Ar tavo ausyse skamba? žinoti galimas priežastis ir gydymo būdus

Ar staiga girdite ausyse triukšmą, kurio anksčiau negirdėjote? Ar tai tik balsai tavo galvoje ir niekas kitas jų negirdi? Tada jūsų kūnas gali tiesiog šauktis pagalbos, nes jums gali pasireikšti klausos praradimo, vidurinės ausies uždegimo ar Menjero ligos simptomai. Tai būklė ir didesnio rūpesčio simptomas. Norėdami geriau suprasti savo problemą, skaitykite toliau…

Kaip vadinama spengimo ausyse būklė?

 • Esant tokiai būklei, staigus spengimas ausyse arba panašus garsas, pavyzdžiui, zvimbimas, šnypštimas, čirškimas ar švilpimas, kuris gali būti nenutrūkstamas arba nuolatinis ir įvairaus garsumo. Jei taip yra, vadinasi, jūs kenčiate nuo spengimo ausyse.
 • Jis linkęs pablogėti, kai žemas foninis triukšmas sukelia miego sutrikimus arba koncentracijos praradimą ramioje patalpoje. Retais atvejais skambėjimas atitinka jūsų pulso ritmą, tai vadinamas pulsuojančiu spengimu ausyse.
 • Tai dažna būklė, kai dažniausiai situacija erzina. Tačiau kai tai perauga į susikaupimą ir miegą, tai veda į psichologinį kančią.
 • Spengimas ausyse paprastai yra susijęs su klausos praradimu, tačiau jis nesukelia klausos praradimo, taip pat klausos praradimas nesukelia spengimo ausyse. Kai kurie pacientai neturi klausos sutrikimų, o kiti gali būti labai jautrūs garsui (hiperakuzija), todėl reikia imtis veiksmų, kad būtų užmaskuoti išoriniai triukšmai.
 • Kai kurie iš jų yra susiję su pagrindinėmis infekcijomis arba ausies užsikimšimu. Tačiau jei skambėjimas nepraeina po to, kai ausyje nėra infekcijos, gali kilti didesnių rūpesčių.

Ši būklė gali būti nuolatinė arba pasikartojanti, nes ji gali ateiti ir praeiti. Dauguma žmonių turi subjektyvų spengimą ausyse, o tai reiškia, kad tai yra garsai, kuriuos girdi tik jūs. Jie gali būti žemi arba aukšti, vienoje ausyje arba abiejose ausyse. Tačiau dažniausiai tai paveikia gebėjimą susikaupti ar atkreipti dėmesį į išorinius garsus.

Kai kuriais retais atvejais triukšmas yra susijęs su jūsų pulso ritmu. Tai reiškia, kad su kiekvienu širdies plakimu išgirsite pulsą ar ūžesį. Tai vadinama objektyviu arba pulsuojančiu spengimu ausyse ir jį gali išgirsti jūsų gydytojas, kai jus apžiūrės.

Kas sukelia spengimą mūsų ausyse?

Ilgalaikis stiprus triukšmas yra dažna spengimo ausyse ar spengimo ausyse priežastis. Triukšmas gali nuolat pažeisti mūsų vidinės ausies sraigę, nes šios srities ląstelės yra jautrios triukšmui. Tai gali kelti pavojų dailidžių, muzikantų, pilotų ir kt., kurie nuolat susiduria su stipriais garsais, darbo vietoje. Vienkartinis stiprus triukšmas iš ausinių taip pat gali sukelti spengimą ausyse.

Klausos praradimas, atsiradęs dėl aukščiau išvardytų dalykų, taip pat gali būti spengimo ausyse priežastis. Mūsų vidinėje ausyje yra mažos, subtilios plaukų ląstelės, kurios juda, kai gauna garso bangas. Tai suaktyvina signalus iš ausies į smegenis (klausos nervą), o tai savo ruožtu interpretuoja šiuos signalus kaip garsus. Jei dėl senėjimo ar nuolatinio stipraus triukšmo šie plaukai sulinksta arba lūžinėja, jie gali nutekėti į jūsų smegenis atsitiktinius signalus, todėl girdėsite šnypštimą ar panašų garsą.

Kai kurios kitos spengimo ausyse priežastys gali būti:

 • Ausų užsikimšimas dėl vaško susikaupimo / infekcijos arba auglio ant klausos nervo.
 • Kaip galimas tam tikrų rūšių vaistų ir receptinių vaistų šalutinis poveikis.
 • Su senėjimu susijusios problemos lemia klausos praradimą.
 • Menjero liga mūsų vidinėje ausyje.
 • Otosklerozę sukelia mūsų vidurinės ausies kaulų sustingimas.
 • Buka trauma, aukštas kraujospūdis, kraujotakos sutrikimai, mažakraujystė, cukrinis diabetas, nepakankama skydliaukės veikla, autoimuninės ligos ir kt.

Kad ir koks būtų simptomas, per didelis stresas ir miego trūkumas gali pabloginti būklę ir sukelti komplikacijų. Tai taip pat apima per didelį alkoholio, kofeino ar kofeino gėrimų vartojimą. Esamos sveikatos sąlygos taip pat gali pablogėti dėl spengimo ausyse.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei kyla kuri nors iš minėtų problemų, patartina apsilankyti pas ENT specialistą ir pasitikrinti ausis. Priešingu atveju, jei sirgote viršutinių kvėpavimo takų infekcija, pavyzdžiui, peršalimu, o spengimas ausyse nepraeina per savaitę, būtinai kreipkitės į medikus.

Be šių, yra keletas kitų priežasčių, kodėl gali atsirasti spengimas ausyse. Taigi užduokite sau šiuos klausimus:

Ar turite aukštą kraujospūdį?

Aukštas kraujospūdis padidina spengimo ausyse tikimybę. Tokiems pacientams taip pat randama susijusi pagrindinė arterijų susiaurėjimo būklė, vadinama ateroskleroze. Tai taip pat gali sukelti spengimą ausyse ir turėti daug gilesnį poveikį, nei atrodo iš pažiūros.

Ar geriate daug alkoholio?

Alkoholio lygis taip pat gali paveikti jūsų ausis. Kai suvartojate per daug, nervai pradeda mėtytis ir paveikia klausą. Sumažinkite vartojimą ir tai pasikeis.

Ar patiriate krūvą streso?

Kai jūsų nervus veikia nerimas ar depresija, tai gali sukelti spengimą ausyse. Pabandykite atsipalaiduoti arba rinkitės terapiją ar jogą. Tai padės ne tik valdyti būklę, bet ir pagerinti bendrą sveikatą.

Kaip sustabdyti spengimą ausyse?

Gydymas priklausys nuo tikrosios priežasties.

 • Jei jį sukelia vaistai, gydytojas jį pakeis arba paskirs visiškai nutraukti vaisto vartojimą.
 • Jei jį sukelia aukštas kraujospūdis, gydytojas pateiks gydymo būdus, kaip palaikyti normalų spaudimą ir pagerinti nuolatinį skambėjimą, jį kontroliuojant.
 • Jei sukėlėjas yra susikaupęs ausų vaškas, venkite vatos tamponėlio ir kliniškai jį nuvalykite ENT.
 • Kai kuriais atvejais tai sukelia vitamino B12 trūkumas, o tai reiškia, kad gerai subalansuota mityba padės.
 • Yra žinoma, kad kava padidina kraujospūdį, o tai savo ruožtu paveiks jūsų ausis. Taigi sumažinkite kofeino vartojimą, kad pasiektumėte geresnių rezultatų.

Visais kitais atvejais gali būti paskirti klausos aparatai ir kitos panašios galimybės, kurios padės kontroliuoti ir suvaldyti būklę. Reikia nepamiršti, kad spengimas ausyse niekur nedingsta. Jo negalima pašalinti, tačiau ją tikrai galima valdyti tinkamai prižiūrint.

CK Birla ligoninėje užtikriname, kad pacientų problemos būtų sprendžiamos ekonomiškai efektyviausiu ir patogiausiu būdu. Štai kodėl į pacientą orientuotas požiūris daro mus labiausiai pageidaujamu sveikatos priežiūros paslaugų teikėju Delio NCR. Norėdami įsitikinti, kad jūsų ausys yra sveikos, užsisakykite konsultaciją su geriausiu ENT Delio NCR. Skambinkite dabar ir rezervuokite susitikimą.