Miomų pašalinimas: ar man reikia operacijos dėl fibromų?

Fibromos yra maži išaugos gimdoje, ir ši būklė yra tokia dažna, kad maždaug 1 iš 3 moterų tam tikru gyvenimo momentu jos išsivysto. Daugeliu atvejų fibromų šalinti nereikia ir jos dažnai susitraukia laikui bėgant, ypač po menopauzės. Daugelis moterų tik atsitiktinai nustato, kad turi gimdos miomų per įprastą patikrinimą. Tačiau sužinoję, kad turite miomų, galite sunerimti, ypač vaisingo amžiaus moterims, kurios gali nerimauti dėl galimo poveikio jų vaisingumui.

Šiame straipsnyje Dr Deepika Aggarwal, vadovaujanti konsultantė akušerė ir ginekologė CK Birla ligoninėje, diskutuos kas yra fibroma ir kas jas sukelia? Ji taip pat aptars įvairias fibromų šalinimo operacijos galimybes ir kokias skirtingas sąlygas reikia gydyti?

Kas yra fibromos?

Miomos yra dažnos, tačiau gydytojams sunku nustatyti, kas jas serga, nes ne visi turi simptomų. Įvairiais skaičiavimais, fibroma gali sirgti 20–80 % jaunesnių nei 50 metų moterų.

Nors kartais fibromos gali išaugti iki didesnio dydžio, jos dažnai būna labai mažos. Daugelis žmonių, sergančių fibroma, nežino, kad jas turi. Žmonės, turintys besimptomių miomų, turėtų pasikonsultuoti su gydytojais, kad geriau suprastų savo miomas.

Kam gresia fibroma?

Keletas veiksnių lemia jūsų tikimybę susirgti fibroma, įskaitant:

 • Nutukimas
 • Šeimos fibroidų istorija
 • Menstruacijų pradžia jauname amžiuje
 • Vėlyvoji menopauzė
 • Vaikų neturėjimas

Kaip diagnozuojamos fibromos?

Miomos diagnozuojamos reguliariai tikrinant sveikatą gydytojams. Šios fibromos taip pat gali būti stebimos atliekant ginekologinį patikrinimą, dubens tyrimą ar prenatalinę priežiūrą. Kartais sunkus kraujavimas ir kiti simptomai, susiję su fibroma, gali įspėti gydytoją, kad diagnozės metu ištirtų fibromą. Gydytojas, naudodamas įvairius tyrimus, gali patvirtinti miomas, o šie tyrimai yra:

 • Ultragarsas: Tai neinvazinis vaizdinis testas, kurio metu garso bangomis sukuriamas vidaus organų vaizdas. Priklausomai nuo gimdos dydžio, ultragarsas gali būti atliekamas per transabdominalinį arba transvaginalinį.
 • Magnetinio rezonanso tomografija (MRT): MRT sukuria detalius vidaus organų vaizdus magnetų ir radijo bangų pagalba.
 • Kompiuterinė tomografija (KT): Rentgeno vaizdai naudojami detaliam vidaus organų vaizdui gauti.
 • Histeroskopija: Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas naudos ploną, lankstų vamzdelį su fotoaparatu, kad apžiūrėtų fibromus gimdos viduje.
 • Hysterosalpingografija (HSG): Tai yra detalios rentgeno nuotraukos. Pirmiausia suleidžiama kontrastinė medžiaga, o tada daroma gimdos rentgeno nuotrauka.
 • Sonohisterografija: Gydytojas naudoja nedidelį kateterį, kuris įdedamas į gimdos ertmę transvaginaliai, kad sukurtų aiškesnį gimdos vaizdą.
 • Laparoskopija: Gydytojas padarys nedidelį pjūvį apatinėje pilvo dalyje. Po pjūvio įkišamas plonas ir lankstus vamzdelis su kamera, kad būtų galima apžiūrėti vidaus organus.

Kokie yra fibromos simptomai?

Nors žmonėms, kuriems nėra simptomų, kartais nereikia jokios operacijos, kai kuriems pasireiškia simptomai ir šiems asmenims gali prireikti operacijos. Toliau pateikiami kai kurie fibromos simptomai, įskaitant

 • Pilvo skausmas
 • Pilvo spaudimas
 • Pilvo pūtimas
 • Skausmas lytinių santykių metu
 • Dažnas šlapinimasis
 • Sunkios ar skausmingos mėnesinės
 • Nugaros apacios skausmas
 • Lėtinės išskyros iš makšties

Turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, jei jaučiate diskomfortą ar skausmą. Fibromos yra gydomos, o gydymo pagalba jūsų simptomai gali pagerėti.

Kokie yra skirtingi fibromų tipai?

Gimdoje daugiausia yra keturių tipų fibroidų:

 1. Intramuralinės fibromos: Tai yra labiausiai paplitęs fibromų tipas. Šios fibromos išsivysto raumeninėje gimdos sienelėje ir gali padidėti tempiant gimdą.
 2. Subserozinės fibromos: Jie susidarė gimdos išorėje (žinoma kaip serozinė). Šios fibromos gali išaugti didelės, todėl viena gimdos pusė gali padidėti.
 3. Piktybinės fibromos: Šios fibromos yra sujungtos su gimdos sienele į kotelį panašiu augimu, vadinamu žiedkočiu.
 4. Pogleivinės fibromos: Šio tipo navikai išsivysto gimdos miometriumo viduryje. Šios fibromos nėra tokios dažnos kaip kitos rūšys.

Kokios yra fibroidų gydymo galimybės?

Gydytojas parengs gydymo planą, atsižvelgdamas į jūsų ligos istoriją, amžių ir fibromų dydį. Gydytojas taip pat gali pasiūlyti jums gydymo derinį.

Gydytojas gali paskirti įvairių vaistų hormonų kiekiui reguliuoti ir fibromų mažinimui.

Tradicinės chirurginės procedūros apima:

Pilvo miomektomija

Jei turite daug miomų, labai gilių ar didelių fibromų, gydytojas gali atlikti atvirą pilvo operaciją, kad pašalintų miomas. Randai po pilvo operacijos gali turėti įtakos būsimam vaisingumui.

Histerektomija

Ši operacija atliekama siekiant pašalinti gimdą, vienintelį nuolatinį miomų gydymo būdą. Histerektomija yra didelė operacija ir ji gali turėti įtakos jūsų vaisingumui.

Gimdos fibroidų embolizacija

Atlikdamas šią procedūrą, gydytojas įdės nedidelį kateterį į gimdos ar radialinę arteriją. Šis mažas kateteris padės blokuoti kraujo tekėjimą iš gimdos arterijos į fibromą. Kraujo tėkmės praradimas automatiškai sumažins fibromą ir pagerins fibromų simptomus.

Radijo dažnio abliacija (RFA)

RFA yra saugus ir veiksmingas gydymas moterims, turinčioms simptominių fibroidų. RFA gali būti pristatytas naudojant transvaginalinį, transcervikinį ar laparoskopinį metodą.

Ar reikia pašalinti visas fibrozes?

Ne visiems, sergantiems fibroma, reikia operacijos. Daugeliu atvejų žmonės, neturintys fibroidų simptomų, gali pasikonsultuoti su gydytoju, kad sužinotų, ar reikalingas bet koks gydymas. Stenkitės nepalikti šių miomų negydomų. Kai kuriais miomų atvejais gydytojas gali sėkmingai ją gydyti vaistais, pavyzdžiui, hormoninėmis kontraceptinėmis tabletėmis. Gydytojas taip pat gali pasiūlyti skausmą malšinančių vaistų ir kitų gydymo strategijų, kad palengvintų fibromos simptomus. Po menopauzės miomos gali susitraukti arba išnykti savaime, todėl besiartinančios menopauzės moterys, neturinčios sunkių simptomų, pasikonsultavusios su gydytoju gali nuspręsti gydymą atidėti.

Outlook

Miomų operacija gali pakeisti gyvenimą moterims, kurių fibromos ir jų simptomai prieštarauja jų gyvenimo kokybei. Operacijos gali pagerinti daugelį moters sveikatos ir gyvenimo aspektų. Jei reikia informacijos apie gimdos fibromą, galite rezervuoti susitikimą arba skambinti +91 124 4882248.

DUK

1. Ar galima išvengti miomų?

Apskritai, jūs negalite užkirsti kelio miomoms, tačiau galite sumažinti riziką susirgti miomomis, išlaikydami sveiką kūno svorį ir reguliariai tikrindamiesi dubens organus.

2 klausimai. Ar galiu pastoti, jei turiu gimdos miomų?

Ans. Taip, jūs galite pastoti, jei turite gimdos miomų. Prieš planuojant nėštumą, galima atlikti dubens tyrimus ir kitus sveikatos patikrinimus. Jei jums diagnozuota fibroma, gydytojas jums pasiūlys, kaip tęsti miomų stebėjimo planą. Kai kuriais atvejais fibroma gali sukelti nevaisingumą, todėl gali būti sunku nurodyti tikslią nevaisingumo priežastį. Tačiau moterys, turinčios fibroidų, gali pastoti po tinkamo fibroidų gydymo.

3 klausimai. Kokios yra namų gynimo priemonės ir natūralūs miomų gydymo būdai?

Ans. Yra keletas namų gynimo būdų ir natūralių fibroidų gydymo būdų, įskaitant:

 • Akupunktūra
 • Joga
 • Masažas
 • Karščio naudojimas nuo mėšlungio (venkite karščio, jei patiriate stiprų kraujavimą)
 • Dietos pokyčiai
 • Streso lygio palaikymas
 • Sveiko kūno svorio palaikymas

Klausimai 4. Kokie yra miomų šalinimo operacijos privalumai?

Ans. Fibromos pašalinimo operacijos nauda priklauso nuo operacijos tipo ir gali skirtis kiekvienam asmeniui. Atliekant histerektomijos operaciją, fibroma niekada neataugs. Kai kurie galimi privalumai yra skausmo malšinimas ir kraujavimo sumažėjimas.