Sužinokite viską apie nėštumo amžių iš pirmaujančių akušerių

Kas yra gestacinis amžius?

Laikotarpis nuo pastojimo iki gimdymo vadinamas nėštumo laikotarpiu. Tai laikotarpis, per kurį kūdikis vystosi motinos įsčiose. Todėl gestacinis amžius dažniausiai naudojamas apibūdinti, kiek nėštumo laikotarpis yra tam tikru momentu. Paprastai jis matuojamas savaitėmis.

Kodėl nėštumo laikotarpis yra toks svarbus?

Nėštumas turi būti atidžiai stebimas, kad jis būtų sklandus ir be komplikacijų. Štai kodėl nėštumo laikotarpis tampa gyvybiškai svarbia informacija, reikalinga gydytojams. Tai padeda jiems nustatyti tinkamą laiką atlikti įvairius kūdikio ir mamos sveikatos tyrimus ir vertinimus skirtinguose nėštumo momentuose.

Kaip apskaičiuoti nėštumo amžių?

Nykščio taisyklė yra tokia: mes pradedame nuo pirmosios būsimos motinos paskutinio mėnesinių ciklo dienos iki tos datos, kurią šiuo metu esame prieš gimdymą. Nėštumo laikotarpis baigiasi gimdant, tačiau jį galima nustatyti prieš gimdymą arba po jo.

Įprastas nėštumo laikotarpis trunka nuo 38 iki 42 savaičių. Štai kodėl nėštumo amžius taip pat matuojamas savaitėmis. Vaikas, gimęs nepasibaigus 37 savaitėms, laikomas neišnešiotu. Ir jei jie gimsta po 42-osios savaitės, jie laikomi subrendę.

Nėštumo amžių iki gimimo galima nustatyti ultragarsu, kai jūsų sveikatos priežiūros partneris išmatuos kūdikio dydį, ypač jo galvos, pilvo ir šlaunies kaulo dydį. Tai aiškiai parodo kūdikio vaisiaus vystymąsi gimdoje.

Nėštumo amžių galima išmatuoti po gimimo fiziškai ištyrus naujagimio svorį, ilgį, galvos apimtį, gyvybines funkcijas, refleksus, laikyseną, raumenis, odą ir plaukus. Kai kūdikio nėštumo amžius yra lygus jo kalendoriniam amžiui, sakoma, kad kūdikis yra tinkamas nėštumo amžiui (AGA). Šių vaikų mirtingumas mažesnis nei tų, kurie gimsta per maži (SGA) arba dideli (LGA) jų nėštumo amžiui.

Kokie yra skirtingi nėštumo amžiaus vertinimo metodai?

Bėgant metams ultragarsas tapo tikslus nėštumo amžiaus nustatymo metodas, ypač atliekant transvaginalinių ir transabdominalinių zondų vertinimus. Pirmuoju nėštumo trimestru pirmenybė teikiama transvaginaliniam USG. Štai keletas sonografinių nėštumo amžiaus vertinimo metodų:

 • Pirmojo trimestro pasimatymas: USG per pirmąsias 13 savaičių ir 6 dienų pateikia geriausią nėštumo amžiaus įvertinimą. Čia transvaginalinis metodas dažnai suteikia aiškesnį ir tikslesnį vaizdą. Nėštumo maišelis ir trynio maišelis yra pirmieji matomi žymenys, tačiau kartais jie nelabai koreliuoja su nėštumo amžiumi.
 • Antrojo trimestro pasimatymas: Jei jis nenustatomas pirmąjį trimestrą, vaisiaus vainiko iki pasturgalio matavimas laikomas tinkamu būdu antrojo trimestro vystymuisi įvertinti, nes kūdikis yra didesnis ir geriau apčiuopiamas atliekant USG vaizdą.
 • Dubowitzo metodas: Tai senas, bet patikrintas metodas, kai postnatalinis nėštumo amžius nustatomas taškais, remiantis fiziniais ir neurologiniais tonuso, modelių, refleksų, judesių, anomalijų ir elgesio vertinimais. Aukštesni balai reiškia didesnę brandą.
 • Naujas Ballardo rezultatas: Tai patobulinta postnatalinė balų sistema, naudojama neišnešiotiems kūdikiams. Jis įvertina 6 fizinės brandos komponentus: odą, lanugo, padų raukšles, krūtis, ausis / akis ir lytinius organus. Ir šeši neuromuskuliniai komponentai: laikysena, riešas, rankos atatranka, kulnas iki ausies ir kt.
 • Kiti metodai:
  • Biparietalinis skersmuo (BPD) yra gerai ištirtas metodas. Naudojant apkabos funkciją, išmatuojamas išorinis proksimalinės kaukolės kraštas ir lyginamas su vidiniu distalinės kaukolės kraštu. Vertė nurodo biparietalinį skersmenį.
  • Galvos apskritimas (HC) yra geras įvertinimas ir naudingas kliniškai įvertinti augimo sutrikimus. Naudodamas suporto funkciją ir elipsinį matavimo įrankį parodys kalvariumo perimetro matavimą.
  • Šlaunikaulio ilgis (FL) yra ryškus rodiklis, nes ultragarsu jis pasirodo per 10 savaičių dėl savo dydžio ir tankio.
  • Pilvo apimtis (AC): šį biometrinį parametrą sunku išmatuoti, bet jis naudingas vaisiams, turintiems kaukolės ar galūnių anomalijų.

Tačiau yra ir kitų nesonografinių metodų, naudojamų nėštumo amžiui matuoti.

 • Naegele taisyklė: paskutinių menstruacijų data, pridėjus 1 metus ir 7 dienas, atėmus 3 mėnesius. Daugeliu atvejų ji nurodo apytikslę pristatymo datą. Čia gyvybiškai svarbi įvestis yra paskutinių žinomų menstruacijų data, kuri vadinama vaisiaus pradžios data.
 • Gimdos dydis: nėštumo metu gimda padidėja, kad tilptų kūdikis. – Maždaug 12 savaičių jis tampa pakankamai didelis, kad būtų jaučiamas virš gaktos simfizės.
 • 16 savaičių gimdos dugnas gali būti tarp bambos ir gaktos simfizės.
 • 20 savaitę dugną galima rasti šalia bambos.

Tikslus nėštumo amžiaus nustatymas yra vaisingumo ekspertų ir ginekologų užduotis. CK Birla ligoninės, Motinos ir vaiko skyriaus ekspertų komanda ne tik padės sklandžiai planuoti nėštumą, bet ir reguliariai vertins Jūsų ir Jūsų kūdikio sveikatą bei vystymąsi, kad būtų galima operatyviai nustatyti galimas komplikacijas, kurių galima visiškai išvengti.

DUK:

Koks nėštumo amžius dažniausiai pasireiškia persileidimui?

Persileidimas dažniausiai įvyksta pirmąjį nėštumo trimestrą. Įprastas nėštumo laikotarpis yra apie 12 savaičių. Tačiau reikia pažymėti, kad pirmasis trimestras yra laikas, kai dauguma persileidimų įvyksta asmeniui nežinant, kad yra nėščia. Dėl priešiškos aplinkos gimdoje apvaisintas kiaušialąstė neišsivysto ir organizmas persileidžia nėštumui.

Koks nėštumo laikotarpis laikomas persileidimu?

Kai nėštumas nutrūksta anksčiau nei 24 savaites, tai vadinama persileidimu. Persileidimai yra dažni pirmąjį trimestrą dėl kūdikio vystymosi problemų įsčiose. Tai gali įvykti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, net iki 14 savaičių.

Ar nėštumas toks pat kaip trimestras?

Visiškas nėštumas trunka 9 mėnesius. Norint įvertinti kūno pokyčius ir vaisiaus vystymąsi, šie devyni mėnesiai suskirstyti į 3 lygias dalis po tris mėnesius. Štai kodėl jie vadinami trimestrais. Tačiau nėštumo amžius matuojamas savaitėmis, todėl tai nėra tas pats, kas trimestras. Bet jei nėštumas baigėsi 13 nėštumo savaičių, jis baigė trimestrą. Nėščiajai mamai taikomi trimestrai, augančiam kūdikiui – nėštumo amžius.

Kuo skiriasi gestacinis amžius ir vaisiaus amžius?

Gestacinis amžius matuojamas nuo pirmosios LMP dienos arba paskutinių mėnesinių. Vaisiaus amžius skaičiuojamas nuo faktinės pastojimo datos, ty nuo moters ovuliacijos. Tai reiškia, kad vaisiaus amžius maždaug dviem savaitėmis atsilieka nuo nėštumo amžiaus, kuris yra tikrasis vaisiaus amžius.