Kaip sulėtinti medžiagų apykaitą (priaugti svorio)

Priaugti svorio yra taip pat sunku, kaip ir mesti svorį, todėl būtina išlaikyti pusiausvyrą. Žmonėms, turintiems per mažo svorio, sunku sulėtinti medžiagų apykaitą. Šiame straipsnyje daktaras Rajiva Gupta siūlo būdus, kaip sulėtinti medžiagų apykaitą norint priaugti svorio.

Kas yra medžiagų apykaita?

Metabolizmas leidžia kūnui augti ir veikti. Paprastais žodžiais tariant, medžiagų apykaita reiškia maisto pavertimą energija. Metabolizmas yra gyvybę palaikančių cheminių reakcijų organizmuose visuma. Trys pagrindiniai metabolizmo tikslai: (1) maiste esančios energijos pavertimas energija, skirta ląstelių procesams vykdyti; (2) maisto pavertimas baltymų, lipidų, nukleorūgščių ir kai kurių angliavandenių statybiniais blokais ir (3) medžiagų apykaitos atliekų pašalinimas.

Kodėl reikia sulėtinti medžiagų apykaitą?

Liekni, lėta medžiagų apykaita žmonėms padės natūraliai priaugti svorio. Pasaulyje, kuriame visi stengiasi viską daryti greičiau ir greičiau. Pavyzdžiui, norintys numesti svorio nori tai daryti greitai, o norintys priaugti svorio nori priaugti labai greitai. Tačiau realiame pasaulyje tai neįmanoma arba galime pasakyti, kad ne taip paprasta. Norint priaugti ar numesti svorio, reikia laiko ir kantrybės.

Dietos pasaulyje dažniausiai kalbama apie medžiagų apykaitos greitį. Žinomas faktas, kad greitesnė medžiagų apykaita tikrai padės numesti svorio. Tai reiškia, kad kuo greičiau jūsų kūnas virškins maistą, tuo mažiau kalorijų jūsų kūnas turės paversti energija. Apie ką turime kalbėti ir suprasti, kaip ir kokiais būdais galima sulėtinti medžiagų apykaitą.

Būdai sulėtinti medžiagų apykaitą

Žmonėms, kuriems reikia priaugti svorio, naudinga rasti būdų, kaip natūraliai sulėtinti medžiagų apykaitą.

Maistas, kuriame gausu kalorijų

Suvartoti kalorijų nepakanka, bet iš tikrųjų svarbu suvartoti tinkamą kalorijų kiekį. Valgykite maistą, kuriame gausu angliavandenių, pavyzdžiui, parathas, lėkštę, pilną rudųjų ryžių, nenugriebto pieno, kiaušinių, bulvių, riebios varškės ir kt. Tai suteikia jūsų kūnui energijos, reikalingos norint priaugti svorio. Maistas, kuriame yra daug riebalų, sunkiai virškinamas, todėl gali sulėtinti medžiagų apykaitą, todėl vartokite tik angliavandenių turintį maistą.

Apskaičiuokite suvartojamų kalorijų kiekį

Apskaičiuokite arba stebėkite per dieną suvalgytų kalorijų skaičių. Gali būti atvejų, kai jaučiatės sotūs, bet vis tiek suvartojate nepakankamai kalorijų, reikalingų svoriui priaugti. Todėl svarbu skaičiuoti suvartojamas kalorijas.

Žemo intensyvumo pratimai

Trumpesnis pasimėgavimas žemo intensyvumo treniruotėmis užtikrina, kad jūsų organizmui netrūks kalorijų, taip pat padeda sulėtinti medžiagų apykaitą. Mažesnio intensyvumo jėgos pratimai padės palaikyti sveiką medžiagų apykaitą ir kartu didinti raumenų masę, o kita vertus, atliekant pasipriešinimo svoriui treniruotes arba vaikščiojant ir didelio intensyvumo treniruotes, gali sumažėti medžiagų apykaita.

Reikšmingas miego kiekis

Pakankamas miegas, ty ilgas miegas, yra lengviausias būdas sulėtinti medžiagų apykaitą. Taip yra todėl, kad jūsų kūnas nedegina kalorijų, o kūnas išlieka stabilus ilgas valandas. Todėl, jei pagerinsite miego ciklą, automatiškai galėsite sulėtinti medžiagų apykaitą ir taip padėti priaugti svorio.

Padidinkite apetitą

Jei jūsų apetitas mažas, tada didelė tikimybė, kad jau turimas maistas greičiau suyra organizme. Todėl būtina padidinti apetitą. Valgykite maistą, kuriame gausu maistinių medžiagų, pridėkite daugiau angliavandenių, pabandykite apgauti smegenis skirtingo dydžio porcijomis ir venkite praleisti pusryčius. Be šių, gydytojai taip pat gali rekomenduoti apetitą stimuliuojančius vaistus, kurie gali padėti padidinti alkį ir kartu padidinti apetitą. Be to, į savo mitybos planą galima įtraukti papildomų apgaulingų patiekalų, nes jie gali padėti papildyti dietą kalorijų.

Apriboti kofeino vartojimą

Įrodyta, kad kofeinas skatina medžiagų apykaitą, todėl žmonėms, norintiems sumažinti medžiagų apykaitą, siūloma vengti bet kokios formos kofeino vartojimo. Kofeinas daro žmogų hiperaktyvesnį ir ypač aktyvesnį. Miegokite daugiau, kad susilaikytumėte nuo kofeino vartojimo.

Maistas svorio priaugimui

Riebalų ir baltymų derinys

 • Riešutai
 • Riebi žuvis
 • Riešutų sviestas
 • Kiaušiniai
 • Sūris

Angliavandeniai

 • Granola
 • Avižos
 • Ryžiai
 • Bulvės
 • Sėklinė duona
 • Makaronai

Riebalai

 • Augalinis užtepimas
 • Avokadas
 • Kokosų aliejus
 • Alyvuogių aliejus

Padaryti išvadą

Gali būti, kad yra tam tikrų sveikatos problemų, kurios gali neleisti jums priaugti svorio. Ir norėdami sužinoti, kas gali būti svorio neaugimo priežastis, kreipkitės į gydytoją ___________.