Dizurija: deginimo pojūtis šlapinantis – priežastys ir gydymas

Yra gyvenime dalykų, į kuriuos esame linkę nepaisyti, nebent juose randame kažko įkyraus. Pavyzdžiui, šlapimas. Kada paskutinį kartą galvojote apie kažką panašaus į šlapinimąsi? Mūsų spėjimas: kai šlapinantis jautėte skausmą ar diskomfortą, pavyzdžiui, deginimo pojūtį.

Daugelis iš mūsų gali būti susiję su deginimo pojūčiu po šlapinimosi. Kad ir kaip įprasta, tai rimta sveikatos problema, kurios neturėtume ignoruoti. Šiame straipsnyje Dr Shalabh Agrawal, geriausias urologas Gurgaonekalbama apie skausmo priežastis šlapinimosi metu ir po jo.

Kas yra dizurija ar deginimo pojūtis šlapinantis?

Dizurija yra urologinė sveikatos problema, kai šlapinantis žmogus jaučia deginimą ir skausmą. Dauguma žmonių jaučia skausmą ir deginimą po šlapinimosi šlaplės angoje (vamzdis, kuriuo šlapimas yra pašalinamas iš kūno).

Skausmingo šlapinimosi intensyvumas ar sunkumas kiekvienam yra skirtingas. Tačiau deginimo pojūtis po šlapinimosi dažnai apibūdinamas kaip aštrus įgėlimas.

Diszurijos sukeltas diskomfortas dažnai yra kokios nors kitos pagrindinės būklės požymis. Tai dažnai laikoma simptomu, o ne savarankiška būkle.

Kokie yra dizurijos simptomai?

Skausmingas šlapinimasis yra pats simptomas. Tai būdinga kelioms sveikatos sąlygoms. Todėl norint tinkamai diagnozuoti, būtina sužinoti apie susijusius simptomus.

Daugeliu atvejų deginimo pojūtis šlapinantis turi papildomų simptomų. Šie simptomai apima:

 • Šlapimo spalvos pasikeitimas
 • Kraujas šlapime
 • Nemalonus smirdantis šlapimas
 • Drumstas šlapimas
 • Padidėjęs noras šlapintis

Sunkūs simptomai taip pat gali atsirasti, kai žmogus patiria skausmingą šlapinimąsi. Šitie yra:

 • Karščiavimas
 • Šaltkrėtis
 • Skausmas apatinėje nugaros dalyje, dubens dugne ir (arba) pilve
 • Nuolatinis pykinimas
 • Naktinis prakaitavimas
 • Skausmingas lytinis aktas
 • Skausmas kirkšnies šone
 • Odos patinimas arba paraudimas

Kas sukelia skausmą šlapinantis?

Dizurija atsiranda, kai šlapimo takai kenčia nuo uždegimo, sužalojimų ar infekcijų. Yra daugybė būklių, kurios sukelia skausmą šlapinantis, pažeidžiant šlapimo sistemą.

Kai kurios dažniausios priežastys, sukeliančios skausmą šlapinantis, yra šios:

 1. Šlapimo takų infekcijos (UTI): UTI yra dizurijos priežasčių sąrašo viršuje. A šlapimo takų infekcija atsitinka, kai išmatų bakterijos patenka į šlapimo takus ir išplinta į tokius organus kaip šlapimo pūslė, šlaplė, šlapimtakiai ir kt. Žmogus, kenčiantis nuo UTI, paprastai jaučia skausmą ir deginimą po šlapinimosi, nugaros skausmus, karščiavimą ir pykinimą. Tačiau dizurija neapsiriboja UTI.
 2. Lytiniu keliu plintančios infekcijos: Lytiniu keliu plintančios infekcijos, tokios kaip chlamidija ar gonorėja, gali paveikti gimdą ir kiaušides. Taip pat galite tikėtis pamatyti nenormalios išskyros iš makštiesskausmas dubens srityje ir karščiavimas, jei užsikrėtėte LPI.
 3. Vaginitas: Kita skausmo priežastis šlapinimosi metu ir po jo – makšties infekcija. Dėl šios infekcijos vidinės makšties sienelės uždegamos ir sudirgsta. Moteris jaučia skausmingą šlapinimąsi, kai šlapimo srovė paliečia pažeistas sienas. Nemalonus kvapas, nenormalios išskyros ir niežėjimas yra kiti simptomai, susiję su vaginitu.
 4. Intersticinis cistitas (skausmingas šlapimo pūslės sindromas): Tai labai paplitusi šlapimo pūslės problema. Esant tokiai būklei, žmogus patiria lėtinį skausmą ir spaudimą šlapimo pūslėje. Žmogus, kenčiantis nuo skausmingas šlapimo pūslės sindromas po šlapinimosi jaučiamas geliantis skausmas ir deginimas. Dizurija gali būti jaučiama iškart po šlapimo pūslės ištuštinimo. Kiti dažni šios būklės simptomai yra dubens skausmas, skubėjimas ir dažnas poreikis šlapintis.

Skausmas šlapinimosi metu ir po jo taip pat jaučiamas dėl kitų urologinių ir ginekologinių problemų. Kitos dizurijos priežastys:

 • Akmenų buvimas šlapimo takuose
 • Perėjimas į menopauzę
 • Skausmingas lytinis aktas
 • Veikla, kuri gali pakenkti dubens dugnui, pvz., jodinėjimas
 • Kosmetikos gaminių naudojimas ant makšties
 • Naviko vystymasis viename iš šlapimo takų organų

Kokios yra skausmingo šlapinimosi komplikacijos?

Deginimo pojūtis šlapinantis yra kitos sveikatos būklės požymis. Jei į šį simptomą neatsižvelgiama, negalėsite tinkamai gydyti pagrindinės priežasties.

Skausmas šlapinimosi metu gali sukelti įvairias komplikacijas, tokias kaip lėtinis skausmas, sepsis (kraujo infekcija), nevaisingumas ir daugelio kitų infekcijų plitimas.

Kada kreiptis į gydytoją dėl dizurijos?

Jei dizurija tęsiasi ilgą laiką, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei turite sveikatos sutrikimų, kai jaučiate deginimą ir skausmą šlapinantis, turėtumėte pasikonsultuoti su savo urologu arba ginekologas anksciausiai.

Jei pajutote nenormalių išskyrų iš varpos ar makšties, neturėtumėte į tai žiūrėti lengvai.

Konsultacijai galite užsisakyti tiesiog pagal deginimo pojūtį po šlapinimosi.

Kaip gydytojai diagnozuoja deginimo pojūtį šlapinantis?

Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas atliks preliminarius tyrimus, kad nustatytų skausmingo šlapinimosi priežastį. Jis/ji aptars jūsų asmeninę ligos istoriją ir simptomus. Naudinga sekti simptomus, jei deginimas ir skausmas šlapinantis tęsiasi ilgą laiką.

Jūsų urologas arba ginekologas atliks kai kuriuos pagrindinius diagnostinius tyrimus. Galite tikėtis kraujo, šlapimo, ultragarso ir rentgeno tyrimų. Priklausomai nuo bendros sveikatos būklės, jums gali būti paskirti papildomi tyrimai.

Diagnozė nustatoma siekiant išsiaiškinti dizurijos priežastis.

Koks yra skausmo gydymas šlapinimosi metu ir po jo?

Gydymo modulis priklauso nuo dizurijos priežasties. Diagnozės tikslumas gali padėti jūsų gydytojui nuspręsti, kokį gydymo metodą pasiūlyti.

Turėtumėte aptarti bet kokią pagrindinę sveikatos būklę (net nėštumą) su savo gydytoju. Būtinai informuokite savo gydytoją apie šiuo metu vartojamų vaistų tipus (jei tokių bus). Jei turite a pasikartojančių šlapimo takų infekcijų istorijajūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali naudoti skirtingus gydymo būdus, kad pasiektų optimalius rezultatus.

Infekcijų atveju jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paskirs atitinkamus antibiotikus kaip pirmąją gydymo priemonę. Jums taip pat gali būti rekomenduojama keisti sveiką gyvenimo būdą, pavyzdžiui, gerti daugiau vandens ir valgyti subalansuotą mitybą.

Turėtumėte vengti gerti kofeiną, kai kenčiate nuo dizurija, nes kofeino produktai gali dar labiau dirginti šlapimo takus.

Baigiamoji pastaba

Labai normalu karts nuo karto šlapintis jausti deginimo pojūtį. Jei ir toliau jaučiate skausmingą šlapinimąsi kartu su kitais simptomais, turėtumėte kreiptis į klinikinę priežiūrą.

Galite rezervuoti susitikimą su Dr Shalabh Agrawal, vyresnysis urologas CK Birla ligoninėje, norėdami daugiau sužinoti apie šlapimo takų sveikatą.

DUK

Klausimas: Kaip išvengti deginimo pojūčio šlapinantis?

Atsakymas: Jūs galite išvengti deginimo pojūčio šlapinantis (dizurija), gerdami daug vandens, padidindami vitamino C suvartojimą ir šlapindamiesi, kai tik reikia.

Klausimas: Kokios komplikacijos gali kilti, jei nesprendžiau dizurijos?

Atsakymas: Negydoma dizurija gali dar labiau sukelti lėtinį skausmą, sepsis (kraujo infekcija)nevaisingumas ir daugelio kitų infekcijų plitimas.

Klausimai: Kada turėčiau kreiptis į gydytoją dėl deginimo pojūčio šlapinantis?

Atsakymas: Turėtumėte pasikonsultuoti su medicinos ekspertu, jei šlapime matote kraują arba karščiuojate kartu su nuolatiniu skausmingu šlapinimu.

Klausimas: Kaip išvengti UTI?

Atsakymas: UTI galite išvengti išlikdami hidratuoti, ribodami kofeino vartojimą, laikydamiesi higienos ir visiškai ištuštindami šlapimo pūslę kiekvieną kartą, kai šlapinatės.