Menstruacijų higienos palaikymo svarba

Menstruacijų pradžia yra vienas iš svarbiausių fiziologinių pokyčių, vykstančių mergaitėms paauglystėje. Menstruacijos pranašauja mergaičių fiziologinės brandos pradžią. Tai tampa neatsiejama jų gyvenimo dalimi iki menopauzės. Be asmeninės svarbos, šis reiškinys turi ir socialinę reikšmę.

Menstruacijų higiena yra higieninė praktika menstruacijų metu, kuri gali apsaugoti moteris nuo reprodukcinių ir šlapimo takų infekcijų. Indijoje menstruacijos yra apipintos mitais ir klaidingomis nuostatomis su ilgu sąrašu, ką moterims „daryti“ ir „negalima“. Menstruacijas ir menstruacines praktikas vis dar temdo tabu ir socialiniai bei kultūriniai apribojimai, dėl kurių paauglės mergaitės neturi žinių ir lieka neišmanančios mokslinių faktų ir higienos praktikos, o tai kartais sukelia neigiamų pasekmių sveikatai.

Su higiena susijusi moterų praktika menstruacijų metu yra labai svarbi, nes tai gali padidinti pažeidžiamumą reprodukcinių takų infekcijoms (RTI). Prasta menstruacijų higiena yra viena iš pagrindinių didelio RTI paplitimo šalyje priežasčių ir labai prisideda prie moterų sergamumo. Žinių apie menstruacijas ir menstruacijų higieną trūkumas lemia prastą požiūrį ir praktiką. Yra įvairių problemų, tokių kaip žinomumas, servetėlių prieinamumas ir kokybė, reguliarus tiekimas, privatumas, vandens tiekimas, servetėlių išmetimas, reprodukcinės sveikatos ugdymas ir parama šeimai, kurioms vienu metu reikia skirti dėmesio menstruacijų higienai skatinti.

Dažni nesveikų menstruacijų padariniai

  • Odos sudirginimas sukelia diskomfortą ir gali sukelti dermatitą – sveikatos būklę, kai oda paburksta, parausta, o kartais skauda ir atsiranda pūslių.
  • Bakterijų patekimas į šlaplę gali sukelti šlapimo takų infekcijas (UTI). Jis gali atsirasti bet kurioje šlapimo takų vietoje ir gali būti mirtinas, nes negydomas gali net pažeisti inkstus.
  • Gali pakisti makšties floros pH. Dėl to gali pasikeisti aplinka ir padidėti polinkis susirgti bakterine vaginoze. Didžiausią poveikį tai daro, kai moteris bando pastoti.

Dažni tokių infekcijų epizodai gali sukelti pasekmes ateityje, pvz., sunku pastoti, padidėti abortų ir priešlaikinio gimdymo rizika. Taigi, tinkamos mėnesinių higienos nesilaikymas gali paveikti visą moters reprodukcinę karjerą.

Laikykitės šių sveikų praktikų

  1. Keisk dažnai – Higieninių servetėlių ar tamponų keitimas kas 4-6 valandas yra pagrindinė taisyklė siekiant užtikrinti makšties higieną. Išsiskleidęs iš organizmo menstruacinis kraujas iš mūsų organizmo pritraukia įvairius organizmus, kurie dauginasi kraujo šiluma ir sukelia dirginimą, bėrimus ar šlapimo takų infekcijas. Reguliarus higieninės servetėlės ​​ar tampono keitimas stabdo šių organizmų augimą ir apsaugo nuo infekcijų.
  2. tinkamai nusiprausti – Reguliarus makšties plovimas yra nepaprastai svarbus, nes nuėmus higieninę servetėlę organizmai prilimpa prie jūsų kūno. Daugelis žmonių reguliariai prausiasi, bet netinkamai, ty rankomis juda nuo makšties iki išangės, o ne atvirkščiai.
  3. Nenaudokite muilo ar makšties higienos priemonių – Naudodami makšties higienos priemones kasdien yra gera idėja, venkite jų per daug. Makštys turi savo valymo mechanizmą, kuris įsijungia per menstruacinius ciklus, o šios dirbtinės higienos priemonės gali trukdyti natūraliam procesui, sukeliančiam infekcijas ir bakterijų augimą.
  4. Tinkamai išmeskite higieninę servetėlę – Svarbus žingsnis yra tinkamai išmesti tamponus ir higienines servetėles. Prieš išmesdami juos tinkamai suvyniokite, kad bakterijos ir infekcijos neplistų. Įsitikinkite, kad jų nenuplaukite, nes tai užblokuos tualetą, dėl kurio vanduo atsitrauks ir visame jame pasklis bakterijos. Suvyniojus ir išmetus panaudotus tamponus ir higienines servetėles, labai svarbu tinkamai nusiplauti rankas, nes vyniodami galite liesti suteptą vietą.
  5. Laikykitės vieno sanitarijos metodo – Naudojant kelis metodus kartais gali atsirasti klaidingas menstruacinio kraujo netekimo ir ilgalaikio daiktų naudojimo jausmas, dėl kurio padidėja užsikrėtimo tikimybė po ilgo kontakto.

TAIP PAT SKAITYKITE | Patarimai, kaip kovoti su menstruacijų skausmais