10 patarimų, kaip išvengti stuburo problemų: apsisaugokite nuo nugaros skausmo

Štai jums trumpas pratimas – atsisėskite, pakoreguokite stuburo lanką, pasitempkite ir taisykite laikyseną. Puiku, jūs ką tik žengėte pirmąjį žingsnį stuburo apsaugos link. Nugaros stuburo problemos yra labai dažni tiek jauniems, tiek seniems žmonėms. Beveik 20% jaunosios kartos žmonių kenčia nuo tam tikros formos nugaros negalavimų. Šios problemos gali progresuoti, jei nebus suteiktas tinkamas gydymas. Šiame straipsnyje Dr Debashish Chanda, pagrindinis ortopedijos chirurgas siūlo paprastus patarimus, kaip užkirsti kelią stuburo problemos.

Nugaros sveikata yra labai svarbi jūsų gerovei. Tačiau jūs negalite sustabdyti amžiaus laikrodžio tiksėjimo. Kai jūsų amžius progresuoja, jūsų stuburo problemos gali pablogėti. Galite užkirsti kelią dažnos stuburo problemos vyresnio amžiaus žmonėms praktikuodami paprastus patarimus patogiai namuose.

Patarimai, kaip išvengti stuburo problemų

Jūsų kūno anatomija keičiasi visą gyvenimą. Senstant jūsų audiniai sensta ir sukelia degeneracinius stuburo pokyčius.

Nugaros stuburo problemos yra universalūs visiems suaugusiems. Todėl būtina imtis prevencinių priemonių.

Štai pagrindiniai patarimai, kaip išvengti stuburo problemų senstant:

Investuokite į tvirtą čiužinį

Jūsų stuburo sveikata priklauso ne tik nuo to, kaip sėdite ar stovite, ne mažiau svarbi ir miego padėtis. Rinkodaros specialistai privertė plačiąją visuomenę patikėti, kad minkščiausias čiužinys gali suteikti maksimalų komfortą.

Tačiau jei norite, kad stuburas būtų sveikesnis ilgą laiką, turėtumėte investuoti į gana tvirtą čiužinį. Vidutiniškai kietas čiužinys suteikia pratęstą atramą stuburui miegant. Dažnos stuburo problemos vyresnio amžiaus žmonėms galima išvengti pakeitus minkštą čiužinį kietu.

Padėkite pagalvę, kad palaikytumėte kelius

Jūsų kūno laikysena miego metu turi būti natūraliai išlyginta, kad išvengtumėte stuburo problemų. Jei miegate ant nugaros, po keliais pasidėkite pagalvę. Maži aukščio lygiai suteikia stuburui reikalingą komfortą.

Jei miegate šone, tarp kelių turėtumėte padėti pagalvę, kad palaikytumėte. Pagalvės gali padėti išlaikyti tinkamą klubų pusiausvyrą. Šis paprastas prevencijos patarimas gali padėti ilgą laiką.

Nenustokite

Jei jums įdomu kaip išvengti nugaros skausmo akimirksniu turėtumėte išanalizuoti ir pataisyti savo laikyseną. Neabejotina, kad jūsų kūno padėtis galiausiai lemia jūsų nugaros sveikatą. Tai taip pat žymiai pagerina jūsų išvaizdą. Sėdėdami esame linkę pasilenkti į priekį.

Jauni suaugusieji yra labiau linkę į skausmingą sustingimą, nes jie vis daugiau laiko praleidžia prie ekrano. Turėtumėte siekti apriboti ekrano laiką ir pataisyti laikyseną, kad atkurtumėte nugaros stiprumą.

Jūsų kūno laikysena stovint ir einant taip pat turi būti gerai subalansuota. Stovėdami nesilenkite į vieną pusę ir nelenkite pečių į priekį. Turėtumėte išlaikyti tiesią nugarą, ypač po ėjimo, kad išvengtumėte disko problemų.

Būkite fiziškai aktyvūs

Kuo daugiau lankstysite raumenį, tuo daugiau jėgos jis įgis. The pagrindiniai raumenys, esantys apatinės nugaros dalies ir pilvo centre, yra gyvybiškai svarbūs stuburo sveikatai. Tačiau šie raumenys retai panaudojami kasdienėje veikloje.

Turėtumėte atlikti su stuburu susijusius pratimus, kad pailgintumėte natūralią pagrindinių raumenų jėgą. Yra įvairių veiklų ir geriausias pratimas stuburo problemoms gydyti galite rinktis iš – ištvermės pratimų, tempimo, mažo poveikio aerobikos, balansavimo, pratimų kamuoliuku ir bėgiojimo.

Pabandykite įtraukti keletą pilvo jėgos pratimų į savo treniruočių režimą, kad užtikrintumėte visišką pagrindinių raumenų sveikatą.

Pirkite tinkamus batus

Visada yra tinkama batų pora tam tikrai progai ir tikslui. Kaip aukštakulniai yra skirti vakarėliams, o teniso bateliai tinka žaisti tenisą, taip yra geriausi batai stuburo problemoms gydyti pasiūlyti konkrečią paramą.

Turėtumėte avėti žemakulnius batus, kurie visiškai palaiko jūsų pėdų pagrindą. Venkite dėvėti batus, kurie yra pernelyg aptempti arba laisvi kulno gale. Pirkdami idealius batus, vaikščiodami įsitikinkite, kad jūsų kūnas yra tinkamai išlygintas.

Taip pat skaitykite: Nuo buožių iki kūjakojų : kaip išvengti batų, kurie žudo kojas

Eikite į nugaros masažą ar fizinę terapiją

Vienas iš labiausiai guodžiančių patarimai, kaip išvengti stuburo problemų tai retkarčiais pasidaryti masažą. Nugaros masažas ar fizinė terapija leidžia atlaisvinti spaudimo taškus. Gerai masažuojant taip pat padidėja kraujo tekėjimas į nugarą.

Nugaros masažas turi įvairių papildomų privalumų – pavyzdžiui, jis gali padėti atsipalaiduoti po ilgos įtemptos dienos ir atlaisvinti jungiamuosius audinius. Įprasta fizioterapija ir nugaros masažai gali priversti jus pamiršti kas yra stuburo problema.

Investuokite į ergonomišką kėdę

Jei jūsų darbas reikalauja sėdėti ilgą laiką, pats laikas pagalvoti apie ergonomiškas kėdes. Šios sėdimosios kėdės yra specialiai sukurtos palaikyti nugarą ir pečius darbo valandomis.

Darbas iš ergonomikos kėdė stuburo problemoms gydyti gali sumažinti apatinės stuburo dalies diskuose esantį spaudimą. Šios kėdės padeda koreguoti laikyseną ir palaiko išlinkimus bei pagrindinius raumenis.

Tačiau vis tiek turėtumėte daryti minučių pertraukėles nuo sėdėjimo. Turėtumėte nuolat judinti stuburą, kad nesužeistumėte nugaros.

Mesti rūkyti

Tabako vartojimas veikia jūsų stuburą ir kitus organus. Senstant, jūsų stuburas reikalauja geros kraujotakos, kad tinkamai veiktų. Rūkymas nutraukia kraujo tekėjimą į diskus. Tai taip pat skatina širdies ir kraujagyslių bei kitas sveikatos sąlygas.

Prasta širdies sveikata sukels blogą kraujotaką ir tiesiogiai paveiks jūsų stuburo stiprumą. Be to, cigarečių rūkymas trukdo gijimo procesui. Deguonies ir maistinių medžiagų, patenkančių į diskus, kiekis sumažėja dėl nikotino, todėl padidėja nugaros traumų tikimybė.

Padidinkite kalcio suvartojimą

Vienas iš geriausių patarimai, kaip sumažinti nugaros skausmą yra valgyti daugiau kalcio. Ryšys tarp kalcio ir kaulų stiprumo yra akivaizdus. Sumažėjęs kalcio kiekis jūsų organizme gali sukelti problemų, tokių kaip osteoporozė. Su amžiumi jūsų organizmui reikia daugiau kalcio.

Be to, jums reikės aukštesnio lygio Vitaminas D panaudoti kalcio buvimą. Jūsų racione turėtų būti maisto produktų, kurie yra geri kalcio ir vitamino D šaltiniai. Kai kurie populiariausi maisto produktai yra pienas, sūris, kiaušinio trynys, jogurtas, lapinės žalios daržovės, žuvis ir kt.

Atsargiai pakelkite daiktus

Dauguma žmonių linkę daryti klaidų keldami daiktus. Šios klaidos yra labai mažos ir gali būti lengvai ignoruojamos. Tačiau senstant netinkamas daiktų (sunkių ar lengvų) kėlimas gali sukelti stuburo komplikacijų – nuo ​​nedidelio patempimo iki sudėtingos traumos. Jums reikia treniruotis net keldami nedidelius daiktus, tokius kaip nešiojamųjų kompiuterių dėklai, bakalėjos krepšiai ir kt.

Galite užkirsti kelią stuburo problemos susiję su kėlimu, vadovaujantis paprastomis instrukcijomis.

  • Padalinkite daikto svorį nešdami jį ant abiejų pečių.
  • Perkelkite objektą nuo vieno peties ant kito, kad išvengtumėte raumenų įtempimo vienoje pusėje
  • Keldami sunkų daiktą, sulenkite ne nugarą, o kelius
  • Ištiesinkite stuburą laikydami daiktą arčiau krūtinės

Baigiamoji pastaba

Nugaros smegenų problemos gali neigiamai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę. Tačiau stuburo problemos ir sprendimai eiti koja kojon. Nors su amžiumi susijusių simptomų negalima visiškai išvengti, galite pasinaudoti patarimais, kaip išvengti stuburo problemų.

Dėl asmeninio plano kaip išvengti nugaros skausmo ar pagerinti stuburo sveikatą, galite pasikonsultuoti Daktaras Debashish Chanda CK Birla ligoninėje.

DUK

Klausimas: Kas sukelia stuburo problemas?

Atsakymas: Stuburo problemas gali sukelti įvairūs veiksniai, tokie kaip pasikartojantis sunkių daiktų kėlimas, nugaros trauma, nuolatinis nugaros įtempimas, išsipūtę diskai ir kt.

Klausimas: Kokių problemų gali kilti dėl stuburo?

Atsakymas: Įprastos stuburo problemos yra paslydęs diskas, osteoartritasstuburo stenozė, skoliozė, nugaros lūžimas, apatinės nugaros dalies ir kaklo patempimas.

Klausimas: Ar kaklo stuburo problemos gali sukelti sinusų problemų?

Atsakymas: Taip, sinuso membranas valdantys nervai yra tiesiogiai susiję su viršutine kaklo stuburas. Neatitikimas šioje srityje gali sukelti sinusų ir galvos skausmo problemas.

Klausimas: Kuris pratimas geriausiai tinka stuburui?

Atsakymas: Nugaros lenkimo pratimai, kelių iki krūtinės tempimas, smakro iki krūtinės ir klubų tempimas yra keletas geriausių stuburo pratimų.

Klausimai: Kada turėtumėte kreiptis į stuburo specialistą?

Atsakymas: Turėtumėte kreiptis į stuburo specialistą, jei simptomai turi įtakos jūsų kasdienei veiklai. Jei dėl stuburo problemų kyla sunkumų vaikščiojant, būtinai kreipkitės skubios klinikinės pagalbos.

Taip pat skaitykite: Patarimai, kaip išlaikyti nugarą sveiką ir tiesią