IUI gydymo esmė – sėkmė ir rizikos veiksniai

Intrauterinis apvaisinimas (IUI) yra gana paprastas vaisingumo procesas, kai paruošta vyriška sperma įterpiama per moters vidinio reprodukcinio organo (gimdos kaklelio) kaklelį ir į gimdą, arti ovuliacijos proceso.

IUI metu moters kiaušialąstės chirurginiu būdu paimamos iš kiaušidžių; apvaisinti ir išvystyti į embrionus laboratorijoje; tada perkelta į jos įsčias. IUI metu sperma (nesvarbu, iš jūsų partnerio ar donoro), kai ji yra paruošta, per minkštą vamzdelį įterpiama į gimdą.

IUI gydymas

Įprastas IUI gydymo ciklas prasideda mėnesinių pradžioje ir baigiasi atlikus kraujo nėštumo testą, skirtą laikotarpiui po IUI.

Pirma, antrą ar trečią mėnesinių dieną turėsite atlikti kraujo tyrimą, kad įsitikintumėte, jog dar nesate nėščia. Jūsų gydytojai paprastai gali atlikti transvaginalinį ultragarsą, kad apžiūrėtų jūsų gimdos gleivinę ir kiaušidžių folikulus.

Likus savaitėms iki ovuliacijos, gydytojas gali atlikti papildomus ultragarsinius tyrimus, kad įsitikintų, jog gimdos gleivinė storėja ir folikulai auga.

Kai ultragarsu matuojamas mažiausiai vienas subrendęs kiaušinis (oocitas), kurio ilgis viršija dvidešimt milimetrų, greičiausiai netrukus įvyks ovuliacija. Šiuo metu gydytojas gali nurodyti reikalauti gonadotropino suaktyvinimo (kuris sukelia ovuliaciją praėjus maždaug 36 valandoms po injekcijos) ir suplanuos IUI.

Arba gydytojas gali liepti ir toliau matuoti gonadotropino kiekį (kurio didžiausias rodiklis būna likus 24–48 valandoms iki ovuliacijos) šlapime, atlikdamas slaugytojos testą namuose. Kai testas parodo, kad LH lygis pasiekė aukščiausią lygį, IUI paprastai atliekama kitą dieną.

Jei naudojate vyro partnerio spermą, jis gali atvykti į kliniką jūsų IUI dieną paimti mėginio, todėl vaisingumo klinika gali paruošti jį apvaisinimui. Šis metodas apima plovimą, kad atsikratytų nepageidaujamų medžiagų, tokių kaip nejudri sperma, baltieji kraujo kūneliai ir prostaglandinai (į hormonus panašios cheminės medžiagos, kurios, patekusios į gimdą, sukels skausmingus mėšlungius).

Jei naudojate šaldytą donoro spermą, jūsų klinika ją atšildys jūsų IUI rytą.

IUI metu gydytojas į makštį įves spenelį ir per gimdos kaklelį įsuks ploną universalų vamzdelį, kad spermatozoidai patektų į gimdą.

Visas metodas kartais trunka apie 5 minutes. Jūsų gydytojas, be jokios abejonės, gali patarti po procedūros maždaug dešimčiai minučių pagulėti, kad neapsvaigtumėte ir neapsvaigtumėte.

Maždaug po savaitės kelios vaisingumo klinikos gali patikrinti progestogeno kiekį kraujyje, kad sužinotų, ar maždaug procedūros metu įvyko ovuliacija.

Praėjus maždaug dviem savaitėms po IUI, atliksite kraujo tyrimą, kad patikrintumėte, ar esate nėščia. Daugumai moterų šis „dviejų savaičių laukimas“ yra sunkiausia IUI ciklo dalis. Kyla pagunda perskaityti kiekvieną jūsų patiriamą simptomą. Ar skaudančios krūtys reiškia, kad netrukus prasidės mėnesinės? O gal tai reiškia, kad esate nėščia? Tik kraujo tyrimas gali suteikti oficialų patvirtinimą.

IUI sėkmės rodikliai

IUI yra mažiau invazinis ir pigesnis nei IVF, jis paprastai yra mažiau veiksmingas. Tyrimai rodo, kad moterys, turinčios nepaaiškintą nevaisingumą, turi maždaug 20–25 procentų tikimybę pastoti per kelis ciklus. jaunesnių nei 35 metų moterų, kurios pasirenka daryti IUI dėl to, kad joms nedažnai ateina mėnesinės, per 3–6 ciklus pasiseks net 50 %.

Pageidautinas kandidatas

 • Jei jums arba jūsų partneriui buvo diagnozuotas nevaisingumas, priešiškas gimdos kaklelio gleivių išsiskyrimas, nedideli spermatozoidų anomalijos ar kiti vyriški sutrikimai, IUI kartais yra geriausias pasirinkimas.
 • Jis taip pat gali būti naudojamas, kai sperma buvo užšaldyta dėl vyro nebuvimo arba prieš gydymą ar spindulinę terapiją.
 • Jis yra naudingesnis moterims, kurios nėra vyresnio amžiaus motinos.

Moterų, sulaukusių 40 metų, sėkmės rodiklis

Taip, tačiau tikimybė pastoti ir išlikti yra mažesnė nei 20 ar 30 metų moterims.

Rizikos

IUI procedūra kelia nedaug pavojų. Nors „teorinė“ rizika užsikrėsti bet kokia procedūra, kai „kažkas įvedamas per makštį, taigi per gimdos kaklelį ir į gimdą“, infekcijos yra retos.

Tačiau yra tikimybė nusivilti, atsižvelgiant į palyginti žemus sėkmės rodiklius,

Pagrindinė IUI rizika yra ta, kad pora gali prarasti ištvermę ir nukristi net nepradėjusi veiksmingo medicininio nevaisingumo gydymo „9 iš 10 kartų turėtumėte būti pasirengę neigiamam nėštumo testui. Jei esate tam pasiruošę, IUI neabejotinai yra pirmasis daugelio mūsų pacientų dėka.

Esmė

 • Intrauterinis apvaisinimas arba IUI – tai nechirurginė vaisingumo procedūra, kurios metu per ploną lankstų kateterį į moters gimdą suleidžiama sperma.
 • Jis nustatytas prieš pat ovuliaciją ir trunka kelias minutes.
 • Moterys dažnai išbando IUI prieš pereidamos prie brangesnių ir invazinių vaisingumo gydymo būdų, tokių kaip apvaisinimas in vitro arba IVF.
 • IUI yra kukli intervencija su panašiais kukliais rezultatais. Geriausiu atveju sėkmės rodikliai gali svyruoti nuo 20 iki 50 procentų nėštumo tikimybė per kelis IUI ciklus. Taigi, jei tai nepadeda, nekaltinkite savęs.
 • Jūsų sėkmės rodiklis paprastai priklauso nuo jūsų amžiaus ir priežasties, dėl kurios pirmiausia gaunate IUI.
 • IUI neturėtų pakenkti, nors vėliau galite jausti mėšlungį.
  • Po IUI galite tęsti įprastą kasdienę veiklą.

Sužinokite daugiau apie IUI procesą, kurį čia geriausiai paaiškino dr. Pankaj Talwar, geriausias vaisingumo specialistas CK Birla ligoninėje Gurgaone. Užsisakykite susitikimą šiandien!