Kas yra dugno aukštis ir kūdikio augimas?

„Ar jau trečias trimestras? Jūsų kūdikis dabar yra persiko dydžio! Vaisiai ir daržovės jau ilgą laiką buvo naudojami vaisiaus augimui apibūdinti nėštumo metu. Nors tai yra naudingas būdas vizualizuoti kūdikio augimą daugumai iš mūsų, jūsų akušeris turi tikslesnę matavimo formą, kad galėtų stebėti jūsų mažylio augimą. Ši matavimo metrika vadinama „pagrindo aukščiu“.

Pasaulinės sveikatos organizacijos teigimu, dugno aukštis yra įprastas vaisiaus augimo vertinimo metodas. Matmenys apibrėžiami kaip atstumas centimetrais nuo gaktos kaulo iki gimdos viršaus. Tai naudinga nustatant, ar kūdikis yra mažas pagal nėštumo amžių.

Pasibaigus 24 nėštumo savaitei, dugno aukštis turėtų būti maždaug lygus nėštumo savaitei, ty jei esate 27 nėštumo savaitę, dugno aukštis idealiu atveju turėtų būti 27 centimetrai. Artėjant gimdymo datai, jūsų kūdikis pradės leistis į jūsų dubenį ruošdamasis gimdymui, todėl dugno aukštis pradės mažėti.

Tada gydytojas palygins jūsų dugno aukštį su standartiniu dugno aukščiu. Jei jūsų dugno aukštis yra mažesnis arba didesnis nei tikėtasi, arba padidėjimo greitis yra daugiau ar mažesnis nei tikėtasi, tai gali reikšti

  • Lėtas vaisiaus augimas
  • Daugiavaisis nėštumas
  • Žymiai didesnis nei vidutinis kūdikis
  • Oligohidramnionas (per mažas amniono skystis)
  • polihidramnionas (amniono skysčio perteklius)

Atsižvelgiant į tai, ką pastebėjo jūsų gydytojas, jūsų bus paprašyta atlikti ultragarsinį tyrimą, kad nustatytų sutrikimų priežastį ir atidžiai stebėtumėte nėštumą.

Svarbu atsiminti, kad dugno aukštis nėra tikslus mokslas. Moterims, kurių kūno masės indeksas (KMI) didesnis nei 30, dugno ūgio matavimas yra ne toks tikslus. Mokslininkai vis dar bando nustatyti, kiek tai veiksminga nustatant intrauterinio augimo apribojimą.

Skaityti: Ar saugu gerti šafrano (kezaro) pieną nėštumo metu ir ar tai paveiks mano kūdikio veido spalvą?

DUK

Klausimas: koks mano dugno ūgis 29 nėštumo savaitę?
Po 20 nėštumo savaičių jūsų dugno aukštis centimetrais turėtų būti maždaug lygus nėštumo savaičių skaičiui. Iš esmės, jei esate 29th nėštumo savaitę jūsų dugno aukštis būtų maždaug 29 centimetrai. Artėjant gimdymo datai (37–40 nėštumo savaitės), jūsų dugno aukštis pradės mažėti, kai kūdikis pradės leistis į jūsų dubenį.

Klausimas: ar tikslus dugno aukštis?
Dugno aukščio matavimas padeda nustatyti, ar vaisiaus augimas normalus, ar ne. Tačiau tai nėra tikslus mokslas. Kūno masės indeksas taip pat yra dugno aukščio tikslumo veiksnys. Gydytojas gali rekomenduoti ultragarsą, kad gautų tikslesnį vaisiaus augimo vaizdą.

Klausimai: Kada galiu pradėti matuoti dugno aukštį?
Jūsų gydytojas pradės registruoti jūsų dugno aukštį, kai baigsite 20 nėštumo savaičių. Jei pastebėsite kokių nors neatitikimų, gydytojas atidžiau stebės jūsų nėštumą ir rekomenduos atlikti papildomus diagnostinius tyrimus, kad nustatytų sutrikimų priežastis.

Skaityti: Vadovas, kaip padidinti kūdikio svorį 9 nėštumo mėnesį