Dažni mitai ir faktai, susiję su kontracepcija

Mes paprašėme savo ekspertų atskleisti kai kuriuos labiausiai paplitusius mitus apie geriamąją kontracepciją.

 1. Kontraceptinių tablečių vartojimas atitolina nėštumą

Vienas iš mitų, paplitęs visame pasaulyje, yra tai, kad nėštumas atidėtas, kai kelis mėnesius vartojate kontraceptines tabletes. Priešingai, jūs galite pastoti, kai tik nustosite vartoti tabletes. Nutraukusi vartoti tabletes, moteris gali pastoti per savaitę. Iš tiesų, geriamosios kontraceptinės tabletės sumažina nevaisingumo tikimybę; ypač dėl visų toliau nurodytų gerų poveikių

Tabletės taip pat gali sumažinti arba padėti išvengti:

 • Priešmenstruacinis sindromas
 • Aknė
 • Cistos krūtyse ir kiaušidėse
 • Negimdinis nėštumas – nėštumas, vykstantis už gimdos ribų, ypač kiaušintakiuose
 • Kai kurios vėžio rūšys – taip pat žinoma, kad tabletės sumažina kiaušidžių ir gimdos vėžio riziką. Be to, mokslininkai taip pat tiria, ar kontraceptinės tabletės sumažina tikimybę susirgti gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu.
 • Sunkios infekcijos kiaušidėse, kiaušintakiuose ir gimdoje
 • Geležies trūkumas (anemija)
 1. Vartodami kontraceptines tabletes priaugate svorio

Kitas populiarus nesusipratimas yra tai, kad geriamosios kontraceptinės tabletės lemia svorio padidėjimą. Hormoniniai sutrikimai gali sukelti svorio padidėjimą, tačiau tabletės už tai nėra tiesiogiai atsakingos. Taip pat yra cikliškas svorio padidėjimas, kuris atsiranda dėl skysčių susilaikymo; kai kuriose tai labiau pastebima nei kitose. NHS paskelbė keletą straipsnių ir tyrimų, rodančių, kad yra mažai medicininių įrodymų, kad naujausios kontraceptinės tabletės skatina moterų svorio padidėjimą. Svarbiausias svorio augimo veiksnys yra prasta, kaloringa mityba ir judėjimo trūkumas.

 1. Geriamoji kontracepcija turi būti vartojama kiekvieną dieną tuo pačiu metu

Pora valandų skirtumas neturės jokios įtakos. Jei laikysitės to paties laiko, vienintelis privalumas yra tas, kad nepamiršite jo paimti. Jei praleidote vieną tabletę (vėluojate iki 24 valandų), išgerkite tabletę, kai tik prisiminsite, ir išgerkite kitą tabletę tą dieną. Net jei tai reiškia, kad reikia vartoti du per vieną dieną.

 1. Hormoninių problemų gali kilti ilgai vartojant kontraceptikus

Nedidelis šalutinis poveikis gali būti krūtų padidėjimas, mėšlungis, kojų skausmas, galvos skausmas ir pykinimas. Šiose tabletėse esantis hormonų kiekis nėra per didelis, todėl jas galima saugiai vartoti daugelį metų. Prieš skubėdami keisti formuluotes, nepamirškite, kad gali būti ir kitas, nesusijęs su tabletėmis, šio šalutinio poveikio paaiškinimas.

 1. Naudojant 2 prezervatyvus, seksas tampa saugesnis

Prezervatyvai yra 98% veiksmingi. Tačiau naudojant 2 tuo pačiu metu rizika nesumažės 2%. Priešingai, jie trinasi vienas į kitą ir lengvai nuplyšta.

Tas pats pasakytina apie kūdikių aliejus; Šie aliejai sunaikina daugiau nei 90% prezervatyvo stiprumo jau po 15 minučių kontakto.

 1. Naudokite tik geros kokybės prezervatyvus
 2. Venkite bet kokių aliejaus pagrindu pagamintų lubrikantų
 3. Kiekvieną prezervatyvą naudokite tik vieną kartą
 1. Žindymas yra natūrali kontracepcija

Paklauskite ginekologijos specialisto dėl saugios kontracepcijos žindymo metu, nes tai nesumažins galimybės pastoti. Manoma, kad mėnesinių nebuvimas pirmosiomis motinystės dienomis taip pat apsaugo nuo nėštumo, o tai netiesa. Jei jūsų kūdikiui yra 6 mėnesiai, jums atnaujintos mėnesinės arba jūsų kūdikis pradėjo maitinti kuo daugiau; pasikonsultuokite su ekspertu ginekologu ir pradėkite kitą kontracepcijos metodą.

 1. Tablečių vartojimas gali sukelti kitų problemų

Kontraceptinės tabletės gali apsaugoti jus nuo endometriumo ir kiaušidžių vėžio. Duomenų, rodančių, kad geriamosios kontraceptinės tabletės sukelia depresiją ar kitus psichikos sutrikimus, nėra.

 1. Ne visi gali naudoti kontracepcijos metodus

Moterys, kurios yra nutukusios, rūko, yra jaunesnės nei 35 metų ir serga diabetu, taip pat gali vartoti tabletes ir UTI, kad išvengtų nėštumo.

 1. Seksas menstruacijų metu yra saugus

Kai prasideda mėnesinės, tikimybė pastoti nesumažės. Spermatozoidai gyvens organizme iki 7 dienų. Kai baigiasi mėnesinės ir pradeda gamintis kiaušinėliai, yra didelė tikimybė pastoti.

 1. Skubiosios kontracepcijos tabletes reikia gerti tik ryte

ECP skirtas vartoti iškart po nesaugių lytinių santykių. Tačiau daugelis moterų, kurios neturi paruoštų tablečių, išgeria jas kitą rytą ir vis tiek yra veiksmingos. Tiesą sakant, kelios granulės yra aktyvios, net jei jos vartojamos praėjus 5–6 dienoms po lytinių santykių. Turėtume žinoti, kad pilvo skausmas po EC tablečių gali atsirasti dėl nėštumo kiaušintakyje. Pasitarkite su savo ginekologu, jei po ECP vartojimo jaučiate diskomfortą ar skausmą.

Apsilankykite mūsų konsultantai CK Birla ligoninėje, kad sužinotumėte daugiau.