Viskas apie nenormalų kraujavimą iš gimdos

Pasak visos šalies, į gydytojus orientuoto mokslinis tyrimas, nenormalus kraujavimas iš gimdos paveikia 10–30% moterų Indijoje. Tyrimai rodo, kad moterys viduje reprodukcinė grupė (15–49 m.) sudaro 82,9 % visų gydytojų užregistruotų atvejų. Kaip tokia, nenormalus kraujavimas iš gimdos yra visur, nes daro įtaką fizinei, psichinei, socialinei ir ekonominei individo gyvenimo kokybei.

Atsižvelgiant į tai, kad ji paveikia tiek daug moterų, šios būklės demistifikavimas padidins informuotumą ir padidins prevenciją. Šiame straipsnyje siekiama paaiškinti kai kurias priežastis ir modelius nenormalus kraujavimas iš gimdos, jos simptomai, diagnozė ir gydymas.

Kas yra nenormalus kraujavimas iš gimdos?

Nenormalus kraujavimas iš gimdos (AUB), anksčiau žinomas kaip Disfunkcinis kraujavimas iš gimdos, yra gausus kraujavimas iš gimdos. Gausus kraujavimas atsiranda menstruacijų metu (smarkus srautas) arba tarp mėnesio ciklų. Normalus menstruacinis ciklas trunka apie 5–7 dienas, tuo tarpu neįprastas kraujavimas iš gimdos gali trukti ilgą laiką.

Dažnos nenormalaus kraujavimo iš gimdos priežastys

Norint nustatyti nenormalaus kraujavimo iš gimdos priežastys, turite atsižvelgti į paveiktų asmenų reprodukcinį amžių. Toliau pateikiamos kelios jo priežastys:

 1. Miomos – Mažas arba didelis ne vėžinis raumeninis audinys, kuris išsivysto gimdoje ir aplink ją
 2. Polipai – Nenormalūs augliai, kurie įgauna apvalią arba ovalią formą ir išsivysto gimdos gleivinėje ir gimdos kaklelyje
 3. Hormoninis disbalansas – Kai endokrininė sistema į kraują išskiria per daug estrogenų arba per mažai progesterono
 4. Gimdos vėžys – Vėžys, pažeidžiantis gimdą
 5. Gimdos kaklelio vėžys – Vėžys, pažeidžiantis gimdos kaklelį
 6. Hipotireozė – Esant sunkiam hipotirozei, skydliaukė negali pagaminti pakankamai skydliaukės hormonų

Be to priežastys nenormalus kraujavimas iš gimdos aukščiau, čia yra keletas kitų paaiškinimų:

Endometriozė

Endometriozė pasireiškia gimdos gleivinės anomalijomis. Kai kurioms moterims šis audinys, kuris paprastai auga gimdoje, auga už jos ribų. Šis pamušalas nusėda ant kiaušidžių ir netgi gali patekti į kiaušintakius ir dubens sritį.

Policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS)

PCOS yra hormoninis sutrikimas, kuris paveikia 10% reprodukcinio amžiaus moterų. Šiai būklei būdinga perteklinė testosterono gamyba. Policistinės kiaušidės yra išsiplėtusios ir turi daug mažų folikulų, kurie nesubręsta. Dėl to kartais gali sutrikti mėnesinės ir neįprastas gimdos kraujavimas.

Taip pat skaitykite: Mitybos planas pacientams, sergantiems policistinių kiaušidžių sindromu

Perimenopauzė

Perimenopauzė yra terminas, naudojamas jūsų perėjimui į menopauzę apibrėžti. Daugeliu atvejų moterys patiria prieštaringus kraujavimo modelius perimenopauzės metu. Tačiau jei dažnai patiriate nereguliarų ar stiprų kraujavimą, galite susirgti nenormalus kraujavimas iš gimdos.

Nenormalus kraujavimas iš gimdos: požymiai ir simptomai

Nors požymiai perteklinis gimdos kraujavimas gali skirtis kiekvienam asmeniui, kai kurie simptomai yra:

 1. Menoragija – būklė, kai kraujavimas yra per stiprus arba kenčiate nuo neįprastai ilgų ciklų
 2. Kai mėnesinių ciklas ilgą laiką yra nereguliarus
 3. Antrinė dismenorėja – sunkūs pilvo spazmai, jaučiami mėnesinių metu, kurie gali tęstis net pasibaigus mėnesinėms.
 4. Kraujavimas tarp ciklų, po lytinių santykių, menopauzės ir perimenopauzės metu

Kalbant apie diagnozę nenormalus kraujavimas iš gimdos, gydytojas galės teisingai suprasti simptomus. Pastebėję bet kurį iš šių požymių, nedvejodami kreipkitės į savo ginekologą.

Nenormalaus kraujavimo iš gimdos diagnozė

Gydytojas gali pasiūlyti keletą tyrimų, kad nustatytų diagnozę. Diagnozė dėl per didelis kraujavimas iš gimdos priklauso nuo jūsų amžiaus, situacijos ir istorijos. Atsižvelgdamas į šiuos veiksnius, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali užduoti šiuos klausimus:

 • Visas simptomų, kuriuos patiriate, sąrašas
 • Kas sukelia kraujavimą ir koks jis sunkus?
 • Ar esate nėščia?
 • Kiek tau metų?

Tyrimai, reikalingi diagnozei nustatyti, yra tokie:

 1. Nėštumo testas
 2. Kraujo skaičiaus patikrinimas (siekiant įsitikinti, kad dėl kraujo netekimo jūsų kraujo skaičius nėra mažas)
 3. Dubens tyrimas (dubens srities ultragarsas, galintis nustatyti kraujavimo priežastį)
 4. Endometriumo biopsija (gimdos gleivinės mėginys bus tiriamas dėl vėžio ar ląstelių pokyčių)
 5. Histeroskopija (norint apžiūrėti gimdos vidų, siekiant išsiaiškinti, ar nėra anomalijų)
 6. Gimdos kaklelio tyrimas
 7. Skydliaukės funkcijos tyrimas (siekiant suprasti, ar jūsų kiaušidės veikia)

Nenormalus kraujavimas iš gimdos: gydymas ir chirurginės procedūros

Gydymo galimybės neįprastas kraujavimas iš gimdos priklauso nuo jūsų kraujavimo priežasčių. Taip pat turite atsižvelgti į amžių ir tai, ar ketinate pastoti. Tai padės nustatyti, kaip geriausiai gali padėti gydytojas.

Kai kurios standartinės gydymo galimybės, kurias pasirenka moterys:

 • Kontraceptinės tabletės – Gydytojas gali paskirti kontraceptines tabletes, kad nestorėtų gimdos gleivinė. Tabletės taip pat gali reguliuoti mėnesinių ciklą ir žymiai sumažinti mėšlungį.
 • Intrauterinis prietaisas (IUD) – IUD yra gimdymo kontrolei naudojamas prietaisas, kuris įdedamas į moters gimdą. Gydytojai naudoja tam tikrą IUD, kuris, kaip žinoma, išskiria hormonus, kad sumažintų neįprastą gimdos kraujavimas gerokai.
 • Išsiplėtimas ir kiuretažas (D&C) – Išsiplėtimo ir kiuretavimo procedūra užtikrins, kad bus nubrauktas storas gimdos gleivinės sluoksnis. Procesas apima gimdos kaklelio atidarymą tiek, kad į gimdą būtų įkištas chirurginis įrankis. Vėlesnis pamušalo mėginys siunčiamas į laboratoriją, kad patikrintų, ar nėra nenormalių audinių.
 • Histerektomija – Histerektomija apima chirurginį gimdos pašalinimą. Procedūra neleis jums pradėti mėnesinių ir pastoti. Chirurgija paprastai laikoma paskutine sustabdymo išeitimi nenormalus kraujavimas iš gimdos.

Pernelyg didelio kraujavimo iš gimdos prevencija

Prevencinės priemonės, skirtos disfunkcinis kraujavimas iš gimdos daugiausia dėmesio skiriama keletui veiksnių, tokių kaip amžius, istorija ir kitos pagrindinės sąlygos. Keletas priemonių yra šios:

 • Sveiko svorio palaikymas
 • Vartokite kontraceptines tabletes reguliariai ir taip, kaip nurodė ginekologas
 • Įsitikinkite, kad vartojate įprastą pakaitinės hormonų terapijos dozę, kaip nurodė gydytojas

Išvada

Kaip paaiškėjo, dėl kelių priežasčių galite patirti neįprastai stiprų kraujavimą. Tačiau vis tiek protinga atmesti bet kokius nenormalių ar disfunkcinis kraujavimas iš gimdos. Jei atpažįstate bet kurį iš aukščiau išvardytų simptomų, galite susitarti dėl susitikimo su ginekologu ar akušeriu.