(Pilvo) skrandžio skausmas ankstyvojo nėštumo metu

Ankstyvojo nėštumo metu skausmas viršutinėje dalyje gali būti normalus, nes kūdikiui reikia vietos augti jūsų skrandyje, todėl galite jausti diskomfortą ar skausmą skrandyje. Nors skausmas, kurį patiriate, gali būti normalus, kaip besilaukianti mama turėtumėte žinoti visas galimas šio skausmo priežastis. Svarbu turėti visas žinias, kad galėtumėte atpažinti simptomus, kurie gali sukelti skausmą.

Gydytoja akušerė Nivedita Kaul dalijasi įžvalgomis apie tai, kodėl šis skrandžio skausmas pasireiškia ankstyvojo nėštumo metu, ir apie visus galimus skausmo simptomus bei sprendimo būdus.

Dažniausi skrandžio skausmai ir jų sprendimai

Skausmas dėl dujų

Net jei nesate nėščia, dujų sukeliamas skausmas gali būti tikrai nerimą keliantis ir skausmingas, todėl įsivaizduokite, kad nėštumo metu jaučiate dujų skausmą. Skausmas gali prasidėti nuo nedidelio diskomforto iki nepakeliamo skausmo. Paprastai moterys nėštumo metu patiria daugiau dujų dėl padidėjusio progesterono kiekio. Skausmas gali likti arba keliauti iš vienos vietos į kitą. Progesteronas atpalaiduoja raumenis, todėl maistas ilgiau virškinamas, todėl susidaro dujos. Maistas ilgiau išlieka storosios žarnos srityje, todėl skrandis gamina daugiau dujų. Be to, augant skrandžiui, gimdoje automatiškai atsiranda papildomas spaudimas, dėl kurio sulėtėja maisto virškinimas, todėl susidaro dujų kaupimasis.

Gydymas

Valgydami mažais valgiais visą dieną ir padidindami skysčių vartojimą, galite sumažinti skausmą. Be to, lengvi pratimai padeda pagerinti virškinimą ir sumažinti pilvo spazmus ankstyvojo nėštumo metu. Venkite valgyti maisto produktų, kurie gali sukelti dujų skausmą, pavyzdžiui, riebaus maisto, pupelių, kopūstų ir gazuotų gėrimų.

Brakstono Hikso susitraukimai

Braxton Hicks susitraukimai taip pat žinomi kaip praktiniai susitraukimai. Tai daugiau kaip klaidingi pavojaus signalai ir turėtų būti atskirti nuo tikrų susitraukimų. Šie susitraukimai atsiranda, kai gimdos raumenys susitraukia nuo kelių sekundžių iki minučių. Daugelis nėščių moterų pranešė, kad Braxton hacks jaučia, kad jų pilvo raumenys įsitempia, o skrandis pradeda kietėti. Brakstono šlaunys dažniausiai pastebimi trečiąjį nėštumo trimestrą. Jie gali sukelti moterims nepatogumų, tačiau nėštumo metu šie susitraukimai yra normalūs.

Gydymas

Geriant daug vandens ir atsipalaidavus, galima sumažinti skausmą, kurį sukelia Brakstono smūgiai. Pakeiskite savo padėtį, nes tai gali padėti sustabdyti klaidingus susitraukimus. Atsipalaiduokite ir pabandykite nusiraminti išsimaudydami šiltoje vonioje ar klausydamiesi muzikos.

Apvalių raiščių skausmas

Kai kūdikis bando prisitaikyti gimdoje, įsitempia gimda ir raiščiai, šis tempimas gali sukelti aštrų ar nuobodų pilvo, kirkšnių ir klubų skausmą. Be to, vaikščiojimas, čiaudėjimas ar kosulys gali sukelti apvalių raiščių skausmą. Apvalių raiščių skausmą dažniausiai patiria paskutinio nėštumo trimestro moterys.

Gydymas

Atsargiai atlikite judesius sėdėdami ar gulėdami, nes tai gali sumažinti raiščių sukeltą skausmą. Pabandykite sulenkti klubus, kai staiga kyla noras čiaudėti ar kosėti. Kasdienis tempimas taip pat gali padėti sumažinti apvalių raiščių skausmą.

Vidurių užkietėjimas

Jaučiatės užkietėję? Nesijaudinkite, tai yra dažniausias kiekvienos nėščios moters, su kuria turėjote susitikti, rūpestis. Tačiau ar kada nors susimąstėme, kas sukelia vidurių užkietėjimą nėščioms moterims? Vidurių užkietėjimą gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant hormonų sutrikimą, mažiau skysčių ar skaidulų suvartojimą, judėjimo trūkumą ir geležies tablečių vartojimą. Vidurių užkietėjimas nėščiai moteriai gali būti labai skausmingas ir nemalonus. Jie pradeda jausti silpnumą, diskomfortą, išsipūtimą ir susierzinimą.

Gydymas

Į savo kasdienybę įtraukite daugiau skaidulinių medžiagų, gerkite daugiau skysčių ir kasdien išgerkite 8-10 stiklinių vandens. Tai yra namų gynimo priemonės nėščių moterų vidurių užkietėjimui gydyti. Jei vidurių užkietėjimas vis dar išlieka, gydytojas gali rekomenduoti išmatų minkštiklius, skirtus tik nėštumui.

Skausmas dėl kūno pokyčių

Nėščioms moterims nėštumo pradžioje gali skaudėti kairę skrandžio pusę dėl organizme vykstančių pokyčių. Šis skausmas dažniausiai atsiranda dėl to, kad gimda ir kūnas bando suteikti vietos kūdikiui. Tačiau gali būti rimtesnė skausmo problema kairėje pusėje, dėl kurios gali prireikti skubios pagalbos.

Gydymas

Apatinės pilvo dalies skausmo gydymas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu 2 savaites arba skausmas kairėje skrandžio pusėje priklausys nuo skausmo priežasties. Taigi gydymas gali būti gydytojo rekomendacijos ir namų gynimo priemonių derinys. Venkite kelti sunkių svorių, darykite Kėgelio pratimus, kad sustiprintumėte dubens sritį, miegokite užsidėję pagalvę tarp kojų ar kelių, naudokite šildomąjį įklotą, bet niekada ne ilgiau nei 10 minučių vienu metu, taip pat galite naudoti nėščiųjų diržą papildomai atramai.


DUK

Klausimai 1. Ar skrandžio skausmai yra normalūs ankstyvojo nėštumo metu?

Taip, skrandžio skausmai ankstyvojo nėštumo metu yra normalūs reiškiniai, tačiau jei skausmas nesiliauja, nėščia moteris turėtų nedelsdama kreiptis į gydytoją.

Klausimai 2. Ar persileidimas jaučiasi kaip pilvo skausmas?

Nedidelis skrandžio skausmas ankstyvojo nėštumo metu paprastai gali reikšti, kad gimda, raumenys ir raiščiai plečiasi ir tempiasi. Tačiau jei moteris jaučia skausmą ir diskomfortą apatinėje pilvo dalyje, tai gali būti persileidimo požymis, todėl reikia skubios pagalbos.