Monokristaliniai saulės moduliai / kolektoriai

Saulės modulių technologija per pastaruosius metus labai patobulėjo, todėl dabar rinkai pateikiama daug naujoviškų saulės kolektorių. Kai norite įsirengti saulės kolektorių sistemą, reikia atsižvelgti į daugelį dalykų, vienas iš jų – kokios rūšies saulės kolektorius įsigyti.

Dauguma šiandien rinkoje esančių saulės kolektorių, skirtų gyvenamųjų namų saulės energijos sistemoms, gali būti skirstomi į tris kategorijas: monokristalinius saulės kolektorius, polikristalinius saulės kolektorius ir plonasluoksnius saulės kolektorius.

Visi šie saulės elementų tipai naudojami saulės energijai panaudoti. Tačiau kiekvienas iš jų lemia skirtingas saulės kolektorių savybes. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra monokristalinė saulės baterija ir kaip ji veikia.

Kas yra monokristalinė saulės baterija?

Monokristalinis saulės kolektorius – tai saulės kolektorius, sudarytas iš monokristalinių saulės elementų. Šios plokštės pavadinimas kilęs nuo cilindrinio silicio luito, išauginto iš didelio grynumo monokristalinio silicio taip pat kaip puslaidininkis. Kadangi elementas sudarytas iš vieno kristalo, elektronai turi daugiau erdvės judėti, todėl elektros srautas yra geresnis. Cilindrinis luitas supjaustomas į plokšteles, iš kurių formuojami elementai. Siekiant kuo didesnio elementų naudingumo, apskritos plokštelės vieliniu būdu supjaustomos į aštuonkampio formos plokštelę. Dėl aštuonkampės formos šie elementai yra unikalios išvaizdos. Jos taip pat yra vienodos spalvos.

Kas yra monokristalinė saulės baterija?

Kaip minėta, monokristalinių saulės kolektorių pavadinimas kilo nuo jų gamybos būdo. Kiekvieną atskirą saulės elementą sudaro silicio plokštelė, pagaminta iš vieno silicio kristalo. Monokristalas formuojamas Čochralskio metodu, kai „sėklinis” kristalas dedamas į aukštos temperatūros išlydyto gryno silicio kubilą. Tuomet sėkla ištraukiama aukštyn ir aplink ją susidaro išlydytas silicis, suformuodamas vieną kristalą. Didelis kristalas, dar vadinamas luitu, vėliau supjaustomas į plonas plokšteles, iš kurių gaminami saulės elementai.

Paprastai monokristalinę plokštę sudaro 60 arba 72 saulės elementai, priklausomai nuo plokštės dydžio. Daugumoje gyvenamųjų namų įrengimų naudojamos 60 elementų monokristalinio silicio plokštės.

Monokristalinės saulės baterijos veikimo principas

Kai saulės šviesa patenka ant monokristalinės saulės plokštės, elementai sugeria energiją ir sudėtingo proceso metu sukuria elektrinį lauką. Šį elektrinį lauką sudaro įtampa ir srovė, ir jis generuoja galią, kurią lemia lygtis P (galia) = V (įtampa) x I (srovė). Šią galią galima tiesiogiai naudoti nuolatinės srovės (DC) prietaisams maitinti. Šią galią taip pat galima konvertuoti į kintamąją srovę naudojant inverterį.

Monokristalinės saulės plokštės ir polikristalinės saulės plokštės
Nors tiek monokristalinės, tiek polikristalinės saulės baterijos veikia tuo pačiu saulės energijos surinkimo principu ir abi padės sumažinti jūsų sąskaitas už elektrą, tarp jų yra keletas esminių skirtumų. Pagrindinis monokristalinių ir polikristalinių saulės baterijų Hindi skirtumas yra juose naudojamo silicio saulės elemento tipas; monokristalinės saulės baterijos turi saulės elementus, pagamintus iš vieno silicio kristalo, o polikristalinės saulės baterijos turi saulės elementus, pagamintus iš daugelio kartu išlydytų silicio fragmentų.

Monokristaliniai saulės moduliai: privalumai ir trūkumai

Monokristaliniai saulės moduliai yra efektyviausi šiuo metu rinkoje esantys saulės elementai, tačiau jie turi tam tikrų privalumų ir trūkumų, kuriuos pateikiame žemiau.

Štai keli monokristalinių saulės modulių privalumai:

Jie pasižymi aukščiausiu efektyvumo lygiu, siekiančiu nuo 17 iki 22 proc. Dėl didelio efektyvumo šie moduliai užima mažiau vietos palyginti su kitais tipais. Gamintojai teigia, kad šios saulės elementų formos tarnavimo laikas yra ilgiausias, dauguma suteikia 25 metų garantiją. Šie moduliai yra atsparesni šilumai. Jie veikia geriau esant mažam saulės šviesos kiekiui, todėl yra ideali pasirinktis debesuotose vietovėse.

Štai keli monokristalinių saulės modulių trūkumai:

Tai brangiausi saulės elementai rinkoje, todėl jie nepatenka į kiekvieno biudžetą. Jų veikimas gali pablogėti dėl temperatūros padidėjimo. Tačiau tai yra nedidelis nuostolis palyginti su kitais saulės elementų tipais. Gamintojant silikono pjaustymo procese susidaro daug atliekų.

Monokristaliniai saulės moduliai gali būti vertingas pasirinkimas tiems, kurie siekia didžiausio efektyvumo ir ilgalaikio investicijos grąžos potencialo. Tačiau jų kaina ir šilumos jautrumas yra svarbūs veiksniai, kuriuos reikia įvertinti prieš nusprendžiant. Būtent tai leis išsirinkti tinkamiausią sprendimą, atsižvelgiant į individualias poreikius ir galimybes.