Ankstyvieji gimdymo skausmų požymiai

Artėja terminas? Pats laikas atpažinti ankstyvuosius gimdymo skausmų požymius. Tai gali padėti pasiruošti, paimti krepšį ir pasiekti savo ligoninę pasveikinti mažylio.

Daugeliu atvejų pradiniai gimdymo simptomai yra neaiškūs ir lengvai klaidingai interpretuojami. Nesvarbu, ar tai pirmas nėštumas, ar ne, visada galite susipainioti su nuobodu gimdymo mėšlungiu ir diskomfortu po sunkaus valgio. Ar net trūkinėja vanduo ar sunkėja šlapimas dėl spaudimo šlapimo pūslei. Kad būtų lengviau tai išsiaiškinti, pateikiamas ankstyvųjų artėjančių gimdymo požymių sąrašas.

Ankstyvieji gimdymo skausmų požymiai

Šie simptomai nepasireiškia jokia konkrečia tvarka ir gali pasireikšti likus kelioms dienoms iki gimdymo pradžios.

Išskyrų iš makšties padidėjimas

Nėštumo metu gimdos kaklelio anga uždaroma storu gleivių kamščiu. Tai padeda išvengti bakterijų patekimo į gimdą. Trečiąjį trimestrą šis kamštis įstumiamas į makštį. Tai apskritai sukelia makšties išskyrų padidėjimą kuris gali būti skaidrus, rausvas arba kruvinas. Tačiau jei šios išskyros yra tokios pat sunkios kaip jūsų mėnesinės, susisiekite su savo akušeriu.

Jūsų kūdikio nusileidimo pojūtis

Šis jausmas taip pat vadinamas „apšvietimu“. Šis terminas vartojamas apibūdinti jausmą, kai kūdikio galva nusėda giliai į jūsų dubenį. Taip pat galite pastebėti, kad pasikeitė pilvo forma. Taip pat galite jausti, kad galite laisviau kvėpuoti. Taip yra todėl, kad kūdikis nebespaudžia jūsų diafragmos. Tai gali įvykti nuo kelių savaičių iki kelių valandų iki gimdymo pradžios.

Nedidelis svorio kritimas

Kai artėsite prie gimdymo, pastebėsite, kad nustojote priaugti svorio. Kai kurios būsimos mamos taip pat praneša numetusios kelis kilogramus. Tai visiškai normalu ir neturėtų turėti įtakos jūsų kūdikio gimimo svoriui. Šis svorio kritimas paprastai siejamas su mažesniu vaisiaus vandenų kiekiu, padažnėjusiu šlapinimusi ir kartais padidėjusiu aktyvumu.

Nuobodus skausmas apatinėje nugaros dalyje, kuris gali ateiti ir praeiti

Pranešama, kad artėjant gimdymui raumenų mėšlungis ir skausmas apatinėje nugaros dalyje ir kirkšnyje dažniau pasireiškia moterims, kurios vėl gimdo. Taip yra todėl, kad jūsų raumenys ir sąnariai tempiasi ir pasislenka ruošiantis jūsų mažylio gimimui.

Laisvas ir dažnas tuštinimasis, kurį gali lydėti mėšlungis

Kai gimdos raumenys atsipalaiduoja ruošiantis gimdymui, atsipalaiduoja ir kiti raumenys, įskaitant tiesiosios žarnos raumenis. Dėl to atsiranda viduriavimas, dažnas besilaukiančių moterų nusiskundimas. Svarbu išlaikyti hidrataciją, kad kompensuotumėte skysčių praradimą.

Jaučiasi neramus

Pranešama, kad kai kurios motinos tampa neramesnės arba patiria energijos antplūdį, kai artėja gimdymo data. Jie gali jausti nepaaiškinamą norą išvalyti ir tvarkyti viską aplinkui. Tai vadinama „lizdo instinktu“. Tai visiškai normalu. Tiesiog nepamirškite daug ilsėtis, nes gimus kūdikiui negarantuojate daug miego.

Braxton Hicks susitraukimų padidėjimas

Braxton Hicks susitraukimai kartais vadinami praktiniais susitraukimais. Jie jaučiasi kaip jūsų gimdos susiaurėjimas arba sukietėjimas su lengvu mėšlungiu ir dažnai painiojami su gimdymu. Braxton Hicks susitraukimai paprastai su laiku palengvėja, skirtingai nei tikri gimdymo susitraukimai. Jie taip pat išnyksta keisdami pozicijas. Tikrieji susitraukimai laikui bėgant tampa artimesni ir intensyvesni ir paprastai patenka į įprastą modelį.

Žiūrėkite vaizdo įrašą, kaip gydytoja Astha Dayal (CK Birla ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius) išvardija kelis ankstyvus gimdymo požymius ir kaip juos teisingai atpažinti.

Skaityti:

Jei pajutote kurį nors iš šių simptomų, greičiausiai netrukus prasidės gimdymas. Taigi, susisiekite su savo gydytoju jeigu pastebėsite bet kurį iš šių pirmųjų gimdymo požymių.

  1. Tavo vanduo lūžta. Priešingai populiariems įsitikinimams, vandens lūžimas nėra dramatiškas skysčio išsiliejimas ant grindų. Tai labiau panašu į mažą šlapimo srovelę, kuri dažnai painiojama su nedideliu šlapimo nutekėjimu. Taip yra todėl, kad jūsų kūdikio galva greičiausiai užblokuos per daug skysčių ištekėjimo. Vandens lūžimas nėra labai patikimas darbo ženklas, nes taip nutinka tik aplink 15% gimimų ar mažesnis.
  2. „Kruvinojo šou“ pradžia. Nėštumo metu gimdos kaklelis lieka uždarytas ir užsikimšęs gleivėmis. Taip siekiama apsaugoti kūdikį nuo infekcijų. Jums prasidėjus gimdymui, gimdos kaklelis išsiplės ir suminkštės. Tai išlaisvina „gleivių kamštį“. Jis gali būti išsklaidytas kaip dėmė arba nutekėjęs tepinėlis. Jis gali atrodyti rudas arba rožinis. Pastebėjus „kruviną šou“, greičiausiai gimdymas yra už kampo.
  3. Padidėjęs nugaros skausmas taip pat gali būti gimdymo požymis, atsižvelgiant į jūsų kūdikio padėtį. Tai ypač aktualu, jei jūsų kūdikis nusileidžia į jūsų dubenį, kai kaukolė prispaudžia jūsų stuburą. Skausmingas nugaros skausmas yra pirmasis ženklas, kad gimdymo skausmai netrukus prasidės.
  4. Moterų susitraukimai gali skirtis ir dažnai apibūdinami kaip mušantis, veržiantis ar veriantis skausmas. Tai gali jaustis kaip sunkesnė menstruacijų skausmų forma. Jie yra intensyvesni, palyginti su Braxton Hicks susitraukimais. Kai sąrėmiai skiriasi mažiau nei dešimt minučių, tai signalizuoja apie tikrų gimdymo skausmų pradžią.

Skaityti: Gimdymas atliekant cezario pjūvį – ko tikėtis

Paprastai patariama pradėti ruošti savo ligoninės krepšį ir atlikti bandomuosius ligoninės darbus likus kelioms savaitėms iki numatytos datos. Tai ne tik leis jums pasiruošti, kai jaunesnysis nuspręs atvykti, bet ir suteiks pasitikėjimo užbaigti nėštumą su minimaliu stresu.

Skaityti: Patarimai, kaip pradėti svorio metimo kelionę po gimdymo