Kokie yra auklėjimo patarimai naujai mamai?

Tapti tėvais – nepalyginama patirtis. Jaudulys ir džiaugsmas stebint, kaip auga tavo naujagimis, neprilygsta niekuo kitu. Šie neatrasti vandenys taip pat kelia daugybę klausimų ir abejonių. Pirmą kartą gimusios motinos dažnai svyruoja tarp ekstazės ir nerimo.

Šiais laikais naujai mamai patarimų netrūksta. Nuo interneto iki kiekvieno jus aplankančio giminaičio – kiekvienas gali pasiūlyti keletą tėvystės patarimų. Kartais geranoriški patarimai naujai mamai iš skirtingų šaltinių prieštarauja vienas kitam ir verčia galvoti, kuriuo vadovautis.

Koks geriausias patarimas tėvams?

Kiekviena nauja mama ar netrukus tapsianti mama susiduria su panašiomis emocijomis. Tik tie, kurie buvo tokioje padėtyje, gali pasiūlyti geriausią patarimą. Štai keletas patarimų naujagimiams pirmą kartą iš tų, kurie motinystės kelią žengė prieš jus.

Sužinokite apie žindymą

PSO patarimas naujoms mamoms yra toks, kad kūdikiai pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius turi būti maitinami tik krūtimi. Motinos pienas yra geriausias maistas, kurį gali gauti jūsų kūdikis, nes jis yra optimizuotas, kad atitiktų jo mitybos poreikius. Jis aprūpina juos reikiamais antikūnais ligoms apsisaugoti.

Žindymas laikomas natūraliausiu dalyku, kurį mama daro savo naujagimiui. Dėl šios priežasties tikimasi, kad žindymas bus paprastas ir nereikalauja išankstinio pasiruošimo. Tačiau daugeliui motinų niekas negali būti toliau nuo tiesos.

Daugelis naujų motinų susiduria su tokiomis problemomis kaip mažas aprūpinimas krūtimi, krūtų padidėjimas, apversti speneliai ir netinkamas fiksavimas. Jei žindymo metu susiduriate su problemomis, jūs nesate vieni. Baigėsi 70% moterų Indijoje susiduria su kai kuriomis žindymo problemomis.

Geriausias patarimas naujoms mamoms yra tai, kad apie žindymą turėtumėte sužinoti prieš gimstant kūdikiui. Naudokite internetinius išteklius arba lankykite internetines pamokas, kad suprastumėte įvairias maitinimo krūtimi padėtis ir būdus, kaip išspręsti dažniausiai pasitaikančias žindymo problemas. Tinkamos žinios padės jums susidoroti su viskuo, kas atsitiks jūsų žindymo kelyje.

Skaityti: Žindymas DUK

Nebijokite prašyti pagalbos

Nepriklausomai nuo to, kiek ruošiatės, naujagimis gali pateikti daug netikėtumų. Pirmąsias šešias ar aštuonias savaites kūdikiai tik formuoja rutiną. Jūsų kūnas taip pat daug išgyveno ir jam reikia laiko atsigauti. Gera žinia ta, kad pagalbos indėnų šeimoje netrūksta.

Visi jūsų artimieji ir draugai nori padėti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai paklausti. Dažnai naujos mamos mano, kad pagalbos prašymas yra silpnumo požymis. Jei paklaustumėte patyrusios mamos:Koks jūsų geriausias patarimas netrukus būsimai mamai?“ jie jums pasakys, kad nedvejotumėte prašyti pagalbos. Dažnai tai yra Dievo dovana. Taip pat pastebėsite, kad daugelis nori padėti, jei tik paprašysite.

Laikykitės atokiau nuo palyginimų

Gairės yra svarbi jūsų kūdikio vystymosi dalis. Jie pasakoja, kaip jūsų kūdikis lavina įvairius įgūdžius. Tačiau kiekvienas vaikas šiuos įgūdžius lavina skirtingu tempu.

Savo kūdikio lyginimas su kitais kūdikiais yra blogiausia, ką galite padaryti sau ir kūdikiui. Kai lyginate, nerimaujate, jei jūsų vaikas neperžengė ribos, kurią pasiekė kiti. Galite priversti savo kūdikį daryti tai, ko jis nėra pasirengęs.

Panašiai savęs lyginimas su kitomis motinomis yra dar viena triušio duobė, į kurią nenorite patekti. Socialiniuose tinkluose galite susidurti su daugybe mamų, kurios, atrodo, viską kontroliuoja ir kurios atrodo tobulos visais atžvilgiais. Atminkite, kad matote tik tai, ką jie pasirenka jums parodyti, todėl turite vengti lyginti save su kitais.

Praktikuokite kengūros priežiūrą

Kengūros priežiūra yra būtina norint padėti jums užmegzti ryšį su kūdikiu. Gydytojo patarimas naujai mamai beveik visada apima kasdienę kengūros priežiūrą.

Tai leidžia jums užmegzti ryšį su naujagimiu ir turi daugybę kitų privalumų jums ir kūdikiui. Tai padeda stabilizuoti kūdikio svorį, leidžia jaustis saugiau, skatina neurologinį vystymąsitaip pat padeda pagerinti pieno tiekimą.

Daugelis pirmą kartą gimdančių motinų dažnai nepaiso kengūros priežiūros. Tačiau jis turi daug įrodytų privalumų ir jokiu būdu neturėtų būti pamirštas. Tai dalis svarbiausių kūdikio priežiūros patarimų naujoms mamoms.

Raskite palaikymo grupę

Paramos sistema yra gyvybiškai svarbi naujai mamai. Jūsų šeima yra svarbus jūsų paramos sistemos aspektas, bet jūs turite rasti grupę kitų pirmą kartą gimusių motinų, kurios galėtų tapti jūsų gentimi.

Tokia grupė supranta, ką tiksliai išgyvenate, ir pateikia vertingų auklėjimo patarimų naujoms mamoms. Paramos grupė taip pat užtikrina, kad niekada nesijaustumėte vieniši.

Visada laikykitės gydytojo patarimo

Gydytojo patarimų laikymasis atrodo kaip akivaizdžiausias patarimas naujai mamai. Tačiau kiekvienas Indijos regionas turi savo tradicijas ir namų gynimo būdus, kaip gydyti įprastas naujagimių ligas.

Nors ši tradicinė išmintis veikia daugeliu atvejų, jos nėra patikimos ir netgi gali turėti neigiamą poveikį naujagimiams. Jūsų ligoninės gydytojai apie tai žinos ir gali paprašyti jūsų pasilikti nuo jų. Geriausias patarimas pirmą kartą gimusioms mamoms yra laikytis gydytojo patarimų, nepaisant šeimos spaudimo.

Miegokite, kai tik galite

Mažai kas gali jus paruošti nemigai, kuri tampa nuolatiniu jūsų palydovu keliems mėnesiams po kūdikio gimimo. Vienas iš labiausiai paplitusių patarimų naujagimiams pirmą kartą yra miegoti, kai kūdikis miega.

Tai gali atrodyti sunku įgyvendinti realiame gyvenime. Dėl namų ruošos darbų ir naujojo šeimos nario lankytojų jums bus sunku rasti tinkamo laiko miegui. Tačiau kiekvienu įmanomu atveju turite pabandyti pažvelgti į akis.

Niekada nemanykite, kad galite miegoti tik naktį. Snauskite ir dienos metu: net ir nedidelis snaudulys gali jaustis žvalus.

Skaityti: Dr. Shreya Dubey geri patarimai tėvystei

Mėgaukitės šiuo gražiu laiku

Nieko neprilygsta jausmui, kai laikote savo naujagimį ant rankų ir stebite, kaip jis auga. Tai magiška patirtis. Vienas geriausių pozityvios tėvystės patarimų – mėgautis šiomis akimirkomis iki galo. Jei jums įdomu, kokie yra geriausi tėvystės patarimai naujoms mamoms, tuomet būkite su savo kūdikiu ir pasinerkite į kiekvieną akimirką.

Skaityti: Ko tikėtis, kai jūsų kūdikis yra NICU

Aplankykite mūsų konsultantus mūsų Vaikų ir neonatologijos skyrius specialių naujagimių priežiūros patarimų, paaiškinimų ir nurodymų.