Antenatalinis nuskaitymas nėštumo metu: trumpas vadovas

Nėštumas yra žinomas kaip susijęs su dramatiškais fiziologiniais pokyčiais! Kadangi per šią fazę jūsų hormonai nuolat keičiasi, galite suprasti, kad jūsų svoris, nuotaika, valgymo įpročiai ir net miego įpročiai atrodo blogai. Suprantama, kad daugelis šių pokyčių gali būti šiek tiek nepatogūs. Tačiau kai kurie iš šių pokyčių yra normalūs ir būtini jūsų negimusio vaiko vystymuisi ir sveikatai.

Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienos moters nėštumo patirtis yra unikali, nėštumo metu patiriami pokyčiai gali būti nuo lengvų iki sunkių ir net gyvybei pavojingų ligų. Todėl ankstyva ir reguliari prenatalinė priežiūra tampa būtina norint nustatyti, ar jūsų patiriami simptomai yra normalūs, ar ne.

The Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja, kad visos nėščios moterys atliktų bent keturis priešgimdyminės priežiūros (ANC) tyrimus, kuriuos atliktų kvalifikuotas gydytojas arba kvalifikuotas palydovas. Tačiau moterų, kurioms buvo atlikti mažiausiai keturi priešgimdyviniai tyrimai, dalis Indijoje tik nežymiai išaugo nuo 37 % iki 51,2 % tarp 2006-2016 m.

Johno Hopkinso medicina pabrėžia, kad dauguma nėštumų gali vykti be jokių komplikacijų. Tačiau maždaug 8 procentai visų nėštumų gali būti susiję su tam tikromis komplikacijomis, kurios, negydomos, gali pakenkti motinai arba kūdikiui. Todėl jūs turite teikti pirmenybę savo įprastiniai priešgimdyminiai tyrimai.

Prenatalinė priežiūra gali apimti kraujo tyrimus, vaizdo testus ir ultragarsinius tyrimus. Šie metodai gali padėti stebėti jūsų kūdikio vystymąsi įsčiose, taip pat nustatyti bet kokias esamas sveikatos problemas ar esamus pavojus sveikatai, kuriuos galite turėti.

Šiame straipsnyje aptariami kai kurie įprastiniai priešgimdyviniai tyrimai nėštumo metu.

Įprasti priešgimdyviniai tyrimai nėštumo metu:

Kai tik patvirtinamas nėštumas, su savo gydytoju galite planuoti pirmąjį gimdymo vizitą. Jūsų pirmasis susitikimas greičiausiai įvyks nuo aštuonių iki dvylikos nėštumo savaičių. Nėštumo metu gydytojas gali pasiūlyti kelis tyrimus, kad patikrintų, ar jūs ir jūsų kūdikis yra geros sveikatos.

Kai kurie iš šių testų bus jūsų įprastų prenatalinių patikrinimų dalis. Kiti tyrimai gali būti savanoriški ir atliekami tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad tai gali būti tikslinga. Toliau pateikiama rutina priešgimdyminiai skenavimai kuriuos galite patirti nėštumo metu:

1. Ūgis, svoris ir kraujospūdis

Pirmo užsakymo metu gydytojas užrašys jūsų ūgį ir svorį, kad apskaičiuotų jūsų kūno masės indeksą (KMI). Nutukimas gali sukelti komplikacijų, tokių kaip preeklampsija, kraujospūdis ir kraujo krešėjimas, riziką. Taigi, jei turite antsvorio, gydytojas gali patarti numesti svorio.

Be to, jūsų gydytojas patikrins jūsų kraujospūdį kiekvieno apsilankymo metu. Jūsų kraujospūdis gali būti palyginti žemesnis nėštumo viduryje. Tačiau jei jūsų kraujospūdis yra aukštas vėliau nėštumo metu, tai gali būti nėštumo sukeltos hipertenzijos požymis.

2. Kraujo tyrimai

Pirmojo prenatalinio vizito metu gali tekti duoti kraujo mėginį. Šis kraujo mėginys padeda nustatyti jūsų kraujo grupę, rezus būklę ir HCG lygį. Atliekant kraujo tyrimus taip pat patikrinamas jūsų imunitetas tam tikroms ligoms, tokioms kaip ŽIV, hepatitas B ir sifilis (nebent konkrečiai paprašėte nesitirti dėl šių ligų).

Be to, jūsų kraujo mėginys taip pat gali būti įvertintas dėl tokių sąlygų kaip:

  • Talasemija
  • Pjautuvinė anemija
  • Cistinė fibrozė
  • Tay-Sachs
  • Kitos genetinės sąlygos

3. Šlapimo tyrimai ir PAP tepinėlis

Šlapimo tyrimas padeda gydytojui patikrinti, ar nėra potencialiai pavojingų komplikacijų, susijusių su nėštumu. Tai yra šlapimo takų infekcija, preeklampsija arba aukštas kraujospūdis ir gestacinis diabetas. Jei jūsų gydytojas įtaria rimtą problemą, jis gali nusiųsti jūsų šlapimo mėginį į laboratoriją, kad būtų atliktas išsamesnis tyrimas.

Pap tepinėlis yra įprasta pirmojo trimestro dalis priešgimdyminė patikra ir patikrins, ar nėra nenormalių gimdos kaklelio ląstelių. Jei įtariate kokių nors nukrypimų nuo normos, gydytojas gali atlikti antrą tyrimą, vadinamą kolposkopija.

4. Ultragarsiniai tyrimai

Jūsų gydytojas gali atlikti ultragarsinius tyrimus bet kuriuo nėštumo metu. Tačiau jei nėštumas yra sveikas, jums gali prireikti tik dviejų priešgimdyminiai ultragarsiniai tyrimai padaryta.

Jūsų pirmasis ultragarsinis tyrimas greičiausiai bus suplanuotas maždaug 11–14 nėštumo savaitę. Per šį pirmasis priešgimdyvinis skenavimas, Jūsų gydytojas nurodys numatomą gimdymo datą, taip pat nustatys ir pašalins bet kokius reikšmingus sutrikimus.

Antrajame trimestre vėl bus atliktas išsamus ultragarsas, kad būtų galima ištirti viso vaisiaus anatomiją. Tai priešgimdyminio augimo nuskaitymas paprastai atliekama maždaug 18–20 nėštumo savaitę.

5. Kaklo skaidrumo ultragarsas

Nuchal Translucency (NT) ultragarsas yra neprivalomas priešgimdyvinis skenavimas nėštumo metu. Šis specializuotas ultragarsas skirtas chromosomų anomalijų, pvz., atviro nervinio vamzdelio defekto, Dauno sindromo ir 18 trisomijos, atrankai.

Nuskaitymas gali būti atliekamas 11–14 nėštumo savaitę ir dažnai derinamas su dviem kitais tyrimais:

  • Neinvazinis prenatalinis testas (NIPT)
  • Keturis ekranas (taip pat vadinamas motinos serumo ekranu, kelių žymeklių ekranu, AFP, trigubu testu arba trigubu ekranu).

Jei kuris nors iš šių priešgimdyminių anomalijų skenavimas Jei jūsų kūdikiui gresia didesnė tam tikrų įgimtų būklių rizika, gydytojas gali rekomenduoti daugiau invazinių diagnostinių tyrimų, pvz., chorioninio gaurelio mėginių ėmimo (CVS) arba amniocentezės.

6. Gliukozės patikra

Gliukozės atranka atliekama maždaug 26–28 nėštumo savaitę. Šis testas nustato jūsų nėštumo diabeto riziką. Remdamasis rezultatais, gydytojas taip pat gali rekomenduoti a gliukozės tolerancijos testas.

7. B grupės streptokokas

Šis testas, atliekamas maždaug 36–37 nėštumo savaitę, patikrina, ar nėra bakterijų, kurios gali sukelti plaučių uždegimą ar kitas rimtas infekcijas jūsų naujagimiui. Tamponu bus paimtos ląstelės iš makšties ir tiesiosios žarnos tyrimo tikslais.

Išvada

Rutina priešgimdyvinis skenavimas gali užtikrinti sveiką nėštumą ir sveiką kūdikį. Visos būsimos motinos yra raginamos retkarčiais atlikti šiuos skenavimus, kaip rekomendavo gydytojas.

Nėštumo metu galite susitarti su gydytoju dėl savo priežiūros. Įsitikinkite, kad esate visiškai informuotas apie visus būtinus tyrimus ir gydymą. Atvirai aptarkite visus savo rūpesčius su gydytoju, kad gautumėte geriausią įmanomą priežiūrą.