Atvejo analizė | Sėkmingas gimdymas po bambos venų varikozės aptikimo

Antrą kartą nėščiai moteriai 31 nėštumo savaitę buvo diagnozuota izoliuota bambos venų varikozė. Izoliuota bambos venų varikozė yra reta ultragarsu diagnozuota anomalija, kuri, kaip pranešta, yra susijusi su vaisiaus anomalijomis ir intrauterinine vaisiaus mirtimi, tačiau nenuosekliai. Kadangi šio pokyčio priežastis nežinoma, konsultuojanti akušerė ir ginekologė dr. Deepika Aggarwal rekomendavo pacientei nuodugniai įvertinti susijusias vaisiaus anomalijas. Ji taip pat rekomendavo atidžiai stebėti įprastą doplerografiją, nes žinoma, kad bambos venų varikozės atvejais sukelia intrauterinę mirtį.

Pora susituokė be giminystės ir kūdikį susilaukė spontaniškai. Prieš 7 metus jai buvo atliktas cezario pjūvis dėl placentos atsitraukimo ir nėštumo hipertenzijos. Šio nėštumo metu jai buvo atliktas įprastas išsamus anomalijų skenavimas, neigiamas keturių žymenų ekranas ir normali vaisiaus echokardiografija. Nuo antrojo trimestro ji reguliariai vartojo aspiriną, nes ankstesnio nėštumo metu buvo aukštas kraujospūdis ir placentos atsiskyrimas.

31 nėštumo savaitę ultragarsinis skenavimas parodė aiškiai apibrėžtą cistinį pažeidimą viršutinėje pilvo dalyje, kuris susisiekė su bambos vena, o tai rodo intraabdominalinę bambos venų varikozę. Abiejų gimdos arterijų, bambos arterijos, vidurinės smegenų arterijos ir veninio latako Doplerio spalvos srauto vaizdas buvo normos ribose. Vaisiaus vandenų indeksas taip pat buvo normos ribose.

Pacientas buvo ilgai konsultuojamas apie šio radinio neapibrėžtumą ir susijusią negyvagimio bei vaisiaus anomalijų riziką. Reguliariai buvo atliekami tolesni tyrimai, siekiant stebėti bambos venos dydį ir pašalinti tokias komplikacijas kaip turbulencija, trombozė ir plyšimas. Vėliau kas savaitę atliekant doplerografiją, bambos venos dydis ar išvaizda nepakito. Taip pat buvo įvertintas patenkinamas vaisiaus augimo intervalas.

37 nėštumo savaitę, 3 dienas, buvo atlikta planinė cezario pjūvio operacija, atsižvelgiant į prastą Bishopo balą (taip pat žinomas kaip dubens balas, dažniausiai naudojamas gimdos kaklelio pasirengimo gimdymui įvertinimo metodas). Moteris pagimdė sveiką, tinkamai paaugusį 2,8 kg sveriantį vyrišką kūdikį, o kūdikiui taip pat nebuvo jokių klinikinių anomalijų požymių.