Ką daryti, kad po nėštumo nenukristų krūtys

Nėštumas ir gimdymas gali sukelti ryškius moters kūno pokyčius – matomos venos, padidėjusi gimda, svorio padidėjimas – tai dažni fiziniai pokyčiai, kuriuos gali patirti nėščia moteris.

Be šių pokyčių, suglebusios ar nukritusios krūtys yra laikomos dar viena neišvengiama norma daugumai besilaukiančių ir senstančių moterų. Tai gali sukelti didelį susirūpinimą ir gėdą.

Deja, labai mažai ką galite padaryti kovojant su nukarusiomis krūtimis arba tuo, kas mediciniškai vadinama „krūtų ptoze“.

Šie krūtų pokyčiai yra varginanti tikrovė kiekvienai moteriai tam tikru gyvenimo momentu, jaunai ar senai. Tačiau gyvenimo būdo pokyčiai ir tam tikros namų gynimo priemonės gali padėti sulėtinti suglebimo procesą.

Jei jums rūpi nukritusios krūtys, skaitykite toliau, kad sužinotumėte dažniausiai pasitaikančias palaidų krūtų priežastis ir ką galite padaryti, kad išvengtumėte pernelyg didelio nukarimo.

Kas yra krūtų ptozė arba krūtų nukritimas?

Krūties ptozė arba krūtų suglebimas yra vienas iš daugelio natūralių kūno pokyčių, kuriuos moteris gali patirti nėštumo, senėjimo, svorio svyravimų ir žindymo laikotarpiu.

Pagal Oregono sveikatos ir mokslo universitetas (OHSU), krūtis supanti oda praranda apimtį ir elastingumą. Išsitempę ir prarasdami formą bei stangrumą jie pradeda smukti.

Būna įvairaus laipsnio ptozė ar krūtų nukarimas, įskaitant lengvą, vidutinio sunkumo, reikšmingą ir neįprastą. Laipsnį gali lemti asmens genetika, kūno svorio pokyčiai ir nėštumo istorija.

Kas sukelia krūtų ptozę arba nukarusias krūtis?

Suglebusios krūtys pirmiausia priskiriamos šioms priežastims:

  • Senėjimas: Moterims senstant, krūtų jungiamojo audinio raiščiai linkę mažėti, susitraukti ir prarasti elastingumą. Dėl šių pokyčių krūtys atrodo išpūstos ir nukritusios.
  • Gravitacija: Nuolatinė gravitacijos jėga yra dar vienas veiksnys, galintis įtempti ir traukti krūtis žemyn. Traukimas yra stipresnis atliekant didelio poveikio pratimus, tokius kaip bėgimas ir šokinėjimas be tinkamos krūties atramos.
  • Nėštumas: Pasak Mayo Clinic, nėštumo metu raiščiai, palaikantys moters krūtį, gali išsitempti, nes ji tampa pilnesnė ir sunkesnė. Šis tempimas dažnai yra viena iš dažniausių krūtų suglebimo po nėštumo priežasčių.
  • Svorio padidėjimas ir svorio kritimas: Greitas svorio padidėjimas ir svorio kritimas yra dar vienas pagrindinis nukritusių krūtų veiksnys, nes jis linkęs pažeisti krūtų elastino skaidulas ir kolageną.
  • UV poveikis ir rūkymas: Cigarečių dūmuose ir ultravioletiniuose spinduliuose esantys kancerogenai gali suardyti elastiną ir pažeisti krūtis supančią odą.

Be to, palaidų krūtų priežastys yra mažas estrogenas, menopauzė, ir mitybos trūkumai. Netgi tokios ligos, kaip krūties vėžys ar tuberkuliozė, taip pat gali paspartinti suglebimo procesą.

Kaip apsaugoti savo krūtis, kad po gimdymo nenusmuktų?

1. Dėvėkite palaikančią liemenėlę

Dėvint tinkamos rūšies liemenėlę, galite išlaikyti krūtis ir suteikti jai reikiamos atramos po nėštumo. Tai ypač svarbu mankštinantis ar atliekant didelio poveikio treniruotes.

Nepaisydami tinkamo krūtų atramos, laikui bėgant gali būti nuolat pažeisti jungiamieji krūtų audiniai.

2. Pašarai pagal poreikį

Jei norite, kad po nėštumo nenuslinktų krūtys, maitinkite krūtimi pagal poreikį. Nelaikykite ilgų pertraukų tarp maitinimo seansų, nes tai gali sukelti krūtų perpildymą.

Dėl įsitempusių krūtų gali ne tik ištempti krūtų oda, bet ir kartais užsikimšti pieno latakai, dėl kurių gali išsivystyti skausminga būklė, vadinama mastitu.

Jei pastebite, kad jūsų krūtys yra perpildytos, maitinkite kūdikį krūtimi. Jei jūsų kūdikis nėra pasirengęs žindyti, išsiurbkite motinos pieną ir užšaldykite jį vėlesniam naudojimui.

3. Būkite hidratuotas

Geras drėkinimas padeda išlaikyti odos elastingumą ir sulėtinti suglebimo progresavimą.

Kad krūtys nesuglebtų, kasdien išgerkite bent aštuonias stiklines vandens ir venkite diuretikų bei sausinančių gėrimų, tokių kaip alkoholis, kava, arbata ir soda.

Be to, naudokite saugų drėkinamąjį kremą, kad pasirūpintumėte subtiliais audiniais aplink krūtis.

4. Išlaikykite optimalų svorį

Jei po gimdymo norite tvirtų krūtų, nesistenkite per greitai numesti kūdikio svorio. Staigūs svorio svyravimai gali sukelti elastino ir kolageno netekimą, o tai prisideda prie krūtų nukritimo.

5. Sportuokite ir maitinkitės sveikai

Reguliarus mankšta ir maistingas maistas yra būtini žvalioms krūtims po gimdymo. Madingos dietos ir mažai maistingas maistas gali atimti odos elastingumą ir sukelti nukarusias krūtis.

6. Lėtai su nujunkymu

Žindymas buvo plačiai priskiriama pagrindine nukarusių krūtų priežastimi. Tačiau, kaip nurodyta a 2007 metų tyrimas Brianas Rinkeris ir jo kolegos, tai tik paprastas klaidingas supratimas.

Tačiau patarimas, kuris gali padėti sugriežtinti krūtis po gimdymo, yra laipsniškas nujunkymas. Lėtas arba laipsniškas nujunkymas leidžia lėčiau involiuciją (organo susitraukimą iki buvusio dydžio) ir bus mažiau traumuojantis tiek jūsų krūtis, tiek jūsų vaiką.

7. Laikykitės geros laikysenos

Taisyklinga laikysena, ypač maitinant krūtimi, gali padėti išvengti krūtų nukarimo. Jei įmanoma, naudokite palaikomąją žindymo pagalvę, nes tai gali sumažinti daug nereikalingo krūties audinio traukimo.

8. Prauskitės po šaltu dušu

Šaltas dušas pasirodė esąs dar vienas veiksmingas būdas pagerinti krūtų formą po nėštumo.

Pratimai, kad krūtys nesuglebtų

Anatomiškai krūtys neturi raumenų ir daugiausia susideda tik iš specializuotų audinių ir riebalų.

Todėl logiškai mąstant, nėra pratimų, kurie padėtų sugriežtinti ar tonizuoti krūtis. Tačiau tam tikri krūtinės pratimai gali padėti sustiprinti krūtis supančius raiščius ir pagerinti bendrą jos išvaizdą.

Prieš išbandydami bet kokį naują fizinį pratimą, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Išvada

Dauguma šiame straipsnyje siūlomų priemonių yra skirtos pagerinti krūtų suglebimą po žindymo ir gimdymo.

Tačiau, jei jaučiate priešlaikinį suglebimą arba įtariate kokią nors sveikatos būklę, pvz., hormonų disbalansą ar krūties vėžį, verta pasitarti su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog viskas yra taip, kaip turėtų.

Aptikimas ankstyvieji krūties vėžio požymiai ar kitos piktybinės krūties ligos gali padėti jūsų gydytojams laiku ir greitai suteikti medicininę pagalbą.