Dažniausios komplikacijos po gimdymo | CK Birla ligoninė

Jūsų kūnas neatsistato iš karto po gimdymo: reikia laiko, kad atgautumėte formą. The pirmąsias šešias savaites po gimimo yra labai svarbūs norint pradėti gydymo kelionę. Net jei daugiausia dėmesio skiriate kūdikio priežiūrai, būtina užtikrinti, kad jūsų kūnas tinkamai gytų.

Komplikacijos po gimdymo gali kilti bet kuriuo metu po gimdymo. Komplikacijos gali atsirasti praėjus kelioms savaitėms po gimdymo arba net per pirmuosius metus po gimdymo.

Moterys, pagimdžiusios kūdikį, turi stebėti pokyčius, vykstančius jų kūne. Šie pokyčiai gali būti ne tik fiziologiniai, bet ir psichologiniai.

Komplikacijos po gimdymo: ką reikia žinoti

A ginekologas iš karto po gimdymo patikrina naujagimį, kad būtų išvengta nenormalaus kraujavimo ar diskomforto organizme. Kitas patikrinimas atliekamas po šešių savaičių, kai kūnas pradeda gydytis pats.

Komplikacijos po gimdymo gali atsirasti bet kuriuo pristatymo būdu – natūralus gimdymas arba pristatymas per C sekcija. Čia yra dažniausios komplikacijos po gimdymo saugotis:

1. Kraujavimas po gimdymo

Po gimdymo kraujavimas yra natūralus. Yra medicininis terminas Lochia, kuris yra kraujo ir gleivių, išeinančių iš organizmo po gimdymo, derinys. Sunkus kraujavimas gali trukti iki 3 dienų po gimdymo. Dėmės ar nedidelis kraujavimas kartais gali tęstis net iki šešių savaičių.

Lochia yra sunkesnė nei įprastos mėnesinės. Pirmąsias 3-4 dienas kraujavimas būna ryškiai raudonas. Per kitas 10–30 dienų kraujavimas palaipsniui lėtėja ir keičia spalvą nuo rožinės iki rudos.

Kraujavimas kelia susirūpinimą, kai jis yra sunkus ir tęsiasi net tris dienas po gimimo. Pagrindiniai kraujavimo požymiai yra šie:

 • Dideli kraujo krešuliai
 • Krauju sugeriantys higieniniai įklotai per valandą
 • Drebulys
 • Galvos svaigimas ir silpnumas
 • Neryškus matymas

Didelis kraujo netekimas gali sukelti staigų kraujospūdžio sumažėjimą. Situacija gali būti baisi, todėl reikia nedelsiant imtis veiksmų.

2. Infekcijos

Plyšimas makštyje yra gana dažnas normalus gimdymas per makštį; o su C pjūviu gimda atidaroma išoriškai per apatinę pilvo dalį, kad gimtų kūdikis. Abiem atvejais susidaręs plyšimas užsandarinamas siūlėmis. Jei tai daroma neteisingai arba netiksliai, žaizda gali užsikrėsti.

Prireiks šiek tiek laiko, kol randai visiškai užgis. Jei po gimdymo lieka kelios placentos dalelės, jūsų gimda gali būti jautri kai kurioms įprastoms infekcijoms po gimimo.

Infekcijos požymiai yra karščiavimas, skausmas šlapinimosi metu ir išskyros ant žaizdos. Paprastai anksti aptikusi infekcijai gydyti pakanka vieno antibiotikų ciklo.

Infekcijos, jei jos nepaisomos, gali sukelti sunkių komplikacijų po gimdymo, pavyzdžiui:

 • Pūlių susidarymas
 • Kraujo krešuliai dubens venose
 • Sepsis kraujyje
 • Kraujo krešulys arterijoje, vedančioje į širdį

Nauja mama turi stebėti savo kūną, kad pastebėtų bet kokius pokyčius, kurie gali būti siejami su infekcija.

Taip pat skaitykite: Dažnos makšties infekcijos

3. Pogimdyminė depresija

Pogimdyminės depresijos simptomai gali pasireikšti bet kuriuo metu po gimdymo. „Baby Blues“, kuris paveikia moteris po gimimo, yra organizme sujudančių hormonų pasekmė. Jei silpni jausmai išlieka net po pirmųjų savaičių, tai veda į pogimdyminę depresiją.

Depresijos požymiai po gimimo yra šie:

 • Jaučiasi beviltiška
 • Jaučiuosi liūdnas
 • Kaltė
 • Nenori užmegzti ryšių su savo vaiku

Jei tokie pojūčiai išlieka ilgiau, turite kreiptis į savo gydytoją arba gydytoją. Be hormonų, per didelis stresas taip pat gali sukelti depresiją po gimdymo. Motinos ar artimiausios šeimos depresijos istorija taip pat gali būti prisidedantis veiksnys.

Pogimdyminę depresiją pirmiausia galima gydyti vaistais. Tačiau įsitikinkite, kad jūsų gydytojo paskirtas vaistas yra saugus vartoti maitinant krūtimi. Neigiamų jausmų tyrinėjimas psichoterapijos ir konsultacijų pagalba taip pat gali palengvinti būklę.

4. Psichozė po gimdymo

Pogimdyminė psichozė yra sunkesnė ir palyginti retesnė nei pogimdyminė depresija. Liga dažniausiai pasireiškia per dvi savaites po gimdymo.

Simptomai dėl pogimdyminė psichozė yra:

 • Nemiga
 • Haliucinacijos
 • Įkyrios mintys apie kūdikio sveikatą
 • Mintys pakenkti sau ar kūdikiui
 • Paranojos jausmas

Liga nėra nuolatinė ir gali būti gydoma tinkama specialistų pagalba. Tačiau psichozei reikia nedelsiant atkreipti dėmesį, kai tik atsiranda simptomai po gimimo.

Pogimdyminės psichozės gydymas yra panašus į depresiją. Tačiau gydymo planai gali skirtis priklausomai nuo būklės sunkumo.

Kaip išvengti komplikacijų po gimdymo?

Po gimdymo turi būti sukurta sistema, kuri teiktų pirmenybę motinos sveikatai po gimdymo. Yra keli lengvai taikomi protokolai:

Odos ašaros

C-pjūvio atveju būtina pasirūpinti siūlėmis, uždėtomis pjūvio vietoje. Procedūros metu perpjaunami keli raumenų ir gimdos sluoksniai, kurie turi išgyti, kad kūnas atsigautų natūraliai.

Gimdymas per makštį beveik visada plyšta į odą tarp makšties ir tiesiosios žarnos. Norint, kad ši sritis būtų švari ir neužkrėsta infekcija, reikia skirti didžiausią dėmesį. Kadangi šios žaizdos visada uždengtos, joms užgyti reikia daugiau laiko.

Psichinė sveikata

Kartu su fiziniu atsigavimu mamos turėtų skirti vienodą dėmesį savo psichinei sveikatai. Apžiūros metu tikrinama fizinė sveikata, reikia įvertinti emocinę motinos savijautą ir bendrą nuotaiką. Pernelyg dideli nuotaikos svyravimai ir žiaurūs uvertiūros turėtų būti diagnozuoti kuo anksčiau, kad būtų suteikta geriausia priežiūra.

Išvada

Gydymas po gimdymo užtrunka. Po gimdymo moteris geriau žino, kaip veikia jos kūnas. Pirmąsias šešias savaites reikia stebėti motinos fizinę sveikatą, kad būtų galima įvertinti, ar gijimas vyksta tinkamai.

Panašus dėmesys turėtų būti skiriamas ir moterų psichinei sveikatai įvertinti. Atsiradus raudonoms vėliavėlėms, turėtumėte susisiekti su psichikos sveikatos specialistu, kuris specializuojasi šioje srityje.

Dauguma pogimdyminių komplikacijų simptomų gali būti supainioti su kitais negalavimais. Turite savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui nurodyti kūdikio gimimo datą. Informacija gali padėti jiems priimti teisingą sprendimą dėl tikrosios jūsų ligos priežasties.