Pilvas po gimdymo: kada jis praeis

Pirmieji keli jaunos mamos gyvenimo mėnesiai gali būti gražūs, sunkūs ir labai naudingi, jei rūpinsitės savimi, kaip ir savo mažyliu. Tokie aspektai kaip savęs vertinimas, teigiama psichinė sveikata ir tinkami mitybos įpročiai tampa svarbesni, o ne vien siekiant tokių tikslų kaip svorio metimas.

Daugelis naujų mamų taip pat yra pasiryžusios kuo greičiau prarasti visus pilvo riebalus po gimdymo. „Kaip numesti svorio po nėštumo?”, „Per kiek laiko išnyksta pilvas po gimdymo?”, tokie klausimai kartais gali virsti manija. Tačiau svorio metimas geros sveikatos ir gerovės kaina gali būti žalingas. Blogi įpročiai, tokie kaip greitos dietos, gali greičiau priaugti svorio, jau nekalbant apie prastą fizinę ir psichinę sveikatą.

Štai kaip galite pasiekti savo pogimdyminio pilvo svorio metimo tikslus, darydami tai švelniai ir maitinant jūsų kūną.

Valgykite taip, kaip prarasti pilvą po gimdymo

Siekiant lėto ir pastovaus pilvo praradimo po gimdymo, yra tam tikros naudos, o vienas iš būdų tai užtikrinti yra jūsų dieta yra supakuota su visomis jums reikalingomis medžiagomis.

A atliktas bandomasis tyrimas rodo, kad kai naujos motinos laikosi DASH (dietinis požiūris į hipertenzijos sustabdymą), kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas sveikai mitybai, tai ne tik sumažino svorio, bet ir padėjo joms visam laikui jo atsikratyti.

DASH dieta skatina rinktis maistingą maistą, visiškai nedraudžiant valgyti kokio nors konkretaus maisto. Kai kurie pagrindiniai dietos aspektai yra šie:

  • Vartokite daugiau skaidulų turinčio, maistingo maisto, pavyzdžiui, nesmulkintų grūdų, vaisių ir daržovių
  • Valgykite daugiau liesos mėsos, pavyzdžiui, paukštienos
  • Įskaitant riebalų šaltinius, tokius kaip riešutai, augalinis aliejus ir lęšiai
  • Raudonos mėsos vartojimo apribojimas
  • Venkite perdirbto maisto ir gėrimų, kuriuose yra pridėto cukraus

Valgymas laiku taip pat tikrai padeda pagerinti medžiagų apykaitą, todėl padeda greičiau numesti svorio. Prieš atlikdami esminius dietos pakeitimus, pasikalbėkite su savo gydytoju suprasti galimą riziką ir naudą.

Pakelkite savo fizinio aktyvumo lygį

Nesvarbu, ar vaikščiojate, ar užsiimate bet kokia kita fizine veikla, tai padeda sukurti rutiną, kuri nuolat padeda pagerinti medžiagų apykaitos lygį. Kasdien atliekant pilvo pratimus po gimdymo, pavyzdžiui, traškant pilvą, galite įveikti bet kokį jūsų mintis slegiantį „pilvo po kūdikio“ stresą.

Šiomis dienomis internete galima rasti daugybę treniruočių, ypač mamoms, norinčioms atsikratyti pilvo riebalų po nėštumo ir įtempti tuos raumenis. Taip pat populiarėja treniruotės „Kūdikis ir aš“, ypač su mamomis, kurios neturi pagalbos namuose; kūdikis taip pat gali smagiai leisti laiką su mama! Įsitikinkite, kad vadovaujatės patikimu instruktoriumi ir treniruodamiesi nepatiriate nuovargio.

Jei kiltų kokių nors medicininių komplikacijų, prieš pradėdami bet kokias įtemptas procedūras būtinai gaukite gydytojo sutikimą.

Investuokite į savo psichinę sveikatą

„Kaip numesti kūdikio svorį?“, nors tai yra svarbus prioritetas naujagimiams, be jokios abejonės, dėmesys emocinei gerovei yra toks pat svarbus kaip fizinis pasirengimas. Svarbu rūpintis savimi ir mažyliu. Svarbus svorio metimo kelionės aspektas, į kurį vargu ar skiriame daug dėmesio, yra teigiamos psichinės sveikatos vertės pripažinimas.

Joga

Pristatome kasdien pranajamos (kvėpavimas) ir asanos (jogos pozos) padeda pagerinti bendrą psichinę sveikatą ir spręsti įprastas ligas, tokias kaip pogimdyminė depresija.

Emocinis reguliavimas

Saugokitės tokių simptomų kaip didžiulis liūdesys ar pyktis be jokio įspėjimo, jausmas, kad visą dieną reikia judėti, nerimas, kaltė ir susierzinimas.

Meditacija

Išlikti ryšiui su savimi ir savo poreikiais medituojant yra galinga patirtis. Internete yra keletas meditacijų, ypač skirtų naujoms mamoms, ir jos gali padėti atsipalaiduoti ir protiškai atsipalaiduoti, ypač jei jos praktikuojamos kiekvieną dieną, net jei tai trunka vos kelias minutes.

Prašo pagalbos

Be to, prašyti artimųjų pagalbos, kai jos reikia, pokalbiai su draugais ir šeima bei informuoti apie savo poreikius – visa tai yra sveika praktika.

Žiūrėkite vaizdo įrašą, kuriame gydytoja Aruna Kalra (CK Birla ligoninės akušerijos ir ginekologijos direktorė) dalijasi svarbiais patarimais, kaip numesti svorio po gimdymo.

Įsitikinkite, kad miegate, kai miega jūsų kūdikis

Žmogaus kūnas, nuolat nemiegantis, sukelia domino efektą, kuris sulėtina medžiagų apykaitą. Tai skatina streso hormono kortizolio išsiskyrimą, kuris signalizuoja jūsų kūnui, kad jis turi taupyti energiją, sėdėdamas ant riebalų, ypač pilvo riebalų po nėštumo. Miego trūkumas taip pat sukelia kitokį elgesį, pavyzdžiui, streso valgymą, dirglumą ir dėmesio stoką.

Tačiau miego trūkumas yra kažkas, ko auka taip pat yra naujos mamos, nes jos visada siekia pirmiausia atsižvelgti į kūdikio poreikius. Vieno šimtmečio išbandytas ir patikrintas įsilaužimas, kuris veikia, yra miegoti, kai miega jūsų kūdikis.

Reguliarus žindymas turi daug privalumų

Kūdikio maitinimas krūtimi iki šešių mėnesių ar daugiau padeda susikurti natūralų imunitetą. Pats ekologiškiausias būdas suprasti, kaip dažnai žindyti, yra sekti kūdikio pavyzdžiu.

Galbūt to nesuvokiate, tačiau vienas iš unikalių reguliaraus žindymo šalutinių poveikių yra greitesnis svorio kritimas, ypač pilvo riebalai po nėštumo. Tai taip pat padeda daug greičiau atkurti pradinį gimdą. Kitas unikalus privalumas yra tai, kad tai padeda sumažinti diabeto riziką, krūties vėžys ir kiaušidžių vėžys jaunoms motinoms.

Žindymo metu ypač svarbu palaikyti hidrataciją. Vartoti vandenį, pieną ir sultis. Įtraukite veganiško pieno produktų, tokių kaip migdolų ir žemės riešutų, kurių maistinė vertė yra didelė.

Skaityti: Ką daryti, kad po nėštumo nenukristų krūtys

Pabaigai

Motinystė gali būti dar malonesnė patirtis, jei anksti įnešite į ją pusiausvyrą ir harmoniją. Kurdami teigiamus asmeninius įpročius būsite emociškai ir fiziškai stipresni ir paskatinsite greičiau pasiekti užsibrėžtus svorio metimo tikslus po gimdymo.

Taigi nustatykite naujas rutinas, gaukite reikiamą mitybą ir palaikymą ir paruoškite gražią kelionę jums ir jūsų vaikui.

DUK

1. Kodėl po gimdymo sunku atsikratyti pilvo riebalų?

Jūsų pilvas yra pagrindinis kūno riebalų sandėlis, ypač nėštumo metu. Taigi natūralu, kad po gimimo prireiks šiek tiek laiko, kol pilvo riebalai išnyks.

2. Kas geriau, naudojant vyniotinį ar diržą po gimdymo?

Po gimdymo pilvo rišimas yra sena tradicija, suteikianti paramą ir paguodą naujoms mamoms. Nesvarbu, ar naudojate specialų diržą po gimdymo, ar įvyniojimą, poveikis yra toks pat. Tačiau būkite atsargūs ir neapvyniokite per stipriai, nes tai gali pernelyg slėgti jūsų gimdą.

3. Kaip psichinė sveikata gali padėti mano svorio metimui po gimdymo?

Gimdymas yra intensyvi patirtis, po kurios seka dar intensyvesnė priežiūros rutina ateinančius šešis jūsų ir jūsų kūdikio gyvenimo mėnesius. Gera psichinė sveikata leis jums būti motyvuotiems ir daugiau investuoti į savo pačių rūpinimąsi, tiek į kūdikio gerovę.

Taip pat skaitykite: 4 Komplikacijos po gimdymo, kurias turite stebėti