Saugokitės šių įspėjamųjų nėštumo požymių

Sveikiname su nėštumu! Dabar galite pasiruošti per ateinančius 9 mėnesius patirti emocinių ir fizinių pokyčių kalnelius. Nors nėštumas dažniausiai yra džiaugsmingas gyvenimo įvykis, tai taip pat laikas, kai reikia būti atsargiems. Turite būti informuoti ir kiekviename žingsnyje praktikuoti budrumą. Todėl svarbu žinoti apie įspėjamuosius nėštumo požymius.

Šiame straipsnyje Dr Astha Dayal, viena iš geriausi akušeriai Gurgaone paaiškina dažniausiai pasitaikančius įspėjamuosius ženklus nėštumo metu.

Faktai apie įspėjamuosius nėštumo požymius

  • UNICEF Indijos duomenimis, su nėštumu susijusios komplikacijos yra dažna jaunesnių mergaičių mirties priežastis.
  • Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, Indija yra didžiausia priešlaikinių gimdymų šalis.
  • Apie 800 moterų visame pasaulyje pamiršta nuo gimdymo komplikacijų.

Kokie yra įspėjamieji nėštumo požymiai?

Galite tikėtis, kad pajusite nėštumo pasekmes, nes auginti vaiką pilvo viduje nėra lengva užduotis. Tačiau kartais moteris gali jausti blogus nėštumo simptomus. Šių simptomų nereikėtų painioti su įprastais kūno pokyčiais.

Nėštumo metu turėtumėte aktyviai stebėti savo sveikatą ir būti budriems dėl šių įspėjamųjų ženklų:

1. Kraujavimas iš makšties

Kraujavimą nėštumo metu sukelia įvairios priežastys. Pirmąjį trimestrą kraujavimas iš makšties gali būti a negimdinio nėštumo požymis. Negimdinis nėštumas yra tada, kai embrionas implantuojamas už gimdos ribų. Negimdinis nėštumas gali sukelti komplikacijų motinai ir vaikui.

Kraujavimas nėštumo metu, antrąjį trimestrą, gali rodyti a nėštumo praradimas arba persileidimas.

Nors kraujavimas paskutiniame trimestre yra placentos atsitraukimo požymis. Bet kuriuo nėštumo laikotarpiu kraujavimas turėtų būti laikomas įspėjamuoju ženklu. Turėtumėte pasikonsultuoti su savo ginekologu, net jei atsiranda dėmių, o ne intensyvi kraujotaka.

2. Nuolatinis nugaros skausmas nėštumo metu

Nėštumo metu į stiprų nugaros skausmą negalima žiūrėti švelniai. Keletas jūsų kūno pokyčių gali sukelti tam tikrą diskomforto lygį. Nepaisant to, nuolatinis nugaros skausmas nėštumo metu reikalauja klinikinės priežiūros.

3. Galvos svaigimas

Skirtingai nuo populiarios nuomonės, alpimas nėštumo metu nėra dažnas. Galite tikėtis, kad pajusite tam tikrą apsvaigimą. Tačiau nėštumo metu alpti ar labai svaigti galva nėra sveikas ženklas.

4. Stiprus pykinimas ir vėmimas

Pirmąjį nėštumo trimestrą labai dažnai jaučiamas pykinimas ir vėmimas. Šie simptomai populiariai vadinami „rytiniu pykinimu“.

Tačiau jei šie simptomai išlieka ilgesnį laiką, tai gali kelti susirūpinimą. Šis įspėjimas apie nėštumą taip pat gali sukelti būklę, vadinamą hyperemesis gravidarum. Pernelyg didelis pykinimas ir vėmimas gali išsausinti jūsų kūną ir pakenkti vaisiaus sveikatai.

5. Galvos ir pilvo skausmas nėštumo metu

Jūsų hormonai gali būti dažno galvos ir pilvo skausmo priežastis nėštumo metu. Tačiau jei jūsų skausmai yra nuolatiniai ir nepakeliami, jums gali tekti kreiptis į ginekologą.

Nuolatinis skausmas yra vienas iš blogų nėštumo simptomų. Tai gali rodyti aukštą kraujospūdį ir sukelti preeklampsiją (mirtiną nėštumo komplikaciją).

6. Regėjimo pasikeitimas

Staigus regėjimo pokytis arba neryškus matymas yra vienas iš pagrindinių nėštumo simptomų, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti. Šis įspėjamasis ženklas yra preeklampsijos arba gestacinės hipertenzijos rodiklis.

7. Skausmingas šlapinimasis

Jei šlapinantis jaučiate skausmą ar deginimą, galėjote užsikrėsti šlapimo takų infekcija (UTI). Negydomas šis įspėjamasis ženklas gali sukelti kitas rimtas infekcijas ar net priešlaikinis gimdymas.

8. Niežulys

Vienas iš rimčiausių nėštumo simptomų, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti, yra viso kūno niežėjimas. Tai gali būti cholestazės požymis nėštumo metu.

Cholestazė yra kepenų liga. Sergant šia liga, tulžies sulčių gamyba iš tulžies pūslės sustabdoma arba sutrinka. Cholestazė nesudaro jokio bėrimo.

Odos sausumas ir niežėjimas nėra neįprasti nėščioms moterims. Jūsų oda išsitempia, kad prisitaikytų prie kūdikio, ir laikui bėgant gali išsausėti. Nepaisant to, jei niežulys yra stiprus ir nekontroliuojamas, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

9. Ankstyvieji susitraukimai

Ankstyvieji gimdos susitraukimai gali būti priešlaikinio gimdymo požymis. Priešlaikinis gimdymas yra tas, kuris prasideda iki 37 nėštumo savaitės. Priešlaikinis gimdymas gali sukelti daugybinių gimdymo komplikacijų.

Kartais nėščia moteris gali supainioti šiuos susitraukimus kaip netikrą gimdymą. Turėtumėte paprašyti savo OB-GYN paaiškinti skirtumą tarp tikrojo ir netikro gimdymo.

10. Kūdikio aktyvumo sumažėjimas

Per 9 nėštumo mėnesius priprasite prie įvairių jūsų kūdikio judesių. Šiuos judesius galite pradėti jausti nuo 18 iki 25 nėštumo savaitės.

Jūsų kūdikis suksis, spardys ir plaksis. Jei jaučiate, kad ši veikla mažėja, turėtumėte susisiekti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Labai svarbu stebėti šiuos judesius laikui bėgant.

Galite atsigulti ir pastebėti, kiek laiko užtrunka, kol jūsų kūdikis 10 kartų spardosi, voliojasi ar suplaksuoja. Galite suvalgyti lengvą užkandį ir vėl atsigulti, jei daugiau nei valandą nepastebėsite jokio judesio.

11. Vandens laužymas

Jei iki 37 savaitės jaučiate, kad makštimi teka skysčiai, tai turėtumėte laikyti įspėjamuoju nėštumo ženklu. Šis reiškinys rodo ankstyvą membranų plyšimą.

12. Staigus svorio padidėjimas arba patinimas

Neabejotina, kad nėštumo metu priaugsite svorio, tačiau svorio padidėjimas yra susijęs su kojų ir rankų patinimu, gali būti preeklampsijos požymis.

Kai kurie iš pirmiau nurodytų simptomų klaidingai interpretuojami kaip įprasti reiškiniai nėštumo metu. Štai kodėl svarbu šviesti save ir savo partnerį apie blogus nėštumo simptomus.

Neturėtumėte panikuoti, jei pasireiškia bet kuris iš šių netipinių simptomų. Tiesiog susisiekite su savo OB-GYN ir kreipkitės į klinikinę intervenciją. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas įvertins jūsų situaciją ir pasiūlys atitinkamą gydymą.

Baigiamoji pastaba

Besilaukianti mama turėtų aktyviai stebėti savo sveikatą. Galite turėti užrašų knygelę, kad pabrėžtumėte visus įspėjamuosius nėštumo požymius. Taip pat turėtumėte išsamiai pasitarti su savo ginekologu, kokie yra įspėjamieji nėštumo požymiai.

Jei norite daugiau sužinoti apie motinos sveikatą nėštumo metu, galite užsisakyti susitikimą su Dr Astha Dayal, akušerė ir ginekologė CK Birla ligoninėje.

Taip pat skaitykite: Patarimai, kaip užtikrinti sveiką nėštumą