Krūtų didinimas – istorija, būdai ir procesas

Moteriška krūtis buvo moteriškumo sinonimas, todėl daug dėmesio buvo skirta organo estetikai. Idealus dydis ir forma skiriasi priklausomai nuo individo kūno sudėjimo ir kultūrinių savybių. Dažnai krūtys vystosi nepakankamai. Todėl moterys, kurių krūtys mažesnės nei įprastos, mano, kad jų figūra yra netolygi ir jos siekia modifikacijos per operaciją. Krūtų didinimas – tai procedūra, kuria siekiama padidinti krūtis ir ištaisyti jų formą. Šią procedūrą taip pat galima pavadinti krūtų didinimo arba didinimo mammoplastika. Todėl svarbu, kad chirurgas, planuodamas didinimo operaciją, atsižvelgtų ir į paciento norus. Krūtų didinimas gali turėti didelės teigiamos įtakos kūno įvaizdžiui.

Dažniausios krūtų didinimo priežastys:

 • Po nėštumo ir maitinimo krūtimi prarasto krūtų putlumo atstatymas
 • Su maudymosi kostiumėliu jautiesi labiau pasitikinti savimi
 • Savęs įvaizdžio gerinimas
 • Padidinkite mažų krūtų dydį.
 • Atkurkite pilnumą ir formą, kurios galėjo būti prarastos dėl amžiaus.
 • Atkurkite krūtis, kurios buvo pažeistos arba pašalintos dėl traumos ar ligos, pvz., krūties vėžio.
 • Sukurkite proporcingą pusiausvyrą tarp krūtų ir likusio kūno.

Indikacijos

Daugelis moterų renkasi krūtų didinimą, kad ištaisytų hipoplastines krūtis. Tos, kurios patyrė didelę pogimdyminę involiuciją, taip pat renkasi augmentaciją, tolesniam tobulėjimui. Šios moterys patyrė pilnatvę ir nori susigrąžinti apimtis.

Nuo 1962 m., kai buvo pradėtas naudoti silikono gelio protezas, krūtų didinimas turi pasirodyti kaip dažniausiai atliekama procedūra kosmetinėje chirurgijoje.

Istorija

Czerny pirmą kartą padidino mamoplastiką, kurios metu perkėlė lipomą į krūtį, 1895 m. Longacre atliko autogeninį atvarto padidinimą 1950 m. Daug injekcinių medžiagų buvo bandoma nuo šeštojo dešimtmečio. Uchida pranešė apie injekcinio silikono naudojimą 1961 m. 1962 m. Cronin ir Gerow pristatė silikono gelio krūtų implantą, kuris pradėjo šiuolaikinę krūtų didinimo erą.

Mamoplastika procedūros (taip pat žinomos kaip krūtinės didinimas procedūros) apima fiziologinio tirpalo arba silikono implantų naudojimą, kad būtų sukurtos didesnės ir (arba) pilnesnės krūtys. Krūtų didinimas yra viena geidžiamiausių kosmetinių procedūrų, o jos paklausa ir toliau auga.

Kodėl verta ieškoti krūtų didinimo procedūros

Kai kurios dažniausiai pasitaikančios priežastys yra šios: –

Nors krūtų didinimo procedūra gali duoti puikių rezultatų, viena sritis, kurios krūtų didinimas nesprendžia, yra labai nukarusios krūtys. Jei pacientė turi labai žemai kabančias krūtis, geriausias pasirinkimas gali būti krūtų pakėlimo procedūra. Norint pasiekti norimą efektą, krūtų pakėlimo operacija gali būti atliekama su krūtų implantais.

Yra daug mammoplastinių procedūrų variantų, todėl kiekvieną iš jų reikia atidžiai apsvarstyti prieš nusprendžiant tęsti procedūrą. Implantavimo parinktys skiriasi priklausomai nuo implanto tipo (silikono, fiziologinio tirpalo arba vientiso gelio), implanto formos (apvalios arba ašaros formos) ir krūties implanto dydžio.

Būti informuotam ir turėti aiškius lūkesčius konsultacijos metu – geriausias būdas užtikrinti, kad pacientė bus patenkinta krūtų didinimo procedūros rezultatais.

Technika

Krūtų didinimas gali būti atliekamas su fiziologiniu tirpalu arba silikono geliu užpildytais implantais. Implantai gali būti dedami per kelis skirtingus pjūvius. Su gydytoju reikia aptarti daugelį veiksnių, pvz., implantų dydį ir formą, chirurginių pjūvių vietą ir tai, ar implantai turi būti dedami ant viršutinės krūties dalies, ar po krūtinės raumeniu.

Atsigavimas

 • Jums bus skaudu ir pirmas kelias dienas turėsite pailsėti
 • Dauguma moterų gali atnaujinti įprastą veiklą po kelių dienų
 • Kelias savaites turėsite nešioti chirurginę liemenėlę ar kitą liemenėlę be vielos, kol patinimas išnyks.
 • Vaisingumas ir nėštumas neturi įtakos
 • Po to dažniausiai galima maitinti krūtimi
 • Retai gali būti pažeistas spenelio ir areolės pojūtis

Gyvenimas po krūtų padidėjimo

Krūtų didinimas yra ambulatorinė procedūra, paprastai atliekama taikant bendrąją nejautrą. Per kelias valandas po operacijos galite vaikščioti patys, o daugumai pacientų yra pakankamai patogu išeiti iš namų per kitą dieną ar dvi.

Pirmą savaitę galite jausti skausmą ir maždaug 2–4 savaites turėsite apriboti sunkų pratimą. Gydytojas taip pat gali paprašyti kurį laiką po krūtų didinimo operacijos pasirinkti chirurginę ar sportinę liemenėlę – svarbu laikytis chirurgo patarimų, kad užtikrintumėte optimalų pasveikimą.

Baigę montuoti krūtų implantus, turėsite nepamiršti šių dalykų: mamografiją su krūtų implantais darytis saugu, todėl būtinai reguliariai tikrinkite, kaip nurodė gydytojas.

Būsimas nėštumas ar svorio kitimas gali reikšti jūsų rezultatus, todėl gali prireikti antros operacijos, kad laikui bėgant būtų ištaisyti pokyčiai, kuriais esate nepatenkinti.

Išvada

Niekas negali nutraukti įprasto senėjimo eigos; laikui bėgant krūties audinys keičiasi. Galite padėti išvengti nereikalingo nukarimo, pasirinkę liemenėlę, atitinkančią jūsų aktyvumo lygį.

Krūtų didinimas – itin džiuginanti estetinė procedūra. Kvalifikuoto kosmetikos chirurgo krūtų didinimas yra saugi procedūra, kurios rezultatai išlieka ilgalaikiai, o dauguma pacientų labai džiaugiasi pasirinkę tokią procedūrą.

Susisiekite su Dr. Rohan Khandelwal, krūtų chirurgijos ekspertu CK Birla ligoninėje Gurgaone, kad sužinotumėte daugiau apie šią procedūrą. Jis turi vieną didžiausių onkoplastinių krūtų konservavimo operacijų – autologinės pirminės krūtų rekonstrukcijos su mastektomija – patirties. Užsisakykite susitikimą šiandien!