Ką reikia žinoti prieš keičiant abu kelius vienu metu

Dėl įvairių medicininių priežasčių jums gali prireikti viso kelio sąnario pakeitimo. Nelaimingas atsitikimas, smarkiai pažeidžiantis kelius arba susirgęs artritu, yra dažniausios priežastys, dėl kurių žmonėms tenka keisti kelius arba abu kelius.

Artritas yra uždegiminių ir pažeistų sąnarių būklė 15% Indijos gyventojų. Pažeista, nusidėvėjusi vieno ar abiejų kelių kremzlė yra būdingas šios ligos simptomas. Visa kelio sąnario artroplastika yra veiksmingas artrito gydymo būdas, pakeičiantis pažeistą sąnarį ir malšinantis skausmą.

Jūsų gydytojas pakeis jūsų kelio sąnarį protezu, kuris yra dirbtinis kelias, pagamintas iš metalo, plastiko arba keramikos.

Kaip veikia dvigubo kelio sąnario pakeitimo operacija?

Tais atvejais, kai abu keliai yra labai pažeisti ir turi įtakos jūsų kasdienei veiklai, gydytojas gali rekomenduoti dvigubą kelio keitimo operaciją.

Jis yra dviejų tipų:

 • Laipsniškas dvišalis kelio keitimas: Atliekant dvi atskiras operacijas, po vieną pakeičiami abu keliai, išlaikant kelių mėnesių pertrauką.
 • Vienalaikis dvišalis kelio keitimas: Tokiu atveju per tą pačią operaciją pakeičiami abu keliai

Gydytojas, atidžiai išnagrinėjęs jūsų sveikatos būklę, nustatys jums tinkamiausią procedūrą.

Ar galima pakeisti abu kelius vienu metu?

Viena abiejų kelių operacija vienu metu sukelia didelį stresą ir įtampą jūsų kūnui. Ar vienu metu keisti abu kelius – dažnas žmonėms rūpimas klausimas. Ne visi gali susidoroti su spaudimu ir kitomis tokio tipo operacijos komplikacijomis.

Tačiau gydytojas gali laikyti jus tinkamu kandidatu procedūrai, jei:

 • Esate jaunas, aktyvus ir turite gerą raumenų jėgą.
 • Kitaip esate fiziškai pasirengę ir turite gerą bendrą sveikatą.
 • Jūs neturite pagrindinių medicininių problemų, susijusių su jūsų širdimi ir plaučiais.

Žiūrėkite vaizdo įrašą, kaip daktaras Debashish Chanda (CK Birla ligoninės Ortopedijos skyrius) paaiškina, kokią operaciją turėtumėte pasirinkti kelio sąnario pakeitimui.

Privalumai ir trūkumai keičiant abu kelius vienu metu?

Prieš svarstant, būtina žinoti visus privalumus ir trūkumus, susijusius su tuo pačiu metu atliekama dvišalė kelio sąnario pakeitimo operacija.

Nors darbas baigiamas vienu ypu, tokio tipo operacija turi savo naudos ir rizikos. Turite tai daryti atsargiai ir tęsti tik išsamiai pasitarę su gydytoju.

Argumentai „už”

 • Patogiau, nes abiejų kelių pakeitimo operacija atliekama per vieną procedūrą.
 • Jums gali prireikti mažiau laisvo laiko nuo darbo. Jums nereikia kartoti darbo atostogų po dviejų operacijų, kaip tai daroma atliekant dvišalę operaciją.
 • Atsigavimo laikas po kelio keitimo operacijos yra vienkartinis abiem keliams. Tai reiškia, kad jums nereikia laukti, kol bus išoperuotas ir išgydytas vienas kelias, o tada vėl laukti po antrojo.
 • Taip pat galite mėgautis mažesnės kainos pranašumais atlikę vieną operaciją. Jūsų išlaidos gali būti nuo 18% iki 26%.

Minusai

 • Dvišalei viso kelio sąnario endoprotezavimo operacijai reikalinga ilgalaikė anestezija, kuri kelia papildomą riziką pacientams, turintiems širdies ar plaučių problemų.
 • Tai apima daugiau kraujo netekimo nei vienos kelio keitimo procedūros. Jums gali prireikti kraujo perpylimo, kad išvengtumėte tolesnių komplikacijų.
 • Po operacijos padidėja kraujo krešulių susidarymo rizika.
 • Vienu metu atliekant dvišalį viso kelio pakeitimą komplikacijos yra didesnės (3,8 proc. vienu metu keičiant dvišalį kelio sąnario keitimą ir 2,2 proc.
 • Atsigavimo laikotarpiu jums reikia daugiau pagalbos, nes atsigauna abu keliai ir nėra kojos daliniam palaikymui.
 • Jis netinka visiems. Tiems, kuriems yra didelės rizikos sveikatos būklė, griežtai nerekomenduojama atlikti tokio tipo operacijų.

Kiek laiko prireiks atsigauti po viso kelio sąnario keitimo operacijos?

Kai tuo pačiu metu atliekama abiejų kelių pakeitimo operacija, gali tekti likti ligoninėje iki dešimties dienų. Po to esate perkeltas į reabilitacijos centrą fizinei terapijai, kad galėtumėte geriau atsigauti. Po šios operacijos jums gali prireikti fizinės pagalbos iki trijų savaičių.

Atliekant etapinį dvišalį kelio sąnario pakeitimą, gydytojas gali jus laikyti ligoninėje nuo trijų iki penkių dienų po kiekvienos operacijos. Pirmą savaitę jums gali prireikti pagalbininko, o po to – pagalbinio prietaiso, pavyzdžiui, lazdos, vaikštynės, ramentų, kol susitvarkysite patys.

Bendras kelio pakeitimo atkūrimo laikas gali užtrukti nuo šešių iki dvylikos savaičių.

Nors atsigavimas po kelio keitimo operacijos yra vienodas abiejų tipų dvigubo kelio sąnario keitimo atveju, galite greičiau grįžti į kasdienį gyvenimą taikant dvišalę procedūrą.

Pakopinis kelio pakeitimas paprastai vyksta iš viso šešių mėnesių iki vienerių metų. Gydytojas operuoja vieną kelį ir duoda jam laiko sugyti, o po to, palaikydamas kelių mėnesių pertrauką, operuojamas kitas kelias ir jam suteikiama laiko atsigauti.

Svarbu pažymėti, kad visiškas kelio sąnario atstatymas taip pat priklausys nuo jūsų amžiaus ir bendros sveikatos.

Ko tikėtis po viso kelio sąnario endoprotezavimo

Iš karto po operacijos pastebimai sumažėja kelio skausmas. Tačiau su chirurgija susijęs skausmas yra lengvas ir laikinas ir lengvai valdomas skausmą malšinančiais vaistais. Gydytojas patikrins, ar nėra infekcijos požymių, kraujo krešulių ar kitų komplikacijų, kurios gali atsirasti po operacijos, gulint į ligoninę.

Netrukus po operacijos prasidės fizinė terapija, kuri padės jums šiek tiek judėti. Šiais užsiėmimais siekiama stiprinti ir atgauti judrumą. Terapeutas atliks keletą kelius stiprinančių pratimų ir privers vaikščioti palaipsniui. Kiek laiko jums reikės fizinės terapijos, priklausys nuo jūsų sveikatos ir pažangos.

Skaityti: Gyvenimo kokybė po viso kelio sąnario pakeitimo operacijos

Pabaigai

Nepaisant iššūkių, kylančių atliekant dvigubo kelio sąnario pakeitimo operaciją, nesvarbu, ar tai būtų etapinė procedūra, ar vienu metu atliekamas kelio keitimas, dažnai pavyksta visiškai sutaisyti kelius.

Nepaisant to, abiejų kelių keitimas vienu metu yra didelis sprendimas, kurį turi priimti kiekvienas. Vien tik žinoti apie kiekvieno tipo kelio keitimo operacijos naudą ir rizikos veiksnius nepakanka. Niekas negali pakeisti patirties asmeniškai apsilankyti pas gydytoją ir kalbėti apie savo būklę bei pageidavimus.

Jūsų gydytojas yra geriausias žmogus kuris diagnozuos jūsų kelių sunkumą ir rekomenduos tinkamą gydymo būdą.

Skaityti: Kelio pakeitimo operacijos atidėjimo rizika