Gimdymas vandeniu: nauda, ​​rizika ir daugiau

Kokia būtų jūsų pirmoji prielaida, jei prašytume pagalvoti apie gimdymą? Kaip ir daugelis iš mūsų, jūsų mintys greičiausiai bus apie gimdymo ir gimdymo procesą ir su juo susijusį nepakeliamą skausmą. Tačiau ką daryti, jei pasakysime, kad yra būdų, kaip sumažinti šio deginančio skausmo intensyvumą? Gimdymas vandenyje yra viena iš tokių pristatymo alternatyvų moterims.

Gimdymas vandenyje yra tradicinis moksliškai pagrįstas metodas, kuris palengvina motinos skausmą ir siūlo sklandų kūdikio perėjimą.

Šiame straipsnyje Dr Deepika Aggarwal, pirmaujanti akušerė ir vandens gimdymo ekspertė, papasakos viską, ką turime žinoti kas yra gimdymas vandenyje pristatymas ir koks jis yra gimdymas vandenyje.

Kas yra gimdymas vandenyje?

Gimdymas vandenyje įgauna didelį populiarumą metro miestuose. Nepaisant pastarojo meto šlovės, praktika gimdymas gimdymo metu datuojamas beveik 200 metų senumo. Manoma, kad pirmasis incidentas įvyko 1803 m. Prancūzijoje, kai moteris, kuri gimdė ilgiau nei 48 valandas, gydytojo patarimu nusprendė eiti į vonią. Vėliau vandens gimdymo metodas buvo naudojamas, nes pagimdė vaiką be jokių komplikacijų.

Gimdymo vandenyje metodas yra gimdymo galimybė, kai dalį gimdymo ar gimdymo (arba abiejų) praleidžiate panirę į vandenį. Ši technika gali būti taikoma vonioje ar baseine, iš dalies užpildytame šiltu vandeniu.

Gimdymo vandenyje procesas yra saugus būdas pasveikinti savo kūdikį šiame pasaulyje, griežtai prižiūrint kvalifikuotam ekspertui ir slaugytojų komandai.

Kokie yra gimdymo vandenyje pranašumai?

Gimdymo vandenyje procesas nėra plačiai suprantama sąvoka dėl su ja susijusių klaidingų nuomonių ar baimių. Nepaisant to, gimdymo vandenyje privalumai nusveria šias klaidingas nuomones.

Gimdymas vandenyje turi įvairių privalumų, todėl moterims tai yra tinkamiausia gimdymo galimybė.

 • Atsipalaidavimo privalumai: Vienas iš pirminių gimdymo vandenyje privalumai yra pasitenkinimas, kurį ji teikia motinai ir kuris, kaip žinoma, mažina vaisiaus komplikacijos. Dalies kūno panardinimas į šiltą vandenį padės nuraminti įsitempusius nervus ir raumenis. Šis raminamasis poveikis dar labiau sumažins jūsų nerimą. Taigi, gimdymas vandenyje suteikia jums didesnį lengvumo lygį, o likusį procesą jums palengvina.
 • Natūralus skausmo malšinimas: Gimdymo vandenyje metu naudojamas šiltas vanduo veikia kaip a natūralus skausmo malšintuvas. Panardinimas į vandenį gali padėti sumažinti kraujospūdį. Kaip aptarta aukščiau, šiltas vanduo taip pat ramina jūsų nervus, todėl nerimauju. Dėl to jūsų kūnas išskiria hormoną, žinomą kaip endorfinas, kuris dar labiau sumažina skausmo stiprumą.
 • Kontrolės jausmas: Kai esate vandenyje, jūsų kūnas yra palaikomas jo plūdrumo. Šis efektas suteikia lankstumo laisvai judėti. Be to, gravitacija po vandeniu leidžia jūsų kūdikiui priartėti prie gimdymo kanalo, o tai suteikia jums didesnį kontrolės ir lengvumo jausmą.
 • Sutrumpina gimdymo trukmę: Tyrimai parodė, kad panardinimas į šiltą vandenį pirmuoju gimdymo etapu gali padėti sutrumpinti gimdymo laiką. Tačiau jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas išanalizuos jūsų sveikatą prieš pasiūlydamas, kada turėtumėte panardinti į vandenį.
 • Mažesnės komplikacijos: Įrodyta, kad moterys, pasirinkusios gimdyti vandenyje, patiria rečiau streso šlapimo nelaikymo atvejų. Buvimas vandenyje taip pat palaiko tarpvietės tempimą ir sumažina traumų riziką kūdikiui gimstant. Jei esate kandidatas į cezario pjūvį, panardinimas į vandenį padeda sutrumpinti laiką, reikalingą skubėti į operaciją.
 • Lengvas perėjimas kūdikiui Jūsų įsčiose jūsų kūdikis yra apsuptas ir saugomas amniono skysčio. Gimdymo vandenyje metu kūdikis patenka į pažįstamą šilumos ir vandens vietą. Pasirinkus šį variantą, vaikui palengvėja ir gimdymo procesas.

Visi šie veiksniai kartu reiškia kodėl gimdymas vandenyje yra geras tau ir tavo kūdikiui.

Ar esate kandidatas į gimdymas vandenyje Indijoje?

Panašus į kiti gimdymo variantaimedicininiai veiksniai yra lemiami taškai, lemiantys, ar galite gimdyti vandenyje, ar ne.

Gimdymą vandenyje galite pasirinkti, jei turite:

 • Mažos rizikos nėštumas 37 savaites
 • Jokių išankstinių sveikatos sutrikimų
 • Vienišas nėštumas
 • Vaisius su normaliu širdies ritmu

Jūs negalite būti kandidatas į gimdymą vandenyje, jei turite:

 • Ankstesnis atvejis didelės rizikos nėštumas
 • Lėtinės sveikatos būklės, tokios kaip diabetas, hipertenzija, herpesas
 • Nėštumo komplikacijos, pvz gestacinis diabetas
 • Kūdikis užpakalio padėtis (kai kūdikio dugnas ar pėdos yra pirmiau)
 • Daugiavaisis nėštumas
 • Priešlaikinis gimdymas
 • Infekcija
 • Reikia nuolatinio elektroninio stebėjimo

Jei turite kokių nors iš minėtų komplikacijų, jums patars nesirinkti gimdymo vandenyje.

Kokie yra gimdymo vandenyje rizika?

Įgiję supratimą apie kas yra gimdymas vandenyjejums gali kilti klausimas yra saugus gimdymui vandenyje tau ir tavo kūdikiui? Gimdymas vandenyje yra gana saugus gimdymo būdas, jei ir kai jis atliekamas vadovaujant patvirtintiems medicinos ekspertams natūralus vandens gimdymo centras.

Tačiau, nepaisant daugybės privalumų, yra ir didelių gimdymo vandenyje rizika susijusi su procesu.

Kai kurios įprastos gimdymo vandenyje rizikos rūšys yra šios:

1. Pavojus nuskęsti: Šiltas vanduo suteikia naujagimiui pažįstamą vaisiaus vandenų aplinką. Teoriškai vaikas pirmą kartą įkvėpia išlipęs iš vandens ir pakilęs į orą. Tačiau jei paniręs kūdikis kvėpuoja, jam gali kilti įvairių komplikacijų, įskaitant pavojų nuskęsti.

Nepaisant to, mažai tikėtina, kad tai įvyks. Taip yra todėl, kad kūdikiai nekvėpuoja, kai yra įsčiose. Jie gauna deguonį iš savo motinos per placentą. Gimdymo vandenyje metu jų kūnai panašiai elgiasi ir šiltame vandenyje ir kvėpuoja tik išėjus į orą. Šiame procese naujagimis iš vandens (gimdos amniono skysčio) patenka į vandenį, todėl jo plaučiai dar nėra atviri.

2. Plaučių uždegimo rizika: Yra minimali rizika, kad vaikas susirgs legionelioze, kuri yra bakterinės pneumonijos rūšis.

Medicinos ekspertai imasi būtinų atsargumo priemonių, kad išvengtų komplikacijų motinai ir vaikui. Jei vis dar svarstote, ar saugu gimdyti vandenyje, atsakymas yra „taip“ (prižiūrint kvalifikuotiems medicinos specialistams).

Gimdymas vandenyje vs normalus pristatymas: kuris geresnis?

Nors abu būdai yra veiksmingi, saugūs ir patikimi gimdymo būdai, gimdymas vandenyje turi daugiau privalumų nei įprastas gimdymas. Kaip aptarta aukščiau, kiekis ir trukmė gimdymo skausmas kurią turi patirti mama, gimdymas vandenyje gali būti gerokai sumažintas. Nors kita vertus, normalus pristatymas daro jus priklausomus nuo vaistinių skausmą malšinančių vaistų. Taigi, gimdymas vandenyje yra natūralesnė gimdymo forma.

Tačiau reikia pažymėti, kad abu šie gimdymo procesai turi savų pliusų ir minusų. Klinikiniai reikalavimai ir motinos nėštumo būklė yra galutinis naudojamo metodo rodiklis.

Ar įmanoma turėti gimdymas vandenyje po C sekcijos?

Taip, galima turėti sveiką gimdymas vandenyje po C sekcijos. Makšties gimdymas po cezario pjūvio (VBAC) yra saugus, sumažina komplikacijų riziką ir trumpesnį atsigavimo laiką. Reikalavimai bus beveik tokie patys kaip ir įprasto gimdymo vandenyje. Visada turėtumėte pasikonsultuoti su patyrusiu gimdymo vandenyje ekspertu ir pasirinkti a natūralus vandens gimdymo centras.

Jei turite a C sekcija ankstesnio nėštumo metu turėtumėte tai aptarti su savo akušeriu planuodami būsimą gimdymo galimybes.

Baigiamoji pastaba

Gimdymas vandenyje nebėra gimdymo galimybė tik įžymybėms. Natūraliausios gimdymo formos privalumais galite naudotis vienintelėje CK Birla ligoninėje ligoninė, siūlanti gimdymą vandenyje Šiaurės Indijoje.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie gimdymo galimybes, užsisakykite susitikimą su Dr Deepika Aggarwal, pirmaujanti vandens tiekimo Indijoje ekspertėCK Birla ligoninėje.

DUK

Klausimas: ar saugu gimdymas vandenyje?

Taip, gimdymas vandenyje yra saugus ir patikimas gimdymo būdas, jei jį veda patvirtintas medicinos specialistas.

Klausimas: Kuris yra geriausias vandens gimdymo centras Indijoje?

CK Birla ligoninė Gurgaonas yra geriausias Indijos vandens gimdymo centras. Tai iš tikrųjų yra vienintelis centras, siūlantis vandens gimdymo paslaugas visoje šiaurinėje Indijos dalyje.

Klausimas: Ar galiu gimdyti vandenyje po C sekcijos?

Taip, galimas gimdymas per makštį po cezario (VBAC) per gimdymą vandenyje.

Klausimas: Ar gimdant vandenyje mažiau skauda?

Taip, vienas iš vandens gimdymo privalumų yra tai, kad jis sumažina gimdymo skausmų stiprumą.

Klausimas: Ar vis dar galite atlikti epidūrą gimdant vandenyje?

Ne, jūs negalite turėti epidurinė (anestezijos injekcija) vandenyje.