„COVID pirštai“ paaiškino naują COVID-19 paslapties simptomą

Per pastaruosius kelis mėnesius koronavirusas užvaldė pasaulį ir paveikė beveik visas šalis. 2020 m. liepos mėn. pačioje šalyje susirgimų skaičiui viršijus 1,44 mln., todėl išsiplėtė ir ligų pasireiškimo spektras. Šiuo metu Haryana įrašė daugiau nei 30 000 patvirtintų COVID-19 atvejų (20 % jų yra Gurgaone).

Didėjant mūsų žinioms apie virusą ir jo sukeliamą infekciją, išryškėjo daug negirdėtų simptomų. Simptomai, susiję su pėdos ir kulkšnies sritimi, yra vienas iš tokių retų COVID-19 pasireiškimų. Prieš pradedant aptarti neįprastus „koronavirusinės ligos“ simptomus, svarbu nepamiršti bendrų simptomų, kad būtų imtasi būtinų atsargumo priemonių ir kuo anksčiau atsiriboti.

Kokie yra dažni COVID-19 simptomai?

Visi nori aiškumo dėl tikslių simptomų, kurie gali padėti nustatyti koronaviruso infekciją ankstyvose stadijose. Kadangi COVID-19 vis dar neturime išgydyti, simptominis gydymas yra vienintelis gydymo protokolas. Taigi ankstyvas nustatymas ir gydymas suteikia pacientui geriausią galimybę greitai pasveikti. Ankstyvas aptikimas taip pat yra labai svarbus siekiant užkirsti kelią tolesniam viruso plitimui, nes tai padeda izoliuoti užsikrėtusį asmenį, kol jis/ji gali jį išplisti per daug žmonių. Kai kurie dažni simptomai, galintys rodyti COVID-19, yra šie:

  • Karščiavimas ir šaltkrėtis
  • Raumenų skausmas
  • Sunku kvėpuoti
  • Gerklės skausmas
  • Pojūčių praradimas (pajusti skonį ar kvapą)
  • Pykinimas
  • Vėmimas

Pastaruoju metu plačiai paplito naujas terminas, vadinamas COVID pirštais. Ar tai susiję su koronavirusu, ar tik paprasta pėdos problema? Skaitykite toliau, kad rastumėte atsakymus į tokius gluminančius klausimus.

Skaityti: Kas yra koronavirusas: simptomai | kaip plinta | kaip to išvengti

COVID kojų pirštai – paslaptingas simptomas

Remiantis Ispanijos gydytojų atliktais tyrimais, buvo beveik 5 skirtingi bėrimų modeliai, susiję su COVID-19. Vienas iš bėrimų, į kurį buvo atkreiptas didžiausias dėmesys, nepaisant to, kad tai nėra labiausiai paplitęs bėrimas, yra „COVID pirštai“ – pėdų problema, panaši į Chilblains. Chilblains yra kojų pirštų uždegimas, sukeliantis skausmą, paraudimą ir niežėjimą, kuris dažniausiai atsiranda žiemą dėl ilgalaikio šalčio. Tačiau koronavirusu sergantiems pacientams pastebėti bėrimai nėra susiję su šalčio poveikiu. Jie gali pasireikšti prieš ar kelias savaites po dažniausiai pasitaikančių simptomų atsiradimo

COVID kojų pirštai dažniau pastebimi jaunesniems žmonėms ir gali išnykti per porą savaičių. Specialistai teigia pastebėję, kad padaugėjo pacientų, besiskundžiančių kojų pirštų pažeidimais ir uždegimais, todėl vaikščioti tampa skausminga. Tiksli šių pažeidimų priežastis vis dar yra paslaptis, todėl norint padaryti išvadą, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

COVID pirštų stebėjimai

Labiausiai stebinantis šio tyrimo pastebėjimas buvo įvairūs bėrimai, kuriuos sukėlė vienas virusas. Panašiai kaip AIDS ir sifilis, COVID-19 dėl daugybės su juo susijusių bėrimų vadinamas naujuoju „didžiuoju imitatoriumi“. Kadangi šie simptomai nėra dažni ir būdingi COVID pacientams, jie nėra įtraukti į dažnų simptomų sąrašą. Šiuo metu gripo simptomai ir kvėpavimo sutrikimai vis dar laikomi pagrindiniais simptomais. Nepaisant to, kad jis labai dažnai matomas Ispanijoje ir JAV, Indijoje pacientams COVID kojų pirštai nebuvo pastebėti.

Jei jaučiate pėdų ar kojų pirštų bėrimus, apsilankykite pas savo gydytoją. Nors tai nėra aiškus COVID-19 rodiklis, dėl to gali būti sunku vaikščioti. Taip pat visada bus naudinga gauti medicininę nuomonę apie bet kokį nepaaiškinamą bėrimą ar patinimą. Atėjo laikas būti atsargiems, budriems ir saugiems.

Skaityti: Dažna pėdų problema Nereikėtų ignoruoti