Gyvenimas po viso kelio pakeitimo operacijos

Senėjimas turi įvairių padarinių organizmui. Viena iš svarbiausių sričių, kurią paveikia senėjimo procesas, yra kaulų stiprumas. Su amžiumi kaulų stiprumas mažėja, o sąnariai praranda judrumą.

Kelių sąnariai yra vieni labiausiai pažeistų kūno sąnarių, kurie paveikia beveik kiekvieną senstantį žmogų. Kelių skausmas dėl osteoartrito yra labai nerimą kelianti būklė, su kuria susiduria žmonės. Tai labai paveikia kasdienį paveiktų asmenų gyvenimą.

Kai visos medicininės priemonės nebeteikia palengvėjimo, kelio skausmas gali būti toks stiprus, kad galite nesugebėti susitvarkyti kasdienės veiklos, gali atsirasti patinimas ir net kelio linkėjimas.

Tokiu atveju rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją kurie gali patarti kelio keitimo operacijai kaip geriausiam sprendimui pagerinti jūsų gyvenimo kokybę.

Prieš priimdamas sprendimą dėl kelio keitimo operacijos, ortopedas chirurgas privers jus atlikti diagnostinius nuskaitymus, kad įsitikintų, ar jūsų kelio sąnarys nėra deformuotas ar pažeistas.

DUK apie kelio sąnario pakeitimo chirurgiją

Chirurgija nėra vienintelis būdas gydyti kelio skausmą. Tik apie 20 % pacientų prireikia kelio sąnario pakeitimo operacijos, o 80 % pacientų nereikia.

Kalcio, vitamino D ir kitų svarbių maistinių medžiagų kiekio padidinimas dietoje taip pat padeda palaikyti kaulų sveikatą.

Chirurgijos gali prireikti tik esant lėtinėms ligoms, tokioms kaip nuolatiniai vaikščiojimo sutrikimai, nepakeliamas skausmas, kasdien reikia vartoti skausmą malšinančius vaistus ir sunku atlikti kasdienę veiklą.

Kas atsitinka atliekant visišką kelio sąnario pakeitimą?

Atliekant kelio keitimo operaciją, pažeista kremzlė ir kauliniai audiniai pašalinami iš kelio dangtelio ir pakeičiami aukštos kokybės plastiko ar metalo lydiniais, kurie veikia kaip sąnarys.

Procedūra skirta skausmui malšinti ir normaliai sąnario veiklai atkurti. Pakeistas kelias veikia beveik taip pat gerai, kaip ir ankstesni įprastiniai, tačiau pacientui gali prireikti šiek tiek laiko prisitaikyti prie naujo kelio.

Kiek laiko užtrunka atsigauti po kelio keitimo operacijos?

Tinkamas reabilitacijos procesas yra svarbus norint prisitaikyti prie kelio sąnario ir grįžti į aktyvų gyvenimą. Tai ne tik padeda ilgą laiką, bet ir padeda greitai ir tinkamai atsigauti po operacijos.

Dėl medicinos technologijų pažangos per dieną po operacijos Jūsų ortopedijos specialistas privers jus stovėti, vaikščioti su tokia įranga kaip ramentai, lazdos ar vaikštynės.

Jūsų fizioterapeutas atlieka labai svarbų vaidmenį sveikimo ir reabilitacijos procese. Siekiama kuo daugiau išnaudoti naują sąnarį ir taip sukurti pratimų režimą, kad sustiprintumėte raumenis.

Per 2–3 dienas po operacijos jūsų ortopedas ir kineziterapeutas privers jus nueiti trumpus atstumus, užlipti 2–3 laipteliais, sulenkti kelius tam tikru kampu ir atlikti kasdienes veiklas, pavyzdžiui, maudytis vonioje ir naudotis tualetu su minimalia pagalba.

Daugeliu atvejų pacientams gali prireikti iki 6–8 savaičių, kad daugumą veiklos atliktų taip pat įprastai, kaip ir įprastu kelio sąnariu.

Visiškas atsigavimas ir jėgų atgavimas gali užtrukti nuo šešių mėnesių iki metų. 90 % žmonių, kuriems atliktas visas kelio sąnario pakeitimas, teigia, kad jų gyvenimo kokybė yra geresnė.

Likite aktyvūs, kad greičiau atsigautumėte

Paprastai, jei viskas klostosi gerai, pacientas turi likti ligoninėje 2–3 dienas po viso kelio keitimo operacijos.

Gydytojas skatina judėti nuo kitos pooperacinės dienos, pasitelkdamas tam tikrą atramą. Pacientas turi turėti galimybę vaikščioti be jokios paramos per dvi ar tris savaites po operacijos.

Pacientai per metus galės atlikti veiklą, kurios anksčiau negalėjo.

Aktyvaus gyvenimo būdo laikymasis ir reguliari mankšta padės greitai atgauti sąnario stiprumą.

Išsikelkite realius tikslus

Nors dirbtinis kelias yra labai artimas įprastam keliui, jis turi tam tikrų apribojimų. Jis nesulenktų tiek, kiek įprastas kelias.

Be to, gali būti sunku atlikti tokias veiklas kaip klūpėjimas, šokinėjimas, bėgimas ir sunkus darbas. Užsiimti kontaktiniu sportu gali būti nepatartina.

Prieš kreipiantis į tai, svarbu pasikalbėti su chirurgu ortopedu.

Egzistuoja pavojus, kad dirbtinis sąnarys gali lūžti ir labai pakenkti aplinkiniams audiniams! Pradedant veiklą dažnai jaučiamas skausmas ar skausmas.

Kai kurie pacientai skundžiasi mėšlungiu ir sustingimu po ilgo vaikščiojimo ar važinėjimo dviračiu. Nedaugelis pacientų net jaučia karščio pojūtį aplink kelius, jie gali užsidėti ledo paketą arba vartoti paprastus nereceptinius skausmą malšinančius vaistus.

Stebėkite savo svorį

Labai svarbu išlaikyti sveiką svorį. Svorio padidėjimas gali sukelti greitesnį jungties susidėvėjimą, netgi gali lūžti dirbtinis sąnarys dėl pernelyg didelio spaudimo.

Kadangi keliai atlaiko visą kūno svorį, svarbu išlaikyti sveiką svorį, kad keliai būtų mažiau apkrauti.

Infekcijos rizika

Pacientams, kuriems atliekamas kelio sąnario pakeitimas, yra didesnė nei įprasta infekcijos rizika, kaip ir bet kurios kitos operacijos metu. Chirurginė procedūra kartu kelia infekcijos riziką.

Prieš bet kokią invazinę ar net odontologinę procedūrą pacientui gali būti patarta vartoti antibiotikus. Mikrobai, patekę į kūno skysčius, gali lengviau klestėti ir sukelti infekcijas.

Todėl prieš atliekant bet kokią procedūrą, kuri gali būti paveikta mikrobų, rekomenduojama vartoti antibiotikus.

Kelio keitimo operacijos sėkmės rodiklis

Sėkmės procentas paprastai yra labai didelis. Yra 90–95% tikimybė, kad pakeistas kelio sąnarys truks apie 10 metų. Ir net 80-85% tikimybė, kad sąnarys tarnaus 20 metų.

Tobulėjant technologijoms ir chirurginių metodų pažangai, tikimybė, kad šis laikotarpis pailgės, yra didelė.

Pacientas, kuriam operacijos metu yra daugiau nei 60 metų ir tinkamai rūpinasi pakeistu keliu, greičiausiai likusį gyvenimą nugyvens patogiai su dirbtiniu keliu.

Norint užtikrinti tinkamą sąnario funkcionavimą, svarbu stebėti bendrą pakeisto kelio sveikatą ir būklę.

Santrauka

Visiškos kelio keitimo operacijos dažniausiai būna labai sėkmingos tarp vyresnių nei 60 metų žmonių. Labai tikėtina, kad po pakeitimo per metus žmonės sugrįš į beveik normaliai funkcionuojantį sąnarį.

Jie gali atlikti daugumą anksčiau atliktų veiklų gana lengvai ir patogiai.

Tačiau labai svarbu tinkamai mankštintis, išlikti aktyviam, išlaikyti sveiką svorį ir reguliariai tikrintis sveikatą.

Jei nebus tinkamai pasirūpinta, žalos tikimybė yra neišvengiama. Pacientams gali prireikti įjungti ir išjungti skausmą malšinančius vaistus, taip pat gali tekti vartoti antibiotikus, kai atliekama bet kokia invazinė procedūra.

Tačiau nauda ir gyvenimo kokybė, kurią pacientas gauna po kelio pakeitimo, yra verta šių nedidelių pakeitimų ir atsargumo.

Jei nuolatinis skausmas nustūmė kasdienį vaikščiojimą ant galinės sėdynės, laikas apsilankyti pas ekspertą. Rezervuokite susitikimą šiandien su dr. Debashish Chanda, ortopedijos gydytoju ekspertu Gurgaone.