Pirmasis mėnesinis po laparoskopijos endometriozė

Tie, kurie turi mėnesinių, gali suprasti, kad tai yra kankinanti patirtis. Kiekvieną mėnesį moterys turi susidurti su stiprėjančiu skausmu, mėšlungiu ir diskomfortu. Įprastas mėnesinių ciklas jau pakankamai skausmingas. Dabar sumaišykite jį su papildomu atsigavimu po operacijos ir tai, ką jaučiate, yra nepaaiškinamas kančia. Tai ypač pasakytina apie pirmosios mėnesinės po laparoskopijos endometriozė, liga, kuria serga daugiau nei 2 milijonai moterų Indijoje.

Šiame straipsnyje Dr Anjali Kumar, pagrindinis CK Birla ligoninės ginekologastyrinės, kaip moters pirmasis laikotarpis po laparoskopinės operacijos endometriozės gydymas yra tarsi.

Faktai apie endometriozę Indijoje:

 • Beveik 2,5 mln. Indijos moterų serga endometrioze.
 • Endometriozė paveikia kiekvieną 1 iš 10 moterų Indijoje.
 • Ši būklė gali turėti įtakos bet kuriai amžiaus grupei, tačiau dažniausiai ji pasireiškia moterims senėjimas tarp 26-30 metų.

Kas atsitinka per pirmąjį laikotarpį po laparoskopijos endometriozė?

Laparoskopija yra pažangi rakto skylučių chirurgija endometriozei gydyti. Operacija gali laikinai paveikti moters reprodukcinę sveikatą.

Prieš pažvelgdami į pokyčius, įvykusius per Pirmosios menstruacijos po laparoskopijos endometriozėsupraskime, ką reiškia šie terminai.

Kas yra endometriozė?

Endometriozė yra būklė, kai panašūs audiniai, esantys gimdos viduje, pradeda augti išorėje. Šie audiniai paprastai vystosi kiaušidėse ir kiaušintakiuose. Tai skausmingas sutrikimas, turintis įtakos bendrai moters sveikatai, įskaitant vaisingumą.

Dažni endometriozės simptomai yra šie:

Kas yra laparoskopija sergant endometrioze?

Laparoskopija pašalinti endometriozė yra chirurginis gydymas. Tai minimaliai invazinis metodas, kurio metu chirurgai atlieka nedidelius pjūvius jūsų pilvo srityje.

Per šiuos pjūvius jie įkiša ploną vamzdelį, pritvirtintą maža kamera, vadinama laparoskopu. Chirurgai naudoja laparoskopą, kad apžiūrėtų gimdos vidų. Jie ir toliau šalina audinius, kurie išaugo ant išorinės gimdos gleivinės.

Kaip atrodo pirmosios mėnesinės po laparoskopijos endometriozė?

Po laparoskopijos atsigavimas kiekvienai moteriai yra skirtingas. Dėl to skiriasi ir pirmosios po operacijos mėnesinės bei jų poveikis.

Jūsų pirmosios menstruacijos įvyks po 4-6 savaičių operacijos. Šiuo metu jūsų kūnas yra gijimo fazėje. Taigi jūsų mėnesinės bus labai varginančios.

Savo metu galite tikėtis šių dalykų pirmasis laikotarpis po laparoskopijos endometriozės gydymo:

Kodėl pirmosios mėnesinės po laparoskopijos yra endometriozė skausminga?

Priežastis, kodėl jausite papildomą diskomfortą, yra ta, kad jūsų kūnas vis dar gydo iš vidaus. Laparoskopija endometriozei pašalinti yra operacija, kuri atliekama tiesiogiai kiaušidėse ir kiaušintakiuose.

Dėl operacijos jūsų kiaušidės vis tiek bus labai jautrios. Be to, jūsų kiaušidžių ir kiaušintakių audiniai būtų patinę. Standartinis menstruacijų diskomfortas sutampa su šiuo jautrumu, sukeliančiu nepakeliamą skausmą pirmosiomis mėnesinėmis.

Kaip susidoroti su pirmosiomis mėnesinėmis po laparoskopijos?

Nors pirmosios menstruacijos sveikstant bus varginančios, vis tiek galite su jomis susidoroti. Štai keletas ekspertų patvirtintų būdų, kaip susidoroti su Pirmosios menstruacijos po laparoskopijos endometriozė:

 1. Laikykitės dietos, kurioje gausu geležies: Pirmosiomis mėnesinėmis po laparoskopijos prarasite daug kraujo. Turėtumėte siekti kompensuoti visą prarastą geležį valgydami sveiką maistą. Pats tinkamiausias metas užpildyti lėkštę geležies prikrautais indais. Turėtumėte valgyti tamsias lapines daržoves, tokias kaip špinatai, mėsa, lęšiai, moliūgų sėklos, kiaušiniai, vištiena, pupelės ir žuvis.
 2. Įsigykite vitamino C: Nepakanka tik gerti geležies. Jūsų organizmui reikės kažko, kad pasisavintų gausybę geležies. Maistas, kuriame gausu vitamino C, yra jūsų pasirinkimas. Yra daugybė vaisių, kuriuose yra daug vitamino C. Tai yra ananasai, kiviai, apelsinai ir mangai. Kiti maisto produktai yra brokoliai, pomidorų sultys, daigai, braškės ir kt.
 3. Gerkite daug vandens: Dėl sunkesnių mėnesinių jūsų kūnas gali išsausėti. Teks kompensuoti prarastą skysčių kiekį. Turėtumėte gerti daug vandens, kad padėtumėte ištverti mėnesinių skausmą. Taip pat galite vartoti kitų rūšių sveikų skysčių, įskaitant sriubas, sultis, energetinius gėrimus ir kt.
 4. Vartokite skausmą malšinančius vaistus: Neturėtumėte stebėtis, jei pirmosios mėnesinės po laparoskopijos yra nepaprastai skausmingos. Jei skausmas nepakeliamas, kreipkitės į ginekologą, kuris paskirs tinkamus skausmą malšinančius vaistus. Siūloma nevartoti jokių vaistų be gydytojo sutikimo.
 5. Vartokite papildus: Suprantama, jūs negalite gaminti maisto ar eiti į turgų. Tačiau galite pasirūpinti vitamino C ir geležies papildais, kurie padės susidoroti su diskomfortu pirmųjų menstruacijų metu. Šiuos papildus nesunkiai galima įsigyti pas patikrintą vaistininką.
 6. Naudokite vaistažoles: Tu gali palengvinti mėnesinių skausmą su vaistažolių pagalba. Yra keletas tradicinių receptų, iš kurių galite rinktis. Galite gerti daržovių sriubas su imbieru, ramunėlių arbata, į savo patiekalus, be kita ko, įberti cinamono ir pankolio sėklų.
 7. Venkite maisto produktų, kurie sukelia pilvo pūtimą: Per pirmąsias menstruacijas labai svarbu, ką vartojate. Turėtumėte visiškai vengti gerti ar valgyti visko, kas gali padidinti jūsų skausmą. Nerekomenduojama gerti per daug kofeino, gazuotų gėrimų, tokių kaip kola, alkoholio, nevalgyti riebaus maisto.
 8. Gausiai pailsėkite: Nereikia nė sakyti, kad jūsų kūnas kovotų su tiek daug skausmo, kad jums reikia papildomo poilsio. Jei įmanoma, būkite viduje ir miegokite kiek įmanoma daugiau, kad jūsų kūnas pailsėtų.
 9. Naudokite šildymo pagalvėles: Šildymo trinkelės yra gelbėtojai per sunkūs menstruaciniai ciklai. Per savo Pirmosios menstruacijos po laparoskopijos endometriozė, patirsite nuolatinį mėšlungį ir skausmą. Galite šiek tiek šildyti mėšlungį, tačiau turėtumėte atsargiai neliesti ar šildyti chirurginių vietų. Norėdami jaustis patogiai, galite naudoti šilumos pagalvėles ant nugaros ir šlaunų.
 10. Atlikite lengvus pratimus: Jei jūsų kūnas leidžia jums judėti, galite atlikti tam tikrus jogos pratimus, kad sumažintumėte skausmą. Yra keletas labai paprastų padėčių, pavyzdžiui, vaiko poza, surišto kampo poza arba lenkimo į priekį poza. Jei joga nėra jūsų arbatos puodelis, taip pat galite pasivaikščioti po apylinkes ar užsiimti lengva aerobika.
 11. Pasikalbėkite su konsultantu: Pirmosios mėnesinės po endometriozės operacijos gali pakenkti ir jūsų emocinei bei psichinei sveikatai. Turėtumėte apsvarstyti galimybę pasikalbėti su terapeutu ar konsultantu apie tai, kaip jaučiatės šiuo metu.

Baigiamoji pastaba

Tavo pirmasis laikotarpis po laparoskopijos endometriozei pašalinti neabejotinai bus varginantis. Norėdami ištverti skausmą ir praleisti šį etapą, galite naudoti aukščiau pateiktus patarimus. Vėlesniais laikotarpiais skausmo intensyvumas palaipsniui mažės. Galite nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos dėl pirmųjų mėnesinių laparoskopijos chirurginis gydymas.

Galite rezervuoti susitikimą su Dr Anjali Kumar, geriausia Gurgaono ginekologė CK Birla ligoninėje, norėdami gauti daugiau informacijos arba asmeninių patarimų endometriozės gydymas.

DUK

Klausimas: kiek greitai po laparoskopijos galiu prasidėti mėnesinės?

Atsakymas: Menstruacijų galite tikėtis po 4-6 savaičių po laparoskopinės operacijos.

Klausimas: Ar po laparoskopijos mano pirmosios mėnesinės gali vėluoti?

Atsakymas: Taip, po laparoskopijos menstruacijų nebuvimas arba vėlavimas nėra neįprasta. Tai gali nutikti tiek dėl fizinio, tiek dėl psichologinio streso.

Klausimas: ar kraujavimas po laparoskopijos yra normalus?

Atsakymas: Taip, tam tikras kraujavimas iš makšties po laparoskopijos yra normalus. Po operacijos galite patirti kraujavimą iki savaitės.

Klausimas: Kiek laiko užtrunka atsigauti po laparoskopijos?

Atsakymas: Jūsų atsigavimo laikotarpis priklauso nuo jūsų amžiaus, bendros sveikatos ir būklės sunkumo. Vidutiniškai galite tikėtis visiškai pasveikti po laparoskopijos dėl endometriozės maždaug per 6 savaites.