Krūties vėžio stadijos pagal naviko dydį

Krūties naviko dydis gali suteikti gydytojams supratimo apie krūties vėžio atvejo sunkumą. Vėžio stadijų nustatymas remiantis šia informacija, limfmazgių būkle ir metastazėmis yra būtinas norint nustatyti ligos mastą, gydymo galimybes ir prognozę. Kiti veiksniai, padedantys planuoti vėžio gydymą, yra naviko vieta, ar jis išplito už krūties ribų, vėžio ląstelių atsiradimas ir hormonų receptorių buvimas.

Leiskite mums aptarti krūties vėžio naviko dydį ir stadijas per šiame straipsnyje pateiktą naviko dydžio lentelę ir kaip naviko dydis gali paveikti vėžio stadiją? Taip pat atkreipsime dėmesį į kitus veiksnius, turinčius įtakos vėžio stadijai, jo gydymui ir žmogaus perspektyvai.

TNM stadijų sistema krūties vėžiui gydyti

TNM yra populiariausias krūties vėžio stadijų sistemakur;

• T = pirminio naviko dydis
• N = jei vėžys išplito į artimus kaimyninius limfmazgius
• M = jei vėžys yra metastazavęs (vėžys išplito į tolimas kūno dalis)

T = naviko dydis

Norėdami išmatuoti naviko dydį prieš operaciją, gydytojai remiasi vaizdiniais tyrimais.

Standartiniai krūtų vaizdavimo metodai yra šie:

• Mammograma: Tai filmo mamografija, naudojama krūties audiniui vaizduoti. Jei buvote po menopauzės, turite riebalinį krūties audinį arba buvote nėščia, tai gali būti labai tiksli. Esant tankiam krūties audiniui, skaitmeninė mamografija yra patikimesnė.

• Krūties ultragarsas: Ultragarsas naudojamas diagnozuoti krūtų gabalėlius ar kitus sutrikimus. Ultragarso vaizdavimo metu garso bangos sukuria krūties nuotraukas. Tai laikoma mažiau tiksli nei mamografija.

• Krūtų MRT: Krūties MRT reikalingas norint išmatuoti, ar krūties audinys yra tankus, ar biopsija rodo, kad masė yra didesnė nei tikėtasi. Nors MRT gali suteikti aiškų jūsų naviko vaizdą, jis linkęs perdėti jo tikrąjį trimatį dydį.

Išanalizavęs vaizdinius tyrimus, krūties chirurgas gali apytiksliai nustatyti naviko dydį. Kai kuriose krūties vėžys atvejų nustatyti naviko dydį gali būti nesunku, tačiau kitiems tai gali būti sudėtingesnė. Ne visi krūties navikai yra lengvi ir apskritimo formos. Pavyzdžiui, auglys gali būti bulvės formos, jo visus matmenis sunku įžiūrėti. Kai kurie netgi turi daugiau netaisyklingų kraštų, todėl sunku įvertinti bendrą skersmenį.

TNM sistemoje naviko dydis skirstomas į keturias klases:

T-1 nuo 0 iki 2 cm
T-2 nuo 2 iki 5 cm
T-3 Didesnis nei 5 cm
T-4 Auglys gali būti bet kokio dydžio, kuris auga į krūtinės sienelę. Ši kategorija apima uždegiminį krūties vėžį.

N = Limfmazgio būklė

Kadangi vėžys gali patekti į jūsų limfinę sistemą, arčiausiai jūsų naviko esantys limfmazgiai turi ištirti, ar nėra vėžio ir mikrometastazių.

Jūsų chirurgas gali patikrinti limfmazgius palpuodamas (paliesdamas) odą tiesiai virš limfmazgio ir pastebėdamas, ką jie pastebi.

N-0 Negali jausti patinusių mazgų.
N-1 Jaučiamas tam tikras patinimas, kuris gali būti vėžiniai mazgai.
N-2 Limfmazgiai yra gumbuoti, patinę ir susikaupę.
N-3 Patinę limfmazgiai yra arti raktikaulio.

M = metastazės

Metastazės rodo, kad vėžys plinta į kitą kūno dalį, nei prasidėjo, ir toliau paveikia vėžio stadijas.

M-0 Limfmazgių mėginys buvo chirurginiu būdu pašalintas ir ištirtas, ir jie yra be vėžio.
M-1 Mazguose yra vėžio ląstelių arba mikrometastazių. Auglys prarado ląsteles už pradinės vietos, o vėžys randamas kitose kūno vietose.

Naviko dydis

Atlikdamas biopsijas ir vaizdinius tyrimus, chirurgas gali nustatyti apytikslį naviko matavimą. Norint priimti geriausius gydymo sprendimus, būtina turėti tikrąjį naviko dydį.

Po lumpektomijos ar mastektomijos proceso sujunkite pašalintą krūties audinį su biopsijos audiniu, kad ištirtumėte tikrąjį gabalėlio dydį. Patologinis naviko matas yra naviko dydžio standartas. Jūsų pooperacinės patologijos ataskaitoje apibendrinama visa krūties vėžio diagnozė.

Veiksniai, turintys įtakos krūties vėžio stadijoms

1. Hormonų receptorių būklė

Krūties vėžio stadijos metu gydytojai tiria naviko ląsteles, ar nėra hormonų receptorių. Receptoriai yra baltymai, reaguojantys į estrogeno ir progesterono hormonus. Gydytojai krūties vėžį apibūdina kaip estrogenų receptorius (teigiamus estrogenų receptorius arba ER). Jie taip pat vadina krūties vėžį progesterono receptoriais (teigiami progesterono receptoriai arba PR teigiami). Hormonų terapija paprastai yra veiksmingiausias gydymas hormonų receptorių atvejais.

2. HER2 būsena

Kitas veiksnys, į kurį reikia įtraukti krūties vėžio stadiją, yra HER2 būklė. Žmogaus epidermio augimo faktoriaus receptoriaus 2 (HER2) genas gali turėti įtakos krūties vėžio vystymuisi.
HER2 receptorių baltymas padeda kontroliuoti sveikų krūties ląstelių augimą, dalijimąsi ir atstatymą. Gydytojai patikrina HER2 būseną, kad pamatytų, ar šis receptorius viršija normalų lygį, ir tada vadina jį HER2 teigiamu vėžiu. Tokiais atvejais tikslinė terapija paprastai veikia geriausiai.

3. Vėžio ląstelių išvaizda

Kitas vėžio stadijos veiksnys yra tai, kaip vėžinės ląstelės pasirodo ar skiriasi. Po mikroskopu gydytojai skirsto vėžines ląsteles pagal jų išvaizdą į nevėžines ląsteles. Tos vėžio ląstelės, kurios yra artimos sveikoms ląstelėms, laikomos žemos kokybės. Šios vėžio ląstelės auga lėčiau. Vėžio ląstelės, kurios atrodo labai skiriasi nuo įprastų ląstelių, yra pripažįstamos kaip aukštos kokybės, ir jos linkusios greičiau augti.

Naviko dydis yra esminis veiksnys nustatant krūties vėžio stadiją. Nepaisant šio veiksnio, gydytojai taip pat atsižvelgia į keletą kitų veiksnių, įskaitant:
• Amžius

• Bendroji sveikata

• Asmeniniai pageidavimai, kai siūlomos gydymo galimybės

Ankstyva krūties vėžio diagnozė ir gydymas gali žymiai pagerinti žmogaus perspektyvą. Tačiau skirtingi žmonės turi skirtingą patirtį su krūties vėžiu.

Paskutinė mintis

Krūties vėžio naviko dydis yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių krūties vėžio stadiją. Ankstyva krūties vėžio diagnozė padeda gydytojui paruošti veiksmingesnį ir efektyvesnį gydymą. Jei turite daugiau klausimų dėl krūties vėžio požymių ar simptomų, užsisakykite vizitą pas mūsų krūties vėžio chirurgą arba skambinkite mums +91 124 4882248.