Fizioterapija nėštumo metu – žinokite reikšmę

Paklauskite nėščios moters, kaip ji jaučiasi, ir jūs išgirsite absoliuti laimė arba absoliutus diskomfortas. Nėštumo metu atrodo, kad nėra tarpo. Nors nėštumas yra graži fazė, ji patiria savotišką kančią, pavyzdžiui, nugaros skausmą. Maždaug 50–80% moterų serga apatinės nugaros dalies skausmas nėštumas. Tačiau yra labai paprastas šio rūpesčio sprendimas – fizioterapija nėštumo metu.

Fizioterapija nėštumo metu yra veiksminga praktika, skirta sumažinti skausmingus simptomus, tokius kaip apatinės nugaros dalies skausmas, dubens skausmas ir nevalingas šlapinimasis.

Šiame straipsnyje Dr Aruna Kalra, žinoma akušerė ir ginekologė CK Birla ligoninėje paaiškina įvairią naudą fizioterapija nėščioms moterims.

Kokia yra svarba fizioterapija nėštumo metu?

Kineziterapija, taip pat žinoma kaip fizioterapija, yra įrodymais pagrįsta technika, apimanti judėjimo mokslą, skatinantį gijimą ir holistinį tinkamumą. Tai apima daugybę pratimų ir masažų.

Nors bet kuris asmuo, nepaisant amžiaus ir lyties, gali pasinaudoti šia technika, fizioterapija nėštumo metu turi aiškiai apibrėžtus pranašumus.

Reikšmė fizioterapija nėščioms moterims

Mūsų kūnas gamina hormoną, žinomą kaip relaksinas. Nors ir vyrai, ir moterys formuoja relaksiną, šis hormonas daugiausia gaminamas nėščioms moterims. Ji yra atsakinga už tai, kad būtų išvengta bet kokios žalos moters kūnui gimdymo metu.

Antrąjį trimestrą relaksino gamyba žymiai padidėja. Visų pirma, šis hormonas yra skirtas gimdymo kanalo atpalaidavimui ir jūsų kūno paruošimui gimdymui. Tačiau, be gimdymo kanalo, didelis relaksino kiekis sukelia kitų jūsų kūno raiščių atsipalaidavimą. Viena vertus, relaksinas palengvina kraujo tekėjimą, kita vertus, sukelia raumenų, sąnarių ir kūno skausmus. Šis relaksino šalutinis poveikis yra pagrindinė jūsų apatinės nugaros dalies skausmas nėštumas. Dėl laikino atsipalaidavimo šiuo nėštumo laikotarpiu jūsų raumenys ir raiščiai gali ilgam susilpnėti.

Fizioterapija nėštumo metu yra naudingas būdas susidoroti su skausmu, atsirandančiu dėl padidėjusio relaksino kiekio. Ši praktika gali padėti numalšinti raumenų skausmą, atliekant specialius pratimus ir masažus. Tiksliniai pratimai ne tik padeda sumažinti skausmą, bet ir palaiko raumenų jėgą.

Kokios problemos gali priešgimdyminė fizioterapija adresas?

Kaip aptarta aukščiau, priešgimdyminė fizioterapija gali padėti sumažinti skausmą ir pagerinti raumenų jėgą. Nors dauguma nėščių moterų skundžiasi apatinės nugaros dalies skausmais, yra ir kitų sričių, kuriose gali padėti kineziterapija.

Kai kurios bendros problemos nėštumo fizioterapija gali susidoroti su:

 • Viršutinės nugaros dalies skausmas
 • Kaklo ir pečių skausmas
 • Išialgija (skausmas, sklindantis iš apatinės nugaros dalies per klubus ir sėdmenis iki kojos)
 • Riešo kanalo sindromas (būklė, sukelianti rankų tirpimą, dilgčiojimą ar silpnumą)
 • Dubens juostos skausmas (skausmas dubens priekyje ir gale)
 • Šlapimo pūslės problemos

Svarbu atsiminti, kad jūsų skausmo ir diskomforto šaltinis yra padidėjęs relaksino kiekis. Tačiau jūsų skausmo vieta gali būti unikali. The Fizioterapijos vaidmuo nėštumo metu yra nustatyti tikslią skausmo vietą ir ją pašalinti, kad būtų sumažintas skausmas.

Kokia fizioterapijos nauda nėštumo metu?

Kineziterapija nėščioms moterims naudinga įvairiais būdais. The Fizioterapijos vaidmuo nėštumo metu turi ir ilgalaikių, ir trumpalaikių pranašumų. Kai kurie iš geriausių privalumų:

 • Apatinės nugaros dalies skausmo pašalinimas: Ankstyvosiose nėštumo stadijose jūsų kūnas ruošiasi prisitaikyti prie jūsų vaiko augimo. Tai tęsiasi ir toliau pasiruošti pristatymui. Bandydami padėti jums šios kelionės metu, jūsų raiščiai išsitempia ir tampa minkšti. Tuo pačiu metu, kai jūsų vaikas auga jūsų viduje, jūsų dydis didėja ir jūs priaugate svorio. Dėl šio svorio padidėjimo jūsų kūno svorio centras pasislenka ir juda į priekį, o tai papildomai spaudžia apatinę nugaros dalį. Fizioterapija ir mankšta nėštumo metu gali padėti palengvinti apatinės nugaros dalies skausmas.
 • Stiprinti dubens dugno raumenis: Yra žinoma, kad nėštumas priverčia dažniau šlapintis. Nėštumo metu jūsų kūne padidės kraujotaka. Dėl to padidėja kraujotaka, todėl jūsų inkstai papildomai dirba ir išskiria daugiau skysčių, dėl kurių padidėja šlapinimasis. Tačiau kartais padidėjęs šlapinimasis ir susilpnėję dubens dugno raumenys gali sukelti šlapimo nelaikymą. Šlapimo nelaikymas yra labai dažnas nėštumo šalutinis poveikis. Fizioterapija gali padėti sumažinti šlapimo nelaikymą stiprindama raumenis dubens dugno pratimai. Yra įvairių mankšta nėštumo metu pvz., Kegelio pratimai, kuriuos galite išmokti iš patikrinto kineziterapeuto, kad treniruotumėte šlapimo pūslę.
 • Pasiruošimas darbui ir pristatymas: Nors nėštumo eiga gali būti sklandi, gimdymas yra labai sunkus įvykis. Jūsų kūnui reikia didelės jėgos ir lankstumo, kad natūraliai paskatintų gimdymą ir pagimdytų visiškai suaugusį kūdikį. Dėl pagrindinės jėgos ir lanksčių raumenų poreikio nėščiųjų prašoma nuolat išlikti fiziškai aktyviam (nebent taip patartų gydytojas). Kineziterapija yra gera alternatyva monotoniškai fizinei veiklai. Kineziterapeutas gali išmokyti jus efektyviai stumti gimdymo metu. Taip pat galite praktikuoti įvairius dubens dugno pratimai padėti tau pasiruošti gimdymui ir gimdymui.
 • Pagalba keičiant laikyseną nėštumo metu: Kaip aptarta aukščiau, nėštumo metu svorio centras gali pasislinkti. Dėl padidėjusio spaudimo apatinėje nugaros dalyje gimda gali šiek tiek pasislinkti į priekį. Panašiai dėl susilpnėjusių apatinių nugaros raumenų galite pasilenkti į priekį sulenktais pečiais, kaklu ir nugaros viduriu. Šių raumenų padėties perėjimas gali pakeisti jūsų laikyseną. Kineziterapija yra veiksminga medicinos priemonė, padedanti koreguoti laikyseną nėštumo metu.
 • Atsipalaidavimas nuo riešo kanalo sindromo: Riešo kanalo sindromas yra dažnas nėštumo šalutinis poveikis. Tai medicininė būklė, sukelianti plaštakos ir rankos tirpimą ir dilgčiojimą. Nėštumo metu padidėjęs kraujo kiekis jūsų kūne gali sukelti nervų suspaudimą, ypač riešo srityje (nes ji yra palyginti siaura). Šis nervo suspaudimas gali sukelti tirpimą, skausmą ir dilgčiojimą rankoje ir rankoje. Fizioterapija sprendžia riešo kanalo sindromą, sutelkdama dėmesį į skausmo valdymą ir nuolatinę kraujotaką.

Išmintinga fizioterapija nėštumo metu trimestre

Kai nėštumas tęsiasi per tris trimestrus, fizioterapija ir mankšta nėštumo metu taip pat skiriasi.

1. Pirmasis trimestras: Pirmasis trimestras – tai metas, kai tik priprantama prie nėštumo ir įvairių jo atnešamų pokyčių. Jūsų fizinis aktyvumas, dieta ir fizioterapija padės jums priprasti prie šių pokyčių. Jūsų kineziterapeutas pradės mokydamas jus ir jūsų partnerį apie motinos ir vaisiaus pokyčius ir ko tikėtis.

Pirmuosius tris mėnesius fizioterapija sutelkia dėmesį į jūsų laikyseną, iššūkius namuose ir darbe bei esamas raumenų ir kaulų sistemos problemas (jei bet kuris).

Jūsų kineziterapeutas lėtai padės jums pakoreguoti laikyseną darbo vietoje ir namuose. Jis/ji pasiūlys saugaus kėlimo ir judėjimo metodus bei išgydys visas raumenų ir kaulų sistemos problemas, nuo kurių anksčiau kentėte.

2. Antrasis trimestras: Iki antrojo trimestro jūs jau esate nėščia ir prisitaikote prie didžiulių hormonų ir kūno pokyčių. Fizioterapija antrasis nėštumo trimestras padeda neatsilikti nuo šių pokyčių.

Jūsų kineziterapeutas pradės pratimus baigęs anomalijos nuskaitymas ir gavus pagrindinio konsultanto leidimą.

Antrojo trimestro fizioterapija daugiausia dėmesio skiria tempimo technikoms, siekiant pagerinti apatinių galūnių ir dubens lankstumą. Būsite instruktuoti atlikti judrumo ir stiprinimo pratimus stuburui ir pilvui. Šio tikslo mankšta nėštumo metu yra pagerinti kūno rengybą ir pabrėžti skausmo valdymą.

3. Trečiasis trimestras: Iki paskutinių trijų nėštumo mėnesių jūsų kineziterapeutas daugiausia dėmesio skirs jėgos ir lankstumo skatinimui. Jums bus padedama įgyvendinti gimdymo įveikos strategijas, tokias kaip atsipalaidavimo metodai, kvėpavimo pratimai, padėties padėtis, palengvinanti gimdymą, ir metodai, naudojami stūmimo stadijoje.

Fizioterapija trečiasis nėštumo trimestras apima pažangų stuburo ir pilvo stiprinimą, dubens dugno pratimaimetodai, skirti pagerinti apatinių galūnių ir dubens lankstumą bei skausmo valdymą.

Baigiamoji pastaba

Jūsų pasirinkimas nėštumo metu padės nuspręsti dėl jūsų vaisiaus sveikatos. Kineziterapija nėštumo metu yra tinkamiausias pasirinkimas besilaukiančioms moterims, kurios nori į savo gyvenimą įskiepyti mankštą ir atsipalaiduoti.

Būtinai apsilankykite pas patikrintą ir kvalifikuotą kineziterapeutą ir laikykitės teisingų jo nurodymų, kad išvengtumėte komplikacijų.

Norėdami gauti asmeninių patarimų dėl nėščiųjų priežiūros, užsisakykite susitikimą su Dr Aruna Kalra, geriausia akušerė Gurgaone CK Birla ligoninėje.

DUK

Ar fizioterapija yra saugi nėštumo metu?

Taip, fizioterapija yra visiškai saugus ir efektyvus skausmo malšinimo, mankštos ir atsipalaidavimo nėštumo metu metodas.

Kaip fizioterapija gali padėti nėštumo metu?

Fizioterapija nėštumo metu turi daug privalumų. Padeda besilaukiančiai mamai užsiimti fizine veikla, atpalaiduoja skaudančius raumenis, stiprina raumenis, gerina lankstumą ir. siūlo skausmo valdymą.

Ar nėštumo metu rekomenduojama mankštintis?

Taip, nėščiosioms rekomenduojama beveik 30-40 minučių reguliarios mankštos, kad nėštumas, gimdymas ir gimdymas vyktų sklandžiai ir saugiai.

Kas neturėtų sportuoti nėštumo metu?

Nėščia moteris, kuri kenčia nuo sunki anemijalėtinės širdies ar plaučių ligos, placentos previa ar kitos komplikacijos, turėtų vengti mankštintis.