Krūties skausmas: 10 pagrindinių priežasčių, kodėl atsiranda krūtų skausmas

Krūties sveikatos srityje vyrauja didelis stigmos lygis. Moterys gėdijasi atvirai kalbėti apie sąvokas, susijusias su jų krūtimis. Toks paprastas negalavimas kaip krūtų skausmas gūžčioja pečiais po kilimu. Nepaisant to, atpažinimas idealiai tinka prieinamumui. Norėdami sutelkti supratimą apie tai, aptarsime keletą priežasčių, kodėl atsiranda krūtų skausmas.

Priežastys, dėl kurių atsiranda krūtų skausmas

Nenormalus aštraus skausmo, deginimo, jautrumo ar veržimo krūtyje pojūtis apibūdinamas kaip krūtų skausmas. Dažniausiai tai yra tam tikros krūties būklės simptomas.

Krūties skausmas medicinoje taip pat vadinamas mastalgija. Kiekvieną moterį tai veikia skirtingai. Kai kurios moterys jaučia staigų pulsuojantį skausmą, o kitos – nuolatinį krūtinės skausmą.

Krūties skausmo priežastys neapsiriboja viena būkle. Čia yra 10 pagrindinių krūtų skausmo priežasčių:

1. Hormonų kaita

Jei kiekvieną mėnesį susimąstote, kodėl skauda krūtį, jūsų hormoniniai pokyčiai gali būti atsakymas. Jūsų kūnas patiria didelius hormonų svyravimus kiekvieną mėnesį, kai artėja menstruacijų ciklas.

Estrogeno ir progesterono lygis staigiai didėja. Dėl šio hormonų pokyčio jūsų krūtys gali išsipūsti ir tapti jautrios. Šiuo metu taip pat galite jausti skausmą ir gumbą krūtyse. Galite tikėtis, kad pajusite didžiulį skausmą likus 2–3 dienoms iki mėnesinių pradžios.

Gydymas – Krūties skausmas, kurį sukelia reprodukciniai hormonai, paprastai išnyksta savaime mėnesinių pabaigoje.

2. Krūties cistos

Senstant jūsų krūtys patiria keletą neciklinių pokyčių. Laikui bėgant, jūsų krūtyje gali susidaryti į cistas panašios struktūros, dėl kurių gali atsirasti skausmas. Dažniausiai krūtų cistos sukelia krūtų jautrumą.

Gydymas – Krūties skausmo priežastis, susijusias su cistomis, turi ištirti jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas. Norėdami sumažinti skausmą, galite valgyti skaidulų turinčią ir mažai druskos turinčią dietą.

3. Mastitas

Mastitas yra infekcija, kuri pažeidžia jūsų krūtis. Dažniausiai tai randama naujoms motinoms, žindančioms savo kūdikius. Pieno latako užsikimšimas gali sukelti mastitą ir krūtų skausmą.

Be krūtų skausmo, kiti mastito simptomai yra karščiavimas, nuovargis, krūtų patinimas ir paraudimas.

Gydymas: Norint išgydyti mastitą, reikia medicininės intervencijos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas.

Taip pat skaitykite: Mastitas – priežastys, simptomai ir gydymas

4. Sužalota krūtinės sienelė

Krūtinės siena yra kolektyviniai raumenys, audiniai ir kaulai, supantys jūsų širdį ir plaučius. Skausmas dešinėje arba kairėje krūtinėje taip pat gali kilti, kai sužeidžiama ar susižeidžiama krūtinės sienelė. Raumenų traukimas, lūžis, trauma ar uždegimas gali sukelti skausmą ir diskomfortą.

Gydymas – Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paskirs daugybę tyrimų, kad nustatytų skausmo priežastį. Remdamasis diagnoze, jis/ji pasiūlys pažeistos ar pažeistos vietos gydymą.

5. Netinkamas liemenėlės prigludimas

Kartais atsakymas į klausimą, kodėl skauda krūtis, slypi liemenėlės ar atramos tipe, kurį dėvite. Netinkamai prigludusi liemenėlė, nesvarbu, ar ji per laisva, ar per aptempta, gali sukelti krūtų skausmą.

Gydymas – Jei jūsų krūtų skausmo priežastys yra susijusios su liemenėlėmis, idealus sprendimas yra pakeisti apatinį trikotažą geriau priglundančiu. Įsitikinkite, kad jūsų liemenėlė nekeliauja atgal ir nesigilina į odą.

6. Krūties vėžys

Krūties vėžio patikros svarba išauga, nes dažniausiai jos požymiai ir simptomai yra nepastebimi. Krūties vėžys retai sukelia skausmą. Tačiau galėtumėte pastebėti savo krūties išvaizdos pokyčius. Kartais dėl vėžio galite tapti jautresni.

Gydymas – Krūties vėžio gydymas priklauso nuo stadijos ir jūsų bendros sveikatos. Jūsų krūties vėžio priežiūros komanda pasiūlys išsamias gydymo galimybes, kaip atsikratyti vėžio.

Taip pat skaitykite: Didelė krūties vėžio rizika: atrankos gairės

7. Šalutinis vaistų poveikis

Kai kurie vaistai, skirti gydyti visiškai kitokią būklę, gali sukelti krūtų skausmą. Pavyzdžiui, kai kurie vaistai nuo psichikos sveikatos sutrikimų, reprodukcinio hormono ir širdies ir kraujagyslių ligų gali sukelti aštrų krūties skausmą.

Gydymas – Turėtumėte aptarti šiuos šalutinius poveikius su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Gydytojas gali pasiūlyti tam tikrų gyvenimo būdo priemonių arba klinikinės priežiūros, kad padėtų sumažinti skausmą.

8. Nugaros, kaklo ar pečių patempimai

Kartais nugaros, kaklo ar pečių skausmas gali nukeliauti iki krūtų. Tokį skausmo perdavimą sukelia viršutinės liemens dalies struktūra, atsakinga už nervų pasiskirstymą.

Gydymas – Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas išgydys pagrindinę skausmo priežastį ir pasiūlys atitinkamus palengvinančius vaistus.

9. Krūties sužalojimas

Kaip ir bet kuri kita kūno dalis, jūsų krūtys taip pat gali būti sužeistos dėl didelio poveikio sporto ar nelaimingų atsitikimų. Krūties skausmas yra pagrindinis krūties pažeidimo požymis.

Gydymas – Krūties skausmo priežastys, susijusios su sužalojimu, reikalauja tinkamo gydymo, pradedant nuo medicininio vartojimo iki chirurginių procedūrų. Jūsų gydytojas gydys sužeistą vietą ir palengvins visus simptomus.

10. Krūtų chirurgija

Jei neseniai buvo atlikta krūties operacija, jūsų skausmas gali būti pooperacinės sveikatos pasekmė. Kartais krūties operacija gali sukelti rando audinio susidarymą, kuris gali sukelti skausmą ir jautrumą.

Gydymas – Turėtumėte pasikonsultuoti su savo chirurgu, jei po operacijos skausmas sustiprėja. Jūsų gydytojas pateiks tinkamas instrukcijas, kaip greitai ir greitai pasveikti.

Krūties skausmą taip pat gali sukelti kitos priežastys, tokios kaip rūgščių disbalansas skrandyje, žindymas, krūtų implantų buvimas, rūkymas ir kt.

Patarimai, kaip valdyti krūties skausmą

Dėl daugelio krūtų skausmo priežasčių reikalingas klinikinis patikrinimas ir priežiūra. Nepaisant to, vis tiek galite imtis priemonių krūtų skausmui sumažinti arba palengvinti. Šie patarimai apima:

  • Dėvėkite palaikančią liemenėlę
  • Ant krūtų uždėkite karštus ir šaltus kompresus (kaip rekomendavo gydytojas)
  • Išlaikyti sveiką kūno svorį
  • Apribokite natrio suvartojimą
  • Vartokite vitaminų ir kalcio papildus

Turėtumėte pažymėti, kad ciklinis skausmas sudaro beveik 70% krūtų skausmo priežasčių. Jūsų gyvenimo būdo įpročių pakeitimas gali lemti sveikesnius ciklus, kurie gali dar labiau užkirsti kelią krūtų skausmui.

Baigiamoji pastaba

Skausmas kairėje krūtinėje kartais gali būti klaidingai interpretuojamas kaip širdies ir kraujagyslių skausmas. Svarbu suprasti, kodėl atsiranda krūtų skausmas. Tačiau neturėtumėte savarankiškai diagnozuoti ir pasikonsultuoti su specialistu, kad išsiaiškintų priežastį.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie krūtų sveikatą, kreipkitės į Dr Rohan Khandelwal, geriausias krūtų specialistas CK Birla ligoninėje.