Vadovas, kaip padidinti kūdikio svorį 9 mėnesių nėštumo metu

3 nėštumo trimestras yra tada, kai vaisius priauga didžiąją dalį savo svorio. Per šį laikotarpį pilnai išsivysto jo plaučiai, auga plaukai ir nagai, suaktyvėja judėjimas ir kt. Tai taip pat laikotarpis, kai pradeda kauptis riebalai, padedantys palaikyti kūno temperatūrą ir energiją.

Kad palaikytų visą šį augimą, gydytojas gali patarti padidinti suvartojamo maisto kiekį. Pasak Amerikos nėštumo asociacijos, Jūsų kūdikis kiekvieną savaitę priauga apie 1/2 svaro (266,6 g). 9 nėštumo mėnesį. Tam reikia tinkamos mitybos ir stebėjimo, kad jūsų kūdikio augimas nebūtų stabdomas.

Priežastys, kodėl nepriaugate pakankamai svorio

Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir priklauso nuo daugelio veiksnių, turinčių įtakos svoriui ir reakcijai į maistą. Kai kurios dažniausios priežastys, kodėl galite nepasiekti svorio žymių, gali būti šios:

 • Nepakankami arba nenuoseklūs mitybos įpročiai
 • Pagrindinės sveikatos būklės
 • Stresas
 • Metabolizmo problemos
 • Energingas pratimas

Būtinai atkreipkite dėmesį į savo svorio padidėjimą ir mitybos įpročius, nes tai turi įtakos jūsų kūdikio augimui.

Rekomenduojamas vidutinis vaisiaus svoris

Paskutinės nėštumo savaitės yra tada, kai kūdikio svoris ir vystymasis sparčiai auga. Žemiau yra a diagramąnormalus kūdikio svoris 9 nėštumo mėnesį.

Maisto produktai, padedantys padidinti kūdikio svorį

Tam tikrų vitaminų ir mineralų trūkumas gali stabdyti jūsų kūdikio augimą. Į padidinti savo kūdikio svorį 9 mėnesį Nėštumo metu į savo racioną galite įtraukti šiuos maisto produktus:

Jogurtas: Pripildytas prebiotikų, baltymų ir kalcio, jis padeda patenkinti mitybos ir mineralų poreikius. Galite valgyti kartu su nesmulkintomis avižomis arba su vaisiais.

Žuvis: Žuvis puikiai tinka palaikyti vaisiaus augimą nes jame yra Omega-3 riebalų rūgščių, kurios padeda pagreitinti jūsų kūdikio smegenų augimą. Jame taip pat yra baltymų, būtinų odos, plaukų, raumenų ir kitų ląstelių vystymuisi.

Atsargiai – Prieš vartodami žuvį gerai išvalykite ir išvirkite. Venkite žuvų, kuriose yra daug gyvsidabrio, pavyzdžiui, kardžuvių, didžiaakių tunų, karališkųjų skumbrių ir kt.

Džiovinti vaisiai ir riešutai: Daug maistinių medžiagų, nedidelė jų dalis suteikia jums naudingų maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, kalis, magnis ir vitaminas E.

Avokadai: Šis vaisius, kuris yra vitamino C, folio rūgšties ir vitamino B6 šaltinis, yra puikus sveikas riebalas, kurį galite įtraukti į jūsų mitybą.

Paukštiena: Kiaušiniai ir vištiena yra puikus baltymų šaltinis. Jie padeda padidinti vaisiaus svorį kartu su mažo cholesterolio ir Omega riebalų rūgščių pranašumais.

Sojų pupelės: Baltymų pakaitalas vegetarams, jame taip pat yra geležies, sveikųjų riebalų ir skaidulų bei kitų mineralų.

Brokoliai: Turtinga B grupės vitaminų, kalcio ir mineralų, ši kryžmažiedė daržovė taip pat padeda gaminti vitaminą A organizme.

Uogos: Pripildyti antioksidantų, vitamino C ir saugių angliavandenių, jie yra puikūs saldūs užkandžiai.

Balansas yra svarbiausias dalykas maisto produktai, didinantys vaisiaus svorį 9 mėnesį nėštumo. Stebėkite savo mitybą ir nepersistenkite su jokiu konkrečiu maistu.

Įsitikinkite, kad viskas, ką valgote, yra neapdorota ir venkite konservuotų maisto produktų. Skirkite laiko perskaityti maisto produktų etiketėms ir suprasti to, ką perkate ir vartojate, maistinę vertę.

Viskas, ką vartojate, tiesiogiai veikia jūsų kūdikio sveikatą. Pabandykite valgyti maždaug 5–6 kartus per dieną kontroliuojamais kiekiais, jei nesate patenkinti gausiais valgiais arba jaučiate apetito praradimą.

Privalumai palaikant sveiką svorį nėštumo metu

Be to, kad užtikrinsite saugų ir sveiką kūdikio augimą, jūs taip pat gausite naudos iš toliau nurodytų dalykų, nes išliksite sveiki kūdikio svoris 9 nėštumo mėnesį:

 • Mažesnė persileidimo ir priešlaikinio gimdymo tikimybė
 • Sumažėjusi mažo gimimo svorio rizika.
 • Subalansuotas cukraus kiekis ypač padeda gimdymo metu. (Kaip kūno atsparumas insulinui didėja nėštumo eigoje)
 • Mažesnė ilgalaikė rizika kūdikiui (diabetas ar nutukimas)

Patarimai, kaip būti geriausios sveikatos 3 trimestrą

Rūpinimasis savimi nėštumo metu apima tris esminius dalykus: fizinę gerovę, psichinę gerovę ir vaisiaus gerovę. Nors daugiausia dėmesio skirsite vaisiaus gerovei, turėtumėte išlaikyti teigiamą visų trijų pusiausvyrą. Žemiau yra keletas patarimų:

 • Valgykite taip, kaip nurodė gydytojas, ir įsitikinkite, kad nevengiate sveikųjų riebalų, nes jie, priešingai nei įprasta manyti, palengvina. vaisiaus svorio padidėjimas 9 mėnesį o ne prisidėti prie antsvorio augimo.
 • Laikykitės tinkamos mankštos rutinos. Jei turite griežtą tvarkaraštį, sumažinkite trumpą pasivaikščiojimą ar jogą, bet visiškai nenustokite, nebent patartų gydytojas.
 • Gerkite daug vandens. Hidratacija užtikrina tinkamą kraujotaką, mažina patinimą ir UTI riziką.
 • Venkite nereikalingo streso ir būtinai pasidalykite savo nerimu ir baimėmis su artimaisiais.
 • Įprasta miego sutrikimas dėl vaisiaus judėjimo, kūno skausmų ar net jūsų guzelio. Nors nemiga neturės įtakos jūsų kūdikiui, labai svarbu pakankamai miegoti, kad išvengtumėte išsekimo.

Atimti

Įvairūs veiksniai vaidina svarbų vaidmenį, kai reikia išlaikyti idealus kūdikio svoris 9 nėštumo mėnesį. Kai kurie metodai gali veikti, o kiti – ne, atsižvelgiant į jūsų kūno tipą ir ligos istoriją. Būtinai klausyk savo gydytojų patarimo ir nedelsdami susisiekite, jei pastebėsite neįprastų požymių, pavyzdžiui:

 • Kraujavimas iš makšties
 • Drastiškas veido ar rankų patinimas
 • Pykinimas, kuris neatslūgsta
 • Staigus kūdikio judesių sumažėjimas

Taip pat skaitykite | Kaip paruošti savo kūną nėštumui: išsamus vadovas