurgiją (susijusią su šlapimo takais). Skylė, kurią sukėlė makšties fistulė yra padengtas audiniu arba specialia chirurgine medžiaga.

Kokios yra makšties fistulės komplikacijos?

Fistulės gali sukelti įvairias komplikacijas, tokias kaip šlapimo ir faukso nutekėjimas, inkstų ir makšties infekcija, skausmas lytinio akto metu, diskomfortas pilve.

Makšties fistulės rizikos veiksniai

Gimdymas ir tam tikra operacija gali baigtis a fistulė moterims. Tai taip pat gali atsirasti dėl vėžio ar dubens traumos sukeltos komplikacijos.

Išvada

Makšties fistulės atsiranda dėl makšties sienelių audinių pažeidimo. Rūšis makšties fistulė priklauso nuo dalyvaujančių organų. Gydymas gali apimti paveiktų organų operaciją. Jums taip pat gali būti paskirti vaistai arba į sistemą orientuotas gydymas, atsižvelgiant į tai, kas sukelia audinių pažeidimą. Norėdami gauti geriausią makšties fistulių gydymą, apsilankykite CK Birla ligoninėje arba užsisakykite susitikimą su daktare Astha Dayal.


DUK

Klausimai 1. Ar makšties fistulė gali užgyti pati?

Taip, tam tikros fistulės gali išgyti pačios, jei uždegimas išnyksta arba infekcija išnyksta. Tačiau tai dažniausiai vyksta naudojant vaistus, skirtus gydyti infekciją arba uždegimo ar audinių pažeidimo priežastį. Dėl makšties fistulė, gydymas paprastai priklausys nuo fistulės priežasties ir pobūdžio.

Klausimai 2. Kaip patikrinti, ar nėra makšties fistulės?

Galite apsilankyti klinikoje, o gydytojas atliks fizinį egzaminą, kuris paprastai apima dubens tyrimą. lytinių organų fistulė. Gydytojas taip pat naudos tokius nuskaitymus kaip MRT, kompiuterinė tomografija arba ultragarsas, kad patikrintų susijusį audinį.

Klausimai 3. Kiek skausminga yra makšties fistulės operacija?

Makšties fistulės operacija atliekama taikant anesteziją. Po operacijos galite jausti skausmą ir diskomfortą, o žaizda užgyja kelias savaites.

4 klausimas. Kaip išvengti fistulės?/Kaip išvengti fistulės atsiradimo?

Galite išvengti fistulės, laikydamiesi sveikos mitybos, kad palaikytumėte sveikus audinius. Taip pat galite laikytis geros higienos, kad išvengtumėte infekcijų vystymosi. Norėdami išvengti a lytinių organų fistulėsvarbu išlaikyti sveikus seksualinius įpročius ir lytinių organų higieną.

Klausimai 5. Kas sukelia fistulę moterims?

Fistulė moterims dažniausiai sukelia audinių pažeidimas, dėl kurio organą sudarantis audinys plyšta. Tai gali būti dėl chirurginės procedūros, užsitęsusio gimdymo gimdymo metu, nelaimingo atsitikimo ar trauminio sužalojimo, uždegimo ar infekcijos sukeltos žalos.