Kai kurie bendri veiksniai, turintys įtakos vyrų nevaisingumui

Vaisingumas yra natūralus palikuonių gimimo procesas. Paprastai vyro vaisingumas yra susijęs su jo spermatozoidais. Vyrų nevaisingumo gydymas bėgant metams keitėsi labai minimaliai ir vis dar teikiamas kaip moterų nevaisingumo tęsinys, kuris gali būti taikomas, kai gydymas partnerei nepastojo. Spermos kiekis yra vienas iš veiksnių, lemiančių vyrų vaisingumas.

Labiausiai tikėtina, kad vyrai bus vaisingi, jei per vieną ejakuliaciją išleidžiamoje spermoje yra mažiausiai 15 milijonų spermatozoidų viename mililitre. Per mažas spermatozoidų skaičius ejakuliacijos metu rodo žemą vaisingumą. Spermos judėjimas arba judrumas taip pat yra svarbus vyrų vaisingumo rodiklis. Sperma turi judėti per moters gimdos kaklelį ir gimdą, kad pasiektų ir apvaisintų kiaušinėlį.

Spermos judrumas rodo vaisingumą, o judėjimas mažesnis nei 40%. mažas vaisingumas. Įvairūs veiksniai, tokie kaip aplinkos, genetiniai ir medicininiai, gali turėti įtakos vyrų vaisingumui. Kai kurie kiti veiksniai, turintys įtakos vyrų vaisingumui, yra šie: Netinkama hipofizės veikla gali turėti įtakos vaisingumui. Hipofizė signalizuoja sėklidėms gaminti testosteroną ir jo neveiklumą gali sumažinti vaisingumą. Spermos transportavimo sutrikimai. Sėklidžių liga. Senėjimas taip pat vaidina svarbų vaidmenį vaisingumui. Spermos judrumas ir spermatozoidų skaičius mažėja su amžiumi, ypač sulaukus 50 metų, o tai lemia mažesnį vaisingumą.

Veiksmai, kurių reikia imtis siekiant sumažinti riziką

Nors visiškai išvengti nevaisingumo sunku, norint sumažinti riziką, galima imtis šių priemonių:

 • Jei įmanoma, venkite radiacijos
 • Vengti sąlyčio su toksinėmis medžiagomis, pvz., rūkymas / pavojus darbe
 • Geros ir sveikos higienos palaikymas
 • Venkite ilgų, karštų vonių
 • Dėvėkite laisvus, suglebusius apatinius, venkite aptemptų apatinių

Moters ir vyro vaisingumo laipsnis mažėja su amžiumi, tačiau skirtingais būdais ir skirtingais etapais. Vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių vaisingumą, yra amžius. Viena iš priežasčių, kodėl vaisingumas mažėja su amžiumi, yra susijusi su spermos kiekiu ir kokybe. Iš pradžių spermos tūris mažėja su amžiumi. Jūsų pagaminamos spermos kiekis ir spermatozoidų gebėjimas judėti link kiaušinėlio nuolat mažėja, pradedant nuo 20 metų amžiaus.

Sperma susideda iš judrių spermatozoidų ir sėklinio skysčio, kuris perneša spermatozoidus ir pagerina jų apvaisinimo galimybes.

Norėdami pagerinti vaisingumą: –

 • Sveikai maitintis ir reguliariai mankštintis.
 • Nutukimo atveju svorio metimas gali padėti padidinti spermatozoidų skaičių.
 • Gyvenimo būdo pokyčiai taip pat padeda, pavyzdžiui, reguliariai miegoti, laikytis sveikos rutinos.

Didelis stresas, besaikis alkoholio vartojimas, per didelis rūkymas ir stiprių narkotikų vartojimas gali susikaupti ir pabloginti spermatozoidų skaičių. Jei kuris nors iš šių įpročių yra jūsų gyvenimo būdo dalis, stengdamiesi juos pakeisti gali padidėti jūsų tikimybė išlikti vaisingam. Vaisingumo specialistai naudingi ne tik moterims. Tais atvejais, kai jums ir jūsų antrajai pusei sunku pastoti, specialistas gali padėti kovoti su amžiumi susijusiomis vaisingumo problemomis. Kalbant apie nevaisingumo gydymą, dauguma sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų pirmiausia nukreipia pacientą įprastu gydymo būdu:

 • Jie skiria vaistus, kurie padėtų padidinti spermos gamybą / mobilumą.
 • Jie pataria vengti ilgų valandų maudymosi karštu vandeniu.
 • Jie skiria pacientui vaistus, kad pagerintų hormonų pusiausvyrą.

Kitais sunkiais atvejais gydytojai siūlo tokius gydymo būdus kaip dirbtinis apvaisinimas, apvaisinimas in vitro (IVF) arba donoro spermos procedūra.

Mes stengiamės suteikti jums geriausią gydymą su didžiausiu rūpestingumu ir mūsų Vaisingumo departamentas turi vieną didžiausių IVF centrai Gurgaone turinti daugiau nei 100 metų komandos patirtį ir 55% IVF sėkmės rodiklį.

Jei jums reikia daugiau patarimų šiuo klausimu, nedvejodami susisiekite su vienu iš mūsų Vaisingumo ir IVF ekspertas, Daktaras Pankajus Talwaras Southend vaisingumo ir IVF centre, CK Birla ligoninėje. Užsisakykite susitikimą šiandien.