Dažni mitai ir faktai, susiję su krūties vėžiu

Krūties vėžio supratimas buvo itin svarbus viso pasaulio tautų susirūpinimas. Nors krūties vėžio diagnozė gali būti bauginanti, svarbu suprasti, kad daugelio žinomų rizikos veiksnių, tokių kaip genetika ar senėjimas, mes negalime kontroliuoti. Skaitant informaciją svarbu žinoti, kas yra teisinga, o kas ne. Dėl krūties vėžio taip pat yra daug klaidingų nuomonių, kurias reikia ištaisyti.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte labiausiai paplitusius mitus prieš krūties vėžys ir faktai už jų.

Mitas: jei rizikuojate, nieko daugiau negalite padaryti, tik stebėti ženklą

Faktas: Kaip minėjome anksčiau, yra keletas krūties vėžio rizikos veiksnių, kurių jūs negalite kontroliuoti, pavyzdžiui, jūsų amžius ir šeimos istorija. Yra tam tikrų rizikos veiksnių, į kuriuos galima atkreipti dėmesį, ty savalaikis ir natūralus nėštumas ir tinkama bei tinkama laktacija. Be to, turite laikytis tam tikrų gyvenimo būdo įpročių, kurie gali žymiai sumažinti jūsų tikimybę, įskaitant reguliarų miegą, gerą valgymą, reguliarų mankštą ir sveiko svorio išlaikymą, streso mažinimą – svarbu pažymėti, kad krūties vėžio rizika yra susijusi su padidėjusiu krūties vėžio lygiu. estrogeno, o riebalinis audinys gamina perteklinį jo kiekį.

Mitas: krūtų gabalėliai yra vėžys.

Faktas: Nors neabejotinai svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją, jei vienoje iš savo krūtų randate kažką neįprasto, daugeliu atvejų gumbas krūtyse nėra vėžiniai. Tik 20% gabalėlių yra vėžiniai. Tačiau jei guzas išlieka, jokiu būdu negalima jo ignoruoti. Įsitikinkite, kad reguliariai atliekate savęs patikrinimą ir kasmet atliekate klinikinį egzaminą.

Mitas: Dezodoranto nešiojimas padidina riziką susirgti krūties vėžiu

Faktas: Nacionalinio vėžio instituto ataskaitoje teigiama, kad nėra įtikinamų įrodymų, siejančių antiperspirantų ar dezodorantų vartojimą ir krūties vėžio vystymąsi. Kiti tyrimai taip pat parodė, kad krūties vėžio rizika yra susijusi su padidėjusiu estrogeno kiekiu. Aliuminio junginiai, esantys parabeno kremuose, naudojamuose prakaitui kontroliuoti, kurie dažnai tepami šalia krūties, gali būti absorbuojami odoje ir sukelti į estrogeną panašų poveikį.

Mitas: Liemenėlės dėvėjimas moteriai padidina krūties vėžio riziką

Faktas: Nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių šį gandą. Liemenėlės netrukdo limfos nutekėjimui iš krūties apačios, todėl krūties vėžio rizika nepadidėja.

Mitas: krūtų susimušimas ar sumušimas

Faktas: Tai gali pasirodyti kaip vienas iš tų senosios mokyklos mitų, tačiau krūties susimušimas ar sumušimas nesukelia krūties vėžio. Tačiau tai gali atkreipti dėmesį į esamą gabalėlį. Pagrindinis guzas, sukeliantis guzelį ar mėlynę, reiškia pažengusį krūties vėžį.

Mitas: jūsų tėčio šeimos vėžio istorija neturi įtakos jūsų rizikai

Faktas: Paveldima krūties vėžio atmaina nėra susijusi su lytimi – ji gali būti perduodama tiek iš motinos, tiek iš tėvo pusės. Tikimybė, kad paveiktas genas bus perduodamas iš vienos kartos į kitą, yra 50%, o tikimybė, kad jis bus brolyje ir seseryje, jei asmuo turi paveiktą geną, vėl yra 50%. Be paties krūties vėžio, paveldimas ryšys taip pat yra su kiaušidėmis, pilvaplėvės piktybiniais navikais.

Vertinant šeimos istoriją, reikia atsižvelgti į vyriškąją pusę. Iš tikrųjų, jei tėvas sirgo krūties vėžiu, tai gali padidinti jūsų riziką. Nors ryšys tarp prostatos vėžio šeimos istorijos ir krūties vėžio nežinomas, galimi požymiai yra bendri gyvenimo būdo veiksniai arba genų mutacijos.

Mitas: kuo ilgiau žindote, tuo mažesnė rizika

Faktas: Tai ne žindymas, o tai, kad jums nėra mėnesinių. Tai cikliškas mėnuo po mėnesio. Kuo daugiau mėnesinių per savo gyvenimą, tuo didesnė rizika susirgti krūties vėžio požymiais. Krūties vėžys yra labiausiai paplitęs vėžys nėščioms ir pagimdžiusioms moterims. Kai moterys yra nėščios ar maitinančios krūtimi, jų krūtys natūraliai yra jautresnės ir padidėja, todėl gali būti sunkiau rasti gumbą ar pastebėti kitus pokyčius.

Mitas: tabako dūmai neturi nieko bendra su krūties vėžiu

Faktas: Tabakas yra didžiausia vėžio priežastis, kurios galima išvengti, ir nors plaučių vėžys yra pagrindinis vėžys, susijęs su tabako poveikiu, jis taip pat buvo susijęs su krūties vėžiu. Dūmuose esanti anglis jungiasi su estrogeno receptoriais, todėl padidėja krūties vėžio rizika

Aplankykite Dr. Rohan Khandelwal, krūties vėžio specialistą CK Birla ligoninėje Gurgaone, kad sužinotumėte daugiau apie krūties vėžį ir galimas gydymo galimybes. Rezervuokite susitikimą čia.

TAIP PAT SKAITYKITE | Krūties vėžio simptomai ir įspėjamieji ženklai