Ką tu turi žinoti

Šafranas, dar žinomas kaip Kesar, garsėja įvairiose virtuvėse dėl savo turtingo skonio ir spalvos. Egzotiškas prieskonis, kruopščiai išgaunamas iš Crocus sativus žiedų, šafranas taip pat žinomas dėl savo gydomųjų savybių ir yra kelių Ajurvedos receptų dalis.

Daugelis moterų mano, kad jos turi vartoti šafranas nėštumo metu gražiam kūdikiui. Tačiau reikia pažymėti, kad vaiko odos spalva yra genetiškai nulemta ir moksliškai nėra įrodyta, ar šafranas gali paveikti naujagimio veido spalvą, ar ne.

Tačiau Indijoje Kesar yra labai rekomenduojamas nėščioms moterims, ir jos gali derėtis šafrano pieno gėrimo nėštumo metu nauda kai vartojamas nustatytais kiekiais.

Jei esate nėščia ir nesuprantate įtraukti šafrano į savo mitybą, štai viskas, ką jums reikia žinoti apie šį egzotišką prieskonį ir kaip jis gali jums padėti.

Ar saugu gerti šafrano pieną nėštumo metu?

Pradėkime nuo pirmojo klausimo, kurį dauguma nėščių moterų užduoda dėl šafrano. Gėrimas Kesar pienas nėštumo metu arba į savo racioną įtraukti šafraną bet kokia forma yra saugu ir naudinga. Tačiau per didelis Kesar vartojimas nėštumo metu gali sukelti tam tikrų nepageidaujamų problemų, todėl svarbu reguliuoti suvartojimą.

Remiantis Ajurveda ir senovės išmintimi, nėščioms moterims gali būti naudinga vartoti 125 mg šafrano, du kartus per dieną. Geriausias šafrano vartojimo būdas yra paruošti šafrano pieną dviem paprastais žingsniais:

  • Į šiltą pieną įpilkite kelias sruogas šafrano ir išmaišykite.
  • Prieš vartodami leiskite mišiniui pastovėti 5–10 minučių.

Apskritai, klinikiniai tyrimai pranešė apie dozes iki 1,5 g per dieną gryno šafrano, kad būtų saugu. Daugiau nei 5 g gryno šafrano suvartojimas gali turėti toksišką poveikį asmenims.

Šafrano nauda nėštumo metu

Šafranas, brangiausias prieskonis pasaulyje, tradiciškai vartojamas lengvos ir vidutinio sunkumo depresijos gydymui, taip pat rekomenduojamas nėščiosioms su pienu dėl gydomųjų savybių. Žemiau mes pasidalinome, kaip galite gauti naudos iš šafrano nėštumo metu, kai jį vartojate kontroliuojamu būdu:

Apsaugo nuo aukšto kraujospūdžio

Aukštas kraujospūdis yra dažna problema, su kuria susiduria kelios besilaukiančios motinos ir gali sukelti komplikacijų, jei jos nebus kontroliuojamos. Įrodyta, kad šafranas sumažinti kraujospūdį, nes jame yra krocino ir safranalo, kurie yra veiksmingi kovojant su žmonių hipertenzija. Tačiau Kesar rekomenduojama vartoti ribotais kiekiais, nes per didelis jų vartojimas gali pavojingai sumažėti AKS.

Taip pat skaitykite: Gyvenimo būdo pokyčiai ir kraujospūdžio kontrolė

Gerina virškinimą

Daugelis moterų nėštumo metu skundžiasi vidurių užkietėjimu, pilvo pūtimu ir rėmuo, kurie atsiranda dėl netinkamo virškinimo. Žinoma, kad reguliarus šafrano vartojimas palengvina šiuos simptomus, nes sumažina rūgštingumą, pagerina kraujotaką ir apskritai pagreitina medžiagų apykaitą.

Palengvina rytinį pykinimą

Rytinis pykinimas ar pykinimas gali atimti nėštumo džiaugsmą. Nepriklausomai nuo savo pavadinimo, rytinis pykinimas pasireiškia ne tik ankstyvomis paros valandomis. Tai gali atsitikti bet kuriuo metu ir daugeliu atvejų sukelia didelį diskomfortą. Arbata su šafranu, kuri ramina virškinimo sistemą, gali palengvinti rytinį pykinimą, kai vartojama ribotais kiekiais.

Apsaugo nuo nuotaikų kaitos

Gėrimas šafrano pienas nėštumo metu dėl jo galima gydyti lengvą ar vidutinio sunkumo depresiją nuotaiką keičiančios savybės. Dėl tos pačios priežasties jo antidepresinės savybės mažina nėščių moterų nuotaikos svyravimus, mažina nerimą, depresiją ir dirginimą nėštumo laikotarpiu.

Sumažėjęs plaukų slinkimas

Hormoniniai svyravimai nėštumo metu daugeliui nėščių moterų sukelia plaukų slinkimą. Remiantis senovės išmintimi, naudojant šafrano, pieno ir saldymedžio pasta gali užkirsti kelią plaukų slinkimui nėštumo metu ir taip pat paskatinti plaukų augimą.

Atleiskite raumenų mėšlungį

Daugelis moterų skundžiasi kojų ir pilvo raumenų mėšlungiu bei sąnarių skausmais trečiąjį trimestrą. Šafranas, kuris turi antispazminių ir antinociceptinės savybės, gali padėti sumažinti pernelyg didelius raumenų susitraukimus ir atpalaiduoti sąnarius, taip sumažinant raumenų skausmus nėštumo metu.

Ar valgant šafraną nėštumo metu kūdikis tampa teisingas?

Ar šafranas padarys kūdikį teisingą? Šį klausimą dažnai užduoda nėščios moterys Indijoje. Visų pirma, daugelis indų turi natūraliai tamsią veido spalvą, kuri tinka Indijos klimatui. Antra, šviesios ar tamsios odos turėjimas neatspindi kūdikio sveikatos ir yra nulemtas tėvų genų, o ne motinos vartojamų maisto produktų ar prieskonių.

Iki šiol nebuvo įrodyta mokslinio ryšio tarp gėrimo Kesar pienas nėštumo metu ir vaiko veido spalva. Tačiau manoma, kad šafranas pagerina odos tekstūrą ir gali būti vartojamas kontroliuojamai, siekiant sveikai odai ir kitų privalumų, kaip minėta aukščiau.

Kurį mėnesį moterys nėštumo metu gali vartoti šafraną?

Nėščios moterys gali pradėti vartoti rekomenduojamą šafrano dozę bet kuriuo nėštumo metu. Tačiau pirmąjį trimestrą saugiau vengti šafrano. Ajurveda šafraną siūlo vartoti tik po ketvirto nėštumo mėnesio, kai pradedate jausti kūdikio judėjimą įsčiose.

Ar šafranas gali sukelti persileidimą?

Šafranas, nors ir naudingas ribotais kiekiais, gali sukelti toksiškumą, kai vartojamas didesniais kiekiais. Tyrimai su žiurkėmis parodė, kad šafranas gali būti vartojamas per burną sukelti priešlaikinį gimdymą ir abortas, ir a galimas ryšys su žmogaus abortu įtariama, kai vartojama didesniais kiekiais.

Kai kurios nėščios moterys gali būti jautrios šafranui ir patirti tokius simptomus:

  • Pykinimas
  • Nerimas
  • Sausa burna
  • Kraujavimas iš nosies
  • Akių vokų ir lūpų tirpimas

Šafrano pieno gėrimas nėštumo metu taip pat kai kurioms nėščiosioms gali sukelti vėmimą.

Išvada

Aišku, yra daug šafrano pieno nauda nėštumo metu. Tačiau nėščios moterys turi laikytis rekomenduojamos dozės, kad išvengtų komplikacijų ir sveikatos problemų.

Jei susiduriate su bet kuriuo iš aukščiau išvardytų simptomų, nedelsdami nustokite vartoti šafraną ir susitarkite dėl susitikimo su geriausia ginekologė Gurgaone. Apskritai, bet kokius dietos pakeitimus geriausia aptarti su gydytoju, kai tikimasi išvengti komplikacijų ar nereikalingo diskomforto.

Užsisakykite vizitą į CK Birla ligoninę internetu už greitą profesionalią priežiūrą, užtikrinančią sveiką ir patogią kelionę į motinystę.

Taip pat skaitykite: Kaip paruošti savo kūną nėštumui: išsamus vadovas