Fibroadenomos gydymas be operacijos | CK Birla ligoninė

Ar gydytojas jus informavo, kad guzelis jūsų krūtyje yra fibroadenoma? Nesijaudinkite. Šio tipo gabalėliai yra dažniausiai atsirandantys krūties gabalėliai, kurie yra gerybiniai arba nevūkiniai.

Svarbu atsiminti, kad krūties gabalėlių negalima nustatyti kaip gerybinių ar vėžinių be tinkamo tyrimo ir galbūt biopsijos. Visada patikrinkite visus naujus krūties gabalėlius pas gydytoją, kad išvengtumėte krūties vėžio.

Fibroadenomos apžvalga

Fibroadenomos laikomos viena iš labiausiai paplitusių gerybinių krūties navikų formų. Jie gali pasireikšti bet kokio amžiaus moterims, tačiau dažniau pastebimi prieš menopauzę ir jaunesnėms moterims (20–30 metų). Daugeliu atvejų jie susitraukia ir išnyksta, kai moteriai prasideda menopauzė.

Fibroadenoma pavadinimas kilęs iš žodžių „fibroma“ ir „adenoma“. Iš esmės tai yra navikas, sudarytas iš pluoštinio ir liaukinio audinio. Šie navikai laikui bėgant gali didėti, susitraukti ir net išnykti, pasikeitus hormonų lygiui. Jų vidutinis dydis svyruoja nuo 1 iki 2,5 cm skersmens. Jie taip pat gali augti didesni (jei jie yra didesni nei 5 cm skersmens, jie vadinami milžiniškomis fibroadenomomis).

Skaityti: Ko tikėtis diagnozavus krūties vėžį

Fibroadenomos simptomai

Sveikoms moterims normalus krūties audinys dažnai būna gumbuotas. Taigi, pastebėję vieną ar daugiau iš toliau išvardytų simptomų, turite kreiptis į gydytoją.

 • Naujo krūties gabalėlio aptikimas
 • Kitų pakitimų krūtyse stebėjimas
 • Krūties gumbelio padidėjimas, kurį jau stebi medikai
 • Iš aplinkinių krūties audinių išsiskiria esamo gabalėlio išvaizda

Be to, šios nuorodos vaizduoja kai kurias unikalias fibroadenomų savybes.

 • Kieti krūtų gumbai
 • Galima perkelti po krūties oda
 • Tvirta arba guminė tekstūra
 • Nesukelti jokio skausmo

Nepaisant to, jūs negalite daryti išvados, kad tai yra fibroadenoma, vien pajutę šias gabalėlio savybes. Todėl geriausia pasikonsultuoti su gydytoju, kad nustatytumėte teisingą diagnozę. Gydytojas paprašys jūsų atlikti mamografiją arba ultragarsą, atsižvelgdamas į jūsų amžių ir fizinę būklę, nesvarbu, ar esate nėščia, ar ne.

Kaip nustatyti fibroadenomas?

Fibroadenomos gumbas jausis tvirtas, lygus, guminis arba sunkiai prisiliečiantis. Jis bus aiškiai apibrėžtos formos ir paprastai neskausmingas. Jei juos stumsite, jie lengvai judinami po oda. Jie gali padidėti, ypač nėštumo metu, o po menopauzės susitraukti ir išnykti.

Sveikoms moterims normalus krūties audinys dažnai būna gumbuotas. Moterų krūtys taip pat skiriasi savo forma, dydžiu ir tekstūra. Reguliarus krūtų savęs patikrinimas padės jums susipažinti su savo krūtimis. Tai savo ruožtu leis lengvai nedelsiant aptikti bet kokius dydžio ar gabalėlių pokyčius. Fibroadenomos retai sukelia skausmą.

Šiame vaizdo įraše paaiškinama, kaip atlikti krūtų savityrą.

Visada atminkite, kad negalite atskirti gerybinio (nevėžinio) ar vėžinio gabalėlio. Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, jei pastebėjote, kad krūtyse ar pažastyse atsirado naujų ataugų arba esamų gumbelių pakitimų.

Moterims, vyresnėms nei 40 metų, rekomenduojama kasmetinė krūties vėžio patikra kartu su mamografija, kad būtų sumažinta rizika vėliau nustatyti krūties vėžį.

Fibroadenomos priežastys

Nors tikroji pagrindinė fibroadenomų priežastis vis dar neaiški, tyrimai rodo, kad tai gali būti susijusi su kintančiu jūsų reprodukcinių hormonų lygiu. Tikriausiai dėl šios priežasties jie dažniausiai atsiranda vaisingo amžiaus, didėja nėštumo metu arba taikant hormonų terapiją. Taip pat tikėtina, kodėl jie susitraukia ir išnyksta po menopauzės.

Fibroadenomos tipai

Jei svarstote fibroadenomos pašalinimas be operacijosturėtumėte žinoti fibroadenomų tipus.

1. Kompleksinė fibroadenoma

Sudėtinga fibroadenoma laikui bėgant gali keistis dėl hiperplazijos, būklės, sukeliančios per didelį ląstelių augimą. Jūsų patologas atliks diagnozę, peržiūrėjęs jūsų biopsinį audinį.

2. Jaunatvinė fibroadenoma

Nepilnamečių fibroadenoma dažniausiai pasireiškia mergaitėms ir paaugliams. Nors kai kurie iš šių krūtų gabalėlių gali augti, dauguma jų laikui bėgant mažėja ir išnyksta.

3. Milžiniška fibroadenoma

Skirtingai nuo įprastų gabalėlių, kurių dydis yra maždaug nuo vieno iki dviejų centimetrų, milžiniškos fibroadenomos gali augti daugiau nei du colius. Jūsų gydytojas paskirs krūties fibroadenomos gydymas jį pašalinti, nes jis gali prispausti arba pakeisti kitus krūties audinius.

4. Phyllodes navikas

Iš pradžių filodai yra gerybiniai, tačiau kai kurie navikai gali tapti vėžiniais. Kaip ir gigantiškos fibroadenomos, gydytojas pasiūlys pašalinti filodo naviką.

Kas atsitiks, jei fibroadenoma nebus gydoma?

Apskritai fibroadenomos nesukelia komplikacijų. Tačiau sudėtingi fibroadenomos ir filodų navikai gali šiek tiek padidinti krūties vėžio riziką. Jei gydytojas mano, kad jūsų fibroadenoma yra nekenksminga, jums gali nereikėti jokio specialaus gydymo, išskyrus guzelio formos ar dydžio pakitimų stebėjimą. Jei pastebėjote kokių nors pokyčių, turite pakartotinai jį ištirti ir kreiptis į gydytoją.

Kaip pašalinti fibroadenomą be operacijos?

Nors fibroadenomos paprastai nekelia pavojaus, jei jos negydomos, daugelis moterų vis tiek nori jas pašalinti. Tai ne tik dėl jų ramybės, bet ir siekiant išsaugoti arba atkurti krūties išvaizdą.

Daugelis moterų taip pat nusprendžia gydyti savo fibroadenomas be operacijos. Tai gali būti dėl to, kad jie bijo būti operuojami, arba dėl bet kokių kitų asmeninių pageidavimų. Atsisakiusios operacijos pasirinkimas turi būti pagrįstas klinikiniu krūties tyrimu, vaizdo gavimo testu ir biopsija.

Jei nuspręsite nechirurgiškai gydyti fibroadenomą, turite stebėti būklę dėl bet kokių pokyčių, pvz., dydžio ar formos ir kt.

Štai keletas protokolų, kurių reikia laikytis, jei nuspręsite gydyti fibroadenomą be operacijos

 • Stebėkite fibroadenomos gabalėlį reguliariai apsilankydami pas gydytoją.
 • Atlikite krūtų ultragarsą pagal gydytojo nurodymus, kad nustatytumėte fibroadenomos gabalėlio dydžio ar išvaizdos pokyčius.

Kai kurie kiti patarimai, galintys padėti išlaikyti sveiką krūtinę, yra šie:

 • Venkite nešioti prigludusias liemenėles. Kasdieniniam naudojimui rinkitės patogias, medvilnines ir palaikančias liemenėles
 • Venkite per didelio antiperspirantų naudojimo
 • Susikoncentruokite į savo mitybą. Kasdien į savo racioną įtraukite kolageno ir daržovių. Valgykite daugiau naminių patiekalų ir sumažinkite pusgaminių
 • Atlikite periodinius patikros testus ir atlikite medicininį įvertinimą, kad išvengtumėte krūties vėžio nustatymo vėlesnėse stadijose

Jei jūsų fibroadenoma padidėja, pradėjo skaudėti ar atsirado kokių nors kitų pokyčių, kreipkitės į jį nedelsiant patikrinti gydytojo.

Fibroadenomos chirurginio pašalinimo procedūros

Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, filodo naviko atveju, fibroadenomos gydymas be operacijos neįmanomas. Arba, jei dėl gerybinio gumbelio nerimaujate, kad norėtumėte atsisakyti fibroadenomos gydymo be operacijos, gydytojas gali pasirūpinti, kad jis būtų pašalintas.

Štai chirurginės priemonės fibroadenomoms pašalinti.

1. Lumpektomija arba ekscizinė biopsija

Šiame chirurginė procedūrachirurgas pašalins krūties audinį ir nusiųs į laboratoriją, kad patikrintų krūties vėžio rizika.

2. Fibroadenomos krioabliacija

Fibroadenomos krioabliacija yra metodas, naudojamas užšaldyti gumulą, kad jį sunaikinti. Čia chirurgas per krūties odą įkišdavo ploną prietaisą, vadinamą kriozondu, į fibroadenomos gumbą. Iš prietaiso išsiskiria dujos, kurios sunaikina audinį.

Tau

Atsižvelgdamas į gumbų ypatybes, gydytojas gali pasiūlyti fibroadenomos gydymas be operacijos arba primygtinai rekomenduojame pašalinti gumbą. Aptarkite savo šeimos istoriją, simptomus ir vaistus ar gydymą su gydytoju. Ši informacija yra svarbi norint greitai ir tiksliai nustatyti diagnozę.

Net jei neturite jokių krūties problemų, turėtumėte reguliariai lankytis krūties vėžio patikrose (kaip nurodė gydytojas). Taip yra todėl, kad krūties vėžiu gali susirgti bet kas. Ankstyvosiose stadijose krūties vėžys taip pat neturi ryškių simptomų. Įprasta ir reguliari krūties vėžio patikra yra geriausias būdas jį laiku nustatyti. Atminkite, kad ankstyvas nustatymas yra geriausia apsauga nuo krūties vėžio.

Taip pat skaitykite: Nerimaujate dėl pažasties gumbo? Sužinokite, ką tai reiškia