10 dalykų, kuriuos turi padaryti visos poros prieš pastojant

Nors kai kurios poros nori palikti nėštumą atsitiktinumui („nustokime bandyti ne pastoti ir pamatyti, kas atsitiks), kiti kruopščiai planuoja kiekvieną savo nėštumo aspektą.

Kad ir kuriai iš šių kategorijų priklausytumėte, yra keletas dalykų, kuriuos turite padaryti, jei net ketinate pastoti artimiausiu metu. Tai ne tik padidins jūsų tikimybę pastoti, bet ir padarys jūsų nėštumą sveikesnį. Jie žymiai sumažina nėštumo komplikacijų riziką ir padeda išlaikyti jūsų kūdikio sveikatą tiek prieš gimimą, tiek po jo.

Ką reikia padaryti prieš pastojant

10 dalykų, kuriuos turi padaryti visos poros prieš pastojant:

1. Nustok rūkyti

Rūkymui nėra pilkos zonos. Jei nesate rūkalius, nepradėkite. O jei rūkote, visada tinkamas metas mesti.

Rūkyti nėštumo metu griežtai draudžiama. Jis buvo susijęs su daugybe nėštumo komplikacijų, įskaitant priešlaikinį gimdymą, priešlaikinį gimdymą, mažą gimimo svorį ir kt. Tai taip pat padidina kūdikio tikimybę vėliau susirgti lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip nutukimas.

Mažiau žinomas faktas, kad rūkymas taip pat turi labai neigiamą poveikį tiek vyrams, tiek moterų vaisingumas. Poros gali žymiai padidinti savo tikimybę pastoti, tiesiog atsisakydamos šio įpročio.

2. Atlikite bendrą sveikatos patikrinimą

Rasti gerą gimdymo ligoninę gali būti labai sunku. Ir šis sprendimas yra vienas iš svarbiausių, kurį priimsite dėl nėštumo.

Prieš pasirinkdami, atlikite išsamų jų kvalifikacijos ir patirties tyrimą. Labai svarbu, kad jums būtų patogu jūsų gydytojas. Turėtumėte turėti galimybę bet kuriuo metu nedvejodami jiems paskambinti dėl bet kokių klausimų ar rūpesčių.

Pabandykite susirasti savo gydytoją prieš nėštumą. Suplanuokite vizitą pas gydytoją, kai tik nuspręsite pradėti pastoti. Jie tikriausiai įvertins jūsų bendrą sveikatos būklę; Peržiūrėkite šiuo metu vartojamus vaistus, išsitirkite, ar nėra infekcijų, ir prireikus patarkite numesti ar priaugti svorio.

Skaityti: Ankstyvieji nėštumo požymiai

3. Pasiskiepykite

Tam tikros vakcinos, kuriose yra gyvų virusų, nėščioms moterims nerekomenduojamos. Tai apima raudonukę ir vėjaraupių vakciną. Tačiau apsisaugojus nuo šių ligų galima gerokai apsisaugoti nuo komplikacijų nėštumo metu.

Jei niekada nesirgote tymais, kiaulytėmis, raudonukėmis ar vėjaraupiais, gydytojas gali patarti pasiskiepyti prieš pastojant.

4. Sumažinkite kofeino suvartojimą

Nėštumo metu moterys dažnai praneša, kad gali pajusti kofeino poveikį savo negimusiam vaikui. Moterims, vartojančioms daug kofeino turinčių produktų, nėštumo metu gali būti sunkiau pereiti prie kofeino vartojimo. Dažni kofeino vartojimo nutraukimo simptomai yra galvos skausmas, dirglumas ir vidurių užkietėjimas. Pabandykite sumažinti kofeino suvartojimą prieš pastojant, kad išvengtumėte šių nemalonių simptomų nėštumo metu.

5. Nustokite vartoti žalią mėsą ir sūrį

Deja, žalia mėsa, tokia kaip suši ir tam tikri sūriai, gali sukelti lengvas ar sunkias infekcijas. Nėščioms moterims patariama vengti nelydyto sūrio ir bet kokios rūšies žalios ar nepakankamai termiškai apdorotos mėsos. Jei jūsų mėgstamiausias patiekalas patenka į kurią nors kategoriją, pabandykite palaipsniui atpratinti nuo jo arba tiesiog valgykite šaltą kalakutą prieš nėštumą.

Taip pat žiūrėkite vaizdo įrašą, nes CK Birla ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus gydytoja Aruna Kalra siūlo poroms keletą patarimų, kaip padidinti pastojimo ir sveiko nėštumo tikimybę.

6. Tapk tinkama

Daugelis iš mūsų painioja tobulėjimą su tiesiog svorio metimu. Tačiau būti tinkamam ir sveikam yra daugiau nei tik numesti svorio. Pradėkite reguliariai mankštintis, kad jūsų kūnas būtų stipresnis nėštumui. Taip pat patariama pradėti Kegelio pratimus, kad išvengtumėte komplikacijų, tokių kaip nukritusi ar iškritusi šlapimo pūslė. Nepamirškite tęsti mankštos viso nėštumo metu, nebent būtų nurodyta kitaip. Jei nerimaujate, kokie pratimai yra saugūs ar nesaugūs jūsų kūdikiui, pasitarkite su savo akušeriu.

7. Pradėkite vartoti vitaminų papildus

Folio rūgštis tikriausiai yra vienas iš svarbiausių ir žinomiausių vitaminų papildų, susijusių su nėštumu. Moterims patariama pradėti vartoti folio rūgšties likus mėnesiui iki pastojimo. Paprastai jis vartojamas pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Yra žinoma, kad folio rūgštis skatina jūsų kūdikio smegenų, kaukolės ir nugaros smegenų vystymąsi. Tai padeda išvengti nervinio vamzdelio defektų, tokių kaip spina bifida kūdikiui.

Atsižvelgiant į bendrą sveikatos būklę, taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę vartoti jodo, geležies, žuvų taukų ir vitamino D3 papildų.

Įrodyta, kad šie papildai vyriškos lyties partneriui turi teigiamą poveikį spermos sveikatai.

  • Ubiquinol
  • Kūgio fermentas Q10
  • Cinkas
  • Selenas
  • Vitaminas D

8. Apsilankykite pas odontologą

Prieš apsilankydami pas odontologą, nelaukite, kol ateis jūsų kūdikis. Jūs neturėsite laiko. Nėštumo metu jūsų hormonai sutrinka ir kartais gali sukelti nemalonių dantų problemų. Prieš pradedant nėštumą, verta išsivalyti ir sveikus dantis.

Skaityti: Kaip paruošti savo kūną nėštumui: išsamus vadovas

9. Sumažinkite stresą

Didelis streso lygis gali labai sumažinti jūsų tikimybę pastoti. Tai visada gali sukelti didesnį stresą. Išeikite iš šio užburto rato ir pradėkite rūpintis savo psichologine sveikata. Pabandykite atlikti kvėpavimo pratimus, jogą, meditaciją ir pan., kad suvaldytumėte stresą. Kai kurioms poroms labai veiksmingos yra trumpos atostogos ir pabėgimai. Taip pat nepamirškite atvirai pasikalbėti su savo partneriu ir gydytoju.

10. Laikykitės sveikos mitybos

Dieta vaidina pagrindinį vaidmenį gerinant vaisingumą. Abu partneriai turi žinoti, ką vartoja. Laikydamiesi sveikos subalansuotos mitybos jūs ir jūsų partneris galite padidinti pastojimo tikimybę. Būtinai įtraukite daug sveikų grūdų, nesočiųjų riebalų ir augalinių baltymų. Jūsų akušeris taip pat nurodys jūsų mitybą, atsižvelgdamas į jūsų mitybos trūkumus.

Skaityti: Patarimai, kaip užtikrinti sveiką nėštumą