Inkstų ligos simptomai | inkstų sutrikimų simptomai, kuriuos turėtumėte žinoti

Inkstų liga yra viena iš labiausiai neįvertintų ligų, kuriomis serga įvairių amžiaus grupių žmonės. Beveik 14% visų gyventojų serga lėtine inkstų liga (LIL). Pasak Nacionalinio inkstų fondo, CKD yra atsakinga už daugiau mirčių nei krūties ar prostatos vėžys. Nepaisant tokio didelio sergamumo, labai trūksta informuotumo apie inkstų ligos simptomai.

Žemiau esančiame straipsnyje Dr Mohit Khirbat, garsus nefrologas Gurgaoneaptaria įvairius inkstų ligos požymiai kad reikia žinoti.

Kas yra inkstų ligos simptomai?

Prieš pradėdami aptarti bendrą inkstų ligos požymiaisvarbu suprasti, ką reiškia inkstų liga?

Inkstų ligos apžvalga

Kaip rodo pavadinimas, inkstų liga yra inkstų liga. Jūsų inkstai yra du pupelės formos organai, esantys užpakalinėje pilvo dalyje, tiesiai po šonkauliu. Inkstai yra atsakingi už šias funkcijas:

  • toksinų filtravimas
  • pašalinti atliekas iš kraujo
  • gaminantis šlapimą
  • subalansuoti mineralus ir skysčius

Inkstų liga reiškia, kad jūsų inkstai negali tinkamai atlikti pirmiau nurodytų funkcijų. Inkstų liga turi įvairių komplikacijų – a pažeistas inkstas gali turėti įtakos filtravimo procesui jūsų kūne. Dėl to jūsų kūne gali kauptis atliekos ir toksinai, dėl kurių gali kilti sveikatos problemų, tokių kaip pykinimas, silpnumas, prastas miegas ir dusulys.

Inkstų ligos paprastai skirstomos į dvi kategorijas pagal jų priežastis – ūminę inkstų ligą ir lėtinę inkstų ligą.

 • Ūminė inkstų liga: Ūminė inkstų liga atsiranda, kai inkstai suserga staiga. Kai kurios dažniausios priežastys yra staigus inkstų kraujotakos sutrikimas, inkstų sužalojimas ar trauma.
 • Lėtinė inkstų liga: Lėtinė inkstų liga yra tokia, kuri vystosi laikui bėgant. Diabetas ir hipertenzija yra dvi pagrindinės priežastys kodėl lėtinė inkstų liga atsiranda.

Kokie yra bendri inkstų ligos požymiai?

Kaip minėta aukščiau, lėtinė inkstų liga išsivysto per kelis mėnesius ar net metus. Šis negalavimas dažnai pasireiškia keliomis ankstyvieji inkstų ligos požymiai.

Štai keletas bendrų inkstų ligos simptomų, kuriuos turėtumėte žinoti:

1. Esate labiau pavargęs: Nuovargis yra vienas iš pirmųjų ankstyvieji inkstų ligos požymiai. Mažame skerspjūvio tyrime, kuriame dalyvavo beveik 87 pacientai, sergantys pažengusia lėtine inkstų liga, didelis nuovargis buvo pastebėtas kaip vienas iš labiausiai paplitusių. inkstų ligos simptomai.

Kai jūsų inkstai nustoja veikti pagal savo kasdienį pajėgumą, jūsų kūne kaupiasi toksinai ir atliekos. Dėl šių nešvarumų galite lengvai pavargti.

Be to, galite pastebėti didelį energijos lygio kritimą. Šių toksinų surinkimas taip pat gali prisidėti prie koncentracijos sumažėjimo. Tarptautinė nefrologijos draugija (ISN) pažymi, kad nuovargis taip pat yra depresijos požymis, kuris dažnai pastebimas pacientams, sergantiems pažengusia inkstų liga.

2. Jums sunku užmigti: Yra nusistovėjęs ryšys tarp miego ir inkstų funkcijos. Jūsų miego režimas turi įtakos jūsų inkstų sveikatai ir jo funkcijoms.

Pagal Nacionalinis inkstų fondas, jūsų inkstų funkciją reguliuoja miego ir pabudimo ciklas. Jūsų inkstai veikia 24 valandas per parą, o miego ciklas padeda koordinuoti jų darbo krūvį. Pacientai, sergantys lėtine inkstų liga, patiria įvairių miego sutrikimų.

Prastas miego modelis, padidėjęs mieguistumas dieną, prastas miegas naktį ir kt ankstyvieji inkstų ligos požymiai. Pagrindinė šių požymių priežastis yra toksinų kaupimasis jūsų kūne.

3. Padidėjęs poreikis šlapintis: Dėl inkstų filtrų pažeidimo gali padidėti šlapinimasis, ypač naktį. Turėdamas an padidėjęs noras šlapintis naktį (nikturija) yra gerai žinomas inkstų ligos požymis.

Nokturija labai dažna sergant lėtinėmis inkstų ligomis, sergančių maždaug 64 % pacientų.

4. Matote kraują šlapime: Kai pagalvoji apie kokie yra inkstų ligos požymiai, turite atsižvelgti į kraujo buvimą šlapime. Jūsų inkstai yra atsakingi už toksinų filtravimą iš kraujo. Šiame procese jie paprastai rezervuoja kraujo ląsteles.

Tačiau kai inkstų funkcija pažeidžiama, kai kurios kraujo ląstelės pradeda nutekėti ir atsiranda šlapime.

5. Jums patinsta pėdos ir kulkšnys: Kita svarbi inkstų funkcija – subalansuoti skysčių kiekį organizme. Kai sergate inkstų liga, skysčių perteklius negali išeiti ir kaupiasi jūsų organizme. Dėl šio kūno skysčių pertekliaus kaupimosi gali patinti pėdos ir kulkšnys.

6. Prarandate apetitą: Dėl inkstų pažeidimo jūsų kūne liks įvairūs toksinai. Ši toksinų krūva gali paveikti jūsų mitybos įpročius ir apetitą.

Keletas žmonių (beveik 10 % žmonių, sergančių paskutinės stadijos inkstų liga) jaučia apetito praradimą kaip vieną iš ankstyvųjų požymių.

7. Jūsų oda išsausėja ir niežti: Kita inkstų ligos požymiai ir simptomai apima odos sausumą ir niežėjimą. Dermatologinės problemos, susijusios su oda, yra labai dažnos žmonėms, sergantiems lėtine inkstų liga arba paskutinės stadijos inkstų liga, ir beveik 40 % pacientų kenčia.

Odos niežėjimas gali skirtis nuo vidutinio iki stipraus kiekvienam asmeniui. Sausa ir niežtinti oda taip pat yra požymis, susijęs su mineralų ir kaulų liga, kuri dažnai pasireiškia žmonėms, sergantiems inkstų liga.

8. Turite putų šlapimą: Vienas iš labiausiai paplitusių inkstų ligos simptomai apima putojantį šlapimą. Kai jūsų inkstai pažeidžiami, per šlapimą gali nutekėti didelis kiekis baltymų. Šis baltymas yra putojančio šlapimo pavidalu – su burbuliukais.

9. Jaučiate raumenų mėšlungį: Vienas iš įprastų inkstų ligos skausmo simptomai yra raumenų mėšlungis ar trūkčiojimas. Dėl susilpnėjusios inkstų funkcijos jūsų kūnas negali reguliuoti skysčių ir elektrolitų, todėl atsiranda mėšlungis. Tokie komponentai kaip sumažėjęs kalcio ar fosforo kiekis yra pagrindiniai šio simptomo veiksniai.

10. Tavo akys paburkusios: Kai jūsų inkstai neveikia tinkamai, į jūsų kūną kaupiasi įvairūs mineralai ir baltymai. Šių komponentų kaupimasis gali nusėsti kaip patinimas po akimis.

Be to, lėtinę inkstų ligą sukelia diabetas ir aukštas kraujospūdis, dėl kurio gali atsirasti įtampa jūsų akių kraujagyslėms ir dėl to gali atsirasti regėjimo problemų.

Kokios yra inkstų ligos gydymo galimybės?

Jūsų idealus inkstų ligos gydymo metodas priklausys nuo jos priežasties, simptomų sunkumo, inkstų ligos stadijos ir bendros sveikatos.

Iš esmės pacientams, sergantiems inkstų liga, yra keturios gydymo galimybės:

 • Gyvenimo būdo pokyčiai: Jei jūsų inkstų liga nėra pažengusi ir gali būti pakeista, gydytojas rekomenduos pakoreguoti savo gyvenimo būdą ir atlikti tam tikrus pakeitimus.
 • Gydymas vaistais: Diabetas ir aukštas kraujospūdis yra pagrindinės inkstų ligų priežastys. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali skirti atitinkamų vaistų kontroliuoti savo kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje.
 • Dializė: Dializės gydymas yra pažangus metodas, kai jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas naudoja aparatą, kad atkartotų toksinų ir atliekų filtravimo iš jūsų kraujo funkcijas.
 • Inkstų transplantacija: Inkstų persodinimas yra tinkamas pasirinkimas galutinės stadijos inkstų ligai gydyti. Tai chirurginis metodas, kai gydytojas pašalina sergantį inkstą ir pakeičia jį sveiku donoro inkstu.

Kur jaučiamas inkstų skausmas?

Galite tikėtis, kad pajusite inkstų skausmą šonuose arba vidurinėje ir viršutinėje nugaros dalyje. Kartais skausmas, patirtas dėl inkstų ligos, taip pat gali pereiti į pilvą ar kirkšnį.

Jei tau įdomu – Ar nugaros skausmas yra inkstų ligos simptomas? – atsakymas gali būti taip. Tačiau inkstų skausmą nugaroje gali sukelti ir kitos sveikatos būklės. Pajutus šį simptomą, geriausia pasikonsultuoti su patikrintu nefrologu.

Baigiamoji pastaba

Inkstų ligos simptomai gali būti lengvai klaidingai interpretuojamas. Labai svarbu, kad visų amžiaus grupių žmonės suprastų šiuos požymius ir simptomus, kad galėtumėte praktikuoti prevenciją ir tinkamu laiku imtis reikiamo gydymo.

Daugiau informacijos, užsisakykite susitikimą su daktaru Mohitu Khirbatuvadovaujanti nefrologė CK Birla ligoninėje.

DUK

Klausimas: koks yra pirmasis inkstų ligos požymis?

Atsakymas: Nuovargis, apetito praradimas, putojantis šlapimas ir šlapimo išsiskyrimo pokyčiai yra kai kurie ankstyvieji inkstų ligos požymiai.

Klausimas: Kokios yra lėtinės inkstų ligos stadijos?

Atsakymas: Lėtinė inkstų liga progresuoja per penkis etapus. Šitie yra:

 • 1 etapas – normali inkstų liga
 • 2 etapas – lengvas CKD
 • 3 etapas – vidutinio sunkumo CKD
 • 4 etapas – Sunki LKL
 • 5 etapas – CKD pabaigos stadija

Klausimas: kaip galiu apsaugoti savo inkstus?

Atsakymas: Turėtumėte apriboti natrio suvartojimą, apriboti kofeino vartojimą, reguliariai mankštintis ir daug miegoti, kad apsaugotumėte savo inkstus.

Klausimai: Kurie maisto produktai yra geriausi inkstų funkcijai apsaugoti?

Atsakymas: Geriausi maisto produktai, gerinantys inkstų veiklą, yra žiediniai kopūstai, mėlynės, kiaušinių baltymai, česnakai, kopūstai, alyvuogių aliejus, paprika ir svogūnai.